kadınların kendi aralarında en fazla konuştuğu konu

kokosh
yine kadından kadına değişeceğini iddia ettiğim birtakım konular.

gerçekten her kadının ne konuştuğunu merak eden varsa, kendi adıma bir miktar bilgi verebilirim. şöyle ki:
- annemle evren, kozmoloji, bilim, siyaset, birlikte kitap okuma, din
- teyzemle siyaset, ailemizin tarihi (ciddi ciddi bol miktarda paşa dedelerimiz falan var )
- hem annemle, hem teyzemle çok paramız olsa ne yapardık hayalleri
- ablamla filmler, havadan sudan espriler, kediler köpekler
- kuzenimle siyaset, birlikte kitap okuma, tarih
- arkadaşım z. ile iş güç, para kazanma, hayatına nasıl yön vermesi gerektiği,
- arkadaşım m. ile yaptığı arduino projeleri vs...

artık hepsini tek tek saymayayım. tabi bunlar genel olarak ve ağırlıklı şekilde yaptığımız konuşmalar. elbette farklı konular da giriyor araya. insanız sonuçta ve günlük hayatımızda yaşadığımız bazı şeyler de elbette yansıyor konuşma konularımıza.

genel olarak konuşmadıklarımı da sayayım:
- dedikodu sevmiyorum. yanımda yapanı uyarıp konuyu kapattırmaya çalışıyorum, kapatmazsa ortamdan kaçıyorum.

- yaptığım makyaj her zaman çok hafiftir ve makyaj malzemesi almayı sevmiyorum. gratis'te saatler harcayanlardan değilim. o nedenle makyaj hakkında da konuşacak pek bir şeyim yok. çok iyi makyaj yapmış birini gördüğümde en fazla "vay arkadaş! resmen sanat yapıyor..." diyebiliyorum.

- erkekler hakkında konuşmam. ergenken konuşur muyduk? konuşurduk. şimdi anlamsız geliyor.

şimdi bunları yazıyorum diye tabi ki herkes benim gibi olacak diye bir kural yok. çoğu kişi gerçekten dedikodudan, makyajdan falan bahsetmeyi seviyor. ben bunları yazıyorum, çünkü "bunlar dışında konuşan kadın yoktur." şeklinde kesin yargı bildiren birçok kişi gördüm sanal ortamda. var efendim, size denk gelmemiş sadece.
seyirhalinde
kadınların hayattaki rollerine ve o rollerin hangisinin o an baskın geldiğine göre değişir. mesela bilimsel bir konu konuşulurken tuvaletten gelen "anneee!" sesiyle biri mevzunun en uçuk yerinde "tuvalet kağıdı bitti kesin." diyerek masadan kalkar. döndüğünde ise konu çocuğun anne derken kullandığı ses tonundan ne istediğini anlayabilmeye bağlanır. ya da "aşkım aşağıdayım, arabanın anahtarını atsana." diye mesaj gelir, yine biri masadan kalkar ve döndüğünde konunun erkeklerin sadece cüzdan, telefon ve anahtar taşımalarına rağmen her seferinde bunları unutabiliyor olmalarına bağlanır. ya da birinin telefonu çalar, arayan iş arkadaşıdır. ama konu bu sefer işten de açılmayabilir. telefonla konuşurken diğerleri tarafından kadının ojesinin rengi beğenilir ve renk numarası sorulur. buyrun kozmetik sohbetine. kadın muhabbetlerinde her an her şey olabilir ama sanıldığının aksine sadece dedikodu dönmez. arada bir oraya da girilir belki ama orada kalınmaz. hatta gözlemlediğim kadarıyla erkekler kadınlardan daha çok dedikodu yapıyor.
kadınlar detaycı ve hafızası güçlü olan varlıklardır. bu yüzden en fazla konuşulan denilebilecek spesifik bir konu yoktur. her an, her yerde, her şey konuşulabilir.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.