kenan evren

Unutulur Yeminler
Başarılı bir asker ve vatanperverdir. Dönemin şartları¹ göz önünde bulundurulduğunda yaptığı darbe ile Türkiye Cumhuriyetini yüzlerce yıl geriye gitmekten kurtarmıştır. 12 Eylül sabahı insanlar adeta oy verdikleri adayı başkan olmuşcasına sevinçle karşılamışlardır Kenan Evreni.

"İyi peki karşıladı ama ne yaptı bu adam insanları öldürmekten başka?" Diyenler olacaktır elbet. Evet, Kenan Paşa insanları öldürmüştür. Hatta bu konu hakkında benim ne zaman duysam güldüğüm bir sözü² vardır. Ölüm onayını verdiği insanlar terör örgütü mensubu ya da ülkeyi sağ ve sol olarak ayıran eli silahlı eylemciler. Tabii ki masum insanlar ölmüştür, ama bunun suçunu Kenan evrene yüklemek oldukça manasızdır.

"ulan insanları öldürdü, daha ne iyiliği olabilir ki? Ne yaptı bu adam?" Sağ ve sol olaylarını çözerek günde onlarca sivilin ölmesini engelledi, terör örgütlerini yeraltına sokup baskıladı, insanları kutuplaştırmak yerine buluşturdu, cumhurbaşkanını halkın seçmesini dile getirerek ortadan kalkan demokrasiyi düzeltmek için adım attı, 1 gün resmi tatil yerine 2 gün resmi tatil için adımlar attı, fahiş fiyatları son buldurmuştur.

E tabii, din dersini zorunlu yapmasa daha sevilebilirdi.


¹: Piyasaya peydahlanan terör örgütleri, her kaleme gelen fahiş zamlar, askerlerin devleti yönetme aşkı, hükümetin etkisiz kalması, sağ-sol olaylarının artması ve günde 20-25 kişinin öldürülmesi, ülkenin iç savaşa sürüklenmesi ve anarşinin baskın olması.
²: Denge olsun diye bir sağdan bir soldan astık.
sekertv
klişedir değildir bilmem, o yüzden bilmişlik yaparak yazmıyorum yanlış anlaşılmasın. fakat bir silahın bir gün sağ görüşlü, ertesi gün sol görüşlü insanları öldürdüğü söylenir ve erdal eren mevzusundaki durumlar da bana biraz savunulabilecek bir yanı yok gibi geliyor, şahsi görüşüm. (geçmişe müdahale etme şansımız ne yazık ki yok, olsaydı da o kadar geçmişe değil 2000lerin başı yeterli olurdu)

ikinci belirtmek istediğim kısım da yüksek oy oranıyla seçilmiş olması (yanlış anımsamıyorsam %92), öyle ya da böyle. ve sonraları kime sorulsa "ben vermedim" demek dolandı dillerine, bu tıpkı mevcut dönemde %50 oy toplayan partiye yarınlarda söylenecek laf gibi "ben hiç vermedim ki"

neyse biz hep verdik.
vergileri.
gençliğimizi.
yarınları.
peleng
Herkesin suçladığı ama yargılayamadığı adam
Genel kurmay başkanlığı karabolden oluştu üstleri emekliye sevk edildi
Ülkede darbe olduğunda abd nin tanımı bizim çocuklar olacaktır
Ülke bir el yardımıyla darbeye hazırlanacaktır zaten her iki tarafa silah verilip kışkırtılarak 1 mayıs, maraş, kahvane bombaları darbeye zemin hazırlamak için yapılıyordu
Abd rusya türkiye nin konumu konusunda anlaşmıştı olan okumuş gençlere oldu
Ülkede kominizmle mücadele derneği adıyla fetö palazlandı diyarbakır cezaevleri baskılarıyla pkk temelleri atıldı ve bunların baş sorumlusuna birşey olmadı
Neden erken müdahele etmediniz sorusuna halk biz geldiğimize razı olsuna benzer bir ifade kullandı
Emekli zamanı nü tablolarıyla şirin şirin televizyon kanalları reklamını yaptı
İyi adamdı iyi
Denge için asılan gencecik insanlar (beni buralarda arama)
fakirgureba
kendisine göre ''netekim darbesi mıncıklanmak istenen'' darbecidir. her askeri müdahale gibi ülkeyi yıllarca geri sardırmıştır. bunu başarabilmek adına bütün şartların A.B.d eliyle olgunlaştırıldığı ve kendisinin de gerek dinci gerekse bölücü örgütleri palazlandırarak ortamı çok iyi hazırladığı bilinmelidir, ancak açık oy gizli tasnif yöntemiyle! yapılan seçimlerde %92 ile seçilmiş cumhurbaşkanıdır.
atavratedebiyat
Vatanseverlik adı altında barbarlık ve diktatörlük vaazı vererek, ahir ömründe nü çalışmalara imza atarak, cenaze törenine bir avuç insanın katıldığı askeri dikta temsilcisi.

Kendisinden sonra koltuğa bina olan tüm siyasiler onu yererken, yaptığı anayasayı canhıraş savunup onun arkasına saklanmışlardır. Kenan evren cürmünü karşılığı günah keçiliğinden başka bir şey değil. Yüzde 10 seçim barajı onun eseri mi? Evet. Hala var mı? Evet, duruyor. Teşekkürler.

Bir sağdan bir soldan asıyorduk söylemine gülenlerin vicdan terazileri paslanmıştır. Gülüşünüz paslansın.
ornek vatandas
1980 - 83 arasında darbe lideri, 1983 - 89 arasında cumhurbaşkanıydı. 1989 yılından vefat ettiği 2015 yılına kadar geçen 26 sene boyunca halkın içinde bir emekli olarak hayatını sürdürdü. Gittiği yerlerde alkışlandı. Sorgulanması için gerekli süre de mevcuttu. Bugün arkasından atıp tutanlar sağ iken suspustular.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.