kadına şiddet uygulayan erkek

0 /
ornek vatandas
Yüksek kültür sahibi erkeklerde de bu eylem görülebiliyor. Sosyal demokratı, profesörü, plaza erkeği, opera dinleyip kaliteli şarap içeni vs. erkek de hayat arkadaşına şiddet uygulayabiliyor ve bu dünyanın her yerinde geçerli ne yazık ki.
atavratedebiyat
Herkesin yerin dibine gömdüğü erkek. Sanıyorum toplum olarak resmi ve şahsi olmak üzere iki görüşe sahibiz. Başka bir açıklaması olamaz. Herkes bu erkeği gömüyor ama her yerde var bu. Gökten zembille mi iniyor bu hıyar, bilemedim.
purplelamborghini
aşağılık kompleksini şiddet ile bastırmaya çalışan erkektir.

işyerinde müdüründen laf yer, sesini çıkaramaz gelir karısına sataşır.

canı sıkkındır, gelir karısına sataşır.

tartışma esnasında kelimeleri tükenir yine karısına sataşır.

işte böyle insanlar içten içe ezilmişlik, değersizlik duygusu yaşarlar ve şiddetin kendilerini güçlü hissettireceğini düşünürler.

yazık onlara.kekurikekukaka
Nasil biri olacaginizla ilgili ihtimaller cocuklugunuzdan çok öncesine, varoluş anınıza dayanır. İnsan davranışlarında genlerin önemli olmadığı görüşündeyseniz, şu inanilmasi güç gerçeği bir düşünün; Eğer belli bir gen grubuna sahipseniz, bir şiddet suçu işlemeniz olasılığı yüzde sekiz yüz seksen iki oranında artar, ağır saldırı işleme olasılığınız diğerlerine göre sekiz kat, cinayet işleme olasılığınız on kat silahlı soygun yapma olasılığınız on üç kat ve cinsel saldırı işleme olasılığınız da kırk dört kat fazladır.
Mahkumların endişe verici ölçüde büyük bir çoğunluğu, ölüm cezası alanlarınsa yüzde 98.4'ü bu gen grubunu taşımaktadır.
İnsan popülasyonunun yarısı bu gene sahipken diğer yarısının sahip olmaması ilk grubu diğerleriyle kıyaslanamayacak ölçüde tehlikeli kılar.
Bu tehlikeli gen grubu topluca " Y kromozomu" olarak anılırlar. Ve eğer siz de bir tasiyiciysaniz "ERKEK" olarak isimlendirilirsiniz.
Bu bilimsel verilerin ışığında dikkat etmek gerekiyor dikkat etmeyenler en adi erkektir.
(bkz: en adi o.ç)
2
yosun sacli hasan bey yosun sacli hasan bey
Diğer gene göre dünyayı değiştirme gücü %100, imparatorluk kurma yönetme %100, çağ açıp çağ kapama becerisi %100, bilimsel devrim %99, yaratıcılık, fiziksel kuvvet %100 oranlarında taşır. y kromozomunun bu özellikleri olmasaydı hâla taş devrindeydik:) marie curie ve ayn rand'dan başka bir xx kromozomu taşıyan keşifleri ile insanlığa çağ atlatan bir insan gösterebilir misin? Hayıııır. Ahahaha. Acıyorum.
yosun sacli hasan bey yosun sacli hasan bey
Bu arada kendi düşüncesi, fikri bile olmayan bu arkadaş entrysini david eagleman'ın "beynin gizli hayatı" adlı kitabından çalmış :) alıntı diye belirtmemiş bile ki kendi düşünceleri sanalım.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol