kırık çıkıkçı

dukenukemall
Hacettepe tıp fakültesi son sınıf öğrencisine siz bu adamların bildiklerini bilmiyor musunuz diye sormuştum. Cevap trajikomikti. `biliyoruz ama uygulamaya korkuyoruz.` Hastanın kolunun acı çekerek 1 ay atelde kalmasi mı daha uygun yoksa hemen yerine oturtulup acısının büyük ölçüde azaltılması mı?
sadekafe
Valla ben inanıyorum bu insanlara işinin ehliyse. Üç ay içinde dört kere kardeşimi hastaneye götürdüm. Sonra çıkıkçıya gittik. Aman efendim bir hoş sohbet amca. Bulunduğumuz ilçedeki doktorlarla birlikte çalışıyormuş meğerse. Hasta kişinin haline bakıp tedavi edip edemeyeceğini söylüyor. Eğer onun işi değilse siz hastaneye gidin bi an önce diyor. Para da almıyor üstelik.
2ekmek1samsun216
ne yazık ki çocukluğumda bir kez böyle bir tecrübe yaşadım. bir sorun yaşamadım ama yaşanmayacağı anlamına gelmez...

amcamın 10 yaş civarında kendisini götürdükleri kırık çıkıkçı tarafından yapılan müdahale sonucunda elinin sakat kalmış olduğunu belirteyim.

şu sıralar kendisi 50-60 yaş aralığında. ve bu yaşına kadar eli o şekilde kaldı ve kullanamadı. şahsi tavsiyem uzak durun böyle şeylerden. bu ülkede kırıkçı, çıkıkçı, hoca, şeyh bitmez. bilime, profesyonele ve akla yönelen kazanır.
jan
el parmaklarım çıktığında hamur saran amcamızdır kendileri. zeytin yağıyla ovalayıp hooopppp bi çektiriverirdi

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol