kızıl deli kahin

der giderim
13 eylül 2020 izmir ve fransa'da tanımlanamayan cisimler başlığına girip ilk tanım okuyunca aklıma gelen bir twitter hesabı.
şimdi bu hesabın diğer hesaplardan farkı ne derseniz inanmadığım bişeyi yapıyor ama başarıyor olması bana garip geldi
bu amcamız deprem tahmini, şiddetti ve lokasyonu hakkında tahminler yapıyor ve maksimum bir süre veriyor buraya kadar gayet normal geliyor fakat bu adamı ilginç kılan ise tahminleri büyük oranda doğru çıkıyor.
bu amcamız ya da teyzemiz her neyse artık bunu mistik bi dille anlatıp kendisine taraftar topluyor. bunun bir benzeri başka bir hesap daha var! o hesap sahibi ise bilimsel verilerle tahmin yapıyor ( sanırım jeoloji falan okumuş olacak) ve o da genelde tutturuyor, neyse konumuz bu ikinci hesap değil.
kızıl deli kahin denen adamı benim için özel yapan başka bir olayı ise ben bizzat kendim yaşadım ve hass.. dedim.
bir sabah kalktığımda hesapta garip bir twit vardı "dün akşam çoğu kişi aynı rüyayı görmüş olmalı" minvalinden bir twitti ve altında yazan mentionlara baktığımda herkes aynı şeyden bahsediyordu; herkes olmasa bile çoğu kişi rüyasında görmediği birinin "geldik" dediğini söylüyordu işin garip yanı ise aynı gece aynı rüyayı bende gördüm odamın kapısı aralandı ve "biz geldik" denilmişti.
1 ay kadar önce yaşadığım bu olay bir an bana ne oluyor dedirtti ki hemen hemen her attığı tweet için kendisini mention olarak eleştiririm ama hala aklımda o rüya ve atılan o tweet var.
3
enginyuksel1982 enginyuksel1982
adresi ney? :) merak ettim
der giderim der giderim
@MilenyumKahin ama kızıl deli kahin diye yazdığınızda zaten çıkar.
aslında çok ütopik işte ama...
enginyuksel1982 enginyuksel1982
:) buldum buldum

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.