kadına fazla değer vermenin aile hayatına zarar vermesi

pariste bir beyefendi
Atalarımız boşuna "Kadının sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyeceksin" dememiş. Hiç bir atasözü boşuna söylenmemiştir. Bizlere ışık olan tecrübelerden oluşmaktadır.
Kadın, bayan, avrat, hatun, karı, kız diye adlandırdığımın cinslere fazla değer verdiğimiz için tepemize çıkmaları ve bitmek bilmez arzuları yüzünden evlilik hayatı son derecede zedelenmiştir.
Bu dünyada lideri olmayan her grup, aşiret, kabile ve aileye dağılmaya mahkûmdur. Ve lider her zaman erkektir. Bir yerde 2 lider olmaz. Bir ipte 2 cambaz oynamaz.
Ayaklar baş olmaz.
Sorarım size büyük bir şirkette her çalışandan ayrı bir ses gelse ve hepsi birbirinin üstüne çıkmaya çalışsa ne olur ? Tabikide kaos. işler yürümez ve kısa sürede batarlar. Oysa büyük patron emri verdi mi olay bitmiştir. Düzen rayına girer.
Evdede bu böyledir. Erkeğin sözünün üstüne söz söylendi mi o aileye yıkılmaya mahkumdur.
Bunun geri kafalılıkla asla alakası yoktur. Herkesin içten içe bana hak verdiği bir gerçektir. ispatıda binlerce yıllık insanlık tarihidir. Kadınların söz hakkına sahip olmadıkları dönemler boşanmak veya geçimsizlik diye bir kavram bile yoktu. Oysa ne zaman kadınlara lüzumsuz değer verildi, aile yapısı ve evlilik hayatı çöktü.
endergelisenosasunaataklari
Kadınlara değer vermek, söz hakkı vermek aile yapısını bozmadı. Bozmuş olsaydı Mustafa Kemal döneminden itibaren aile yapısı bozulurdu.

Pozitif ayrımcılık adı altında sırf kadın diye davalarda (özellikle boşanma) haklı çıkarmak aile yapısını bozdu. Aldatan kadına bile nafaka + tazminat vermeye başladılar artık.
safe
"kadının sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyeceksin" kadar seviyesiz bir cümleyi kullanabilen, bundan çok değil 4-5 sene sonra yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hapis yatacağı kesin olan bir adet potansiyel suç makinesi içeren başlık. Beğenenlerin falan da olması ortamın zeka seviyesini baya bir ortaya çıkartıyor. Sen bu düşünce yapısıyla hafif zihinsel engelli birini evlenmeye ikna edip evinin reisi olabilirsin anca zaten. Başka bir başarı bekleme kendinden. Kaldı ki belki onu bile yapamayacaksın. Senin bu hayatta başka bir konumun, başka bir ağırlığın yok. Asla o bahsettiğin grupları yönlendiren liderlerden biri olamayacaksın. Tüm hayatın senden çok daha iyi yaşayan kadınlara hasetle, nefretle bakmakla geçecek.

Başlığın ve içeriğin mizahi olduğunu varsaysak bile böyle eğlenen, böyle dikkat çekmeye çalışan bir insanın geleceği çok parlak değildir bence.
4
biyografi biyografi
Çok güzel bir açıklama tebrik ederim.
safe safe
Çok teşekkür ederim, saygılar.
pariste bir beyefendi pariste bir beyefendi
Seni üzmek istemem ama 7 yıllık mutlu bir evlilik ve iş hayatım var. işim gereği yönettiğim insanlarda var. Tıpkı evdeki sağlıklı eşim gibi. Yani kehanetlerin tutmadı.
safe safe
Eğer bahsettiklerin doğruysa ki hiç zannetmiyorum, senin deyiminle karnından sıpayı, sırtından sopayı eksik ettirtmeyen kıymetli eşinin pek zeki ve sağlıklı olduğunu zannetmiyorum. Kaldı ki kankasıyla sarhoşken yanlışlıkla cinsel ilişkiye girme temalı komikli hikayeler yazan bir tipin evli olduğuna da ihtimal vermiyorum. Muhtemelen her sözlükte, her forumda absürt, tepki çekecek tarzda başlıklar açıp bir kaç hafta takılıp bırakan lise veya üniversiteye giden bir nüktedan bir gençsin. Benden sana tavsiye vaktini daha faydalı işlerle geçir. Bu saçmalıklar ne bize ne de sana hiçbir şey katmaz. Haydi kal sağlıcakla. Hayırlı geceler.
nickthechopper
bir evde kesinlikle yönetici kişi erkek olacak diye bir şart yoktur. zeka seviyesi yüksek, aklı başında bir kadının, kendisi kadar yetkin olmayan eşi varsa; evi kadının yönetmesi daha doğrudur. ancak, bizim toplumumuzda kılıbıklık kavramı dolayısıyla, bu erkek eşler, kendini aşağılık kompleksinden koruyamaz. bu nedenle aklı az olan erkek, yabancı birileri varken yönetici gibi görünmeye çalışır. kadın ise eşinin davranışlarına anlam veremeyip, bir yerde öfke patlaması yaşayabilir. sonuç olarak evlilik sağlıklı bir şekilde ilerleyemez.

evet, çoğunlukla evi erkek birey yönetir. ama, bu her koşulda doğru olduğu anlamına gelmez.

uzun lafın kısası, cinsiyetçilik ile bir yere varamazsınız.
sosruko
Başlığı açan arkadaş sıkıntılı galiba kadınlardan yüz bulamadığı için bu tarz başlıklar açıp her aklına geleni yazıyor. Öyle her aklına geleni yazma.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol