kızın ailesiyle ilk tanışma anı

jrriquelme
dünyanın belki de en heyecanlı, kabus dolu, çileli anlarıdır... Ama bir o kadar da unutulmayacak anlardır. Ne konuşacağını bilemezsin, sorular ardı ardına gelir, cevaplarda hazırdır ama tüm kelimeler hafızadan silinmiş gibidir o an. Çorabının baş parmak ucu acaba incelmiş midir?, suratında garip bir şey var mıdır?, kızın abisinin bakışları tanımaktan mı yoksa dalma isteğinden midir? uzar gider.
Bir de gece ilerledikçe açılma durumu vardır. Sürekli konuşma ve kendini ifade etme, tanıtma isteği. Gecenin sonu rüyadan uyanmak gibi...
mebuus
Hangi yaşta olursa olsun en önemli kural doğal olmak.doğal olmak her zaman iyidir.hatta çok iyidir.
sevgililik kurumu bitse de her zaman saygıyla sevgiyle selam verebileceğiniz büyükler kalır geride.
Bu tip bir buluşganlıkta komik durumlar gerginlikler hepsi bir arada olur.
Böyle bir durum benim ilk lisede başıma gelmişti.Karşı taraftan gelmişti istek.Kız arkadaşım Ermeniydi.Kınalıadada oturuyordu.Tabi ben Kınalıadanın vapur saatlerini gün gün ezbere biliyordum.Ocak Şubat Mart aylarında muhakkak en az 3 kez soğuk hava koşullarından dolayı okula gelemiyordu gibi çok anektotlar vardı benim adım gibi bildiğim :) Şimdi gülümseyerek hatırlıyorum fakat ilk söylediğinde epey zorlanıp rahatsızlık yaşamıştım.nasıl olacak bi sıkıntı olur mu diye.farklı bir kültürde olunca epey komik olmuştu.1 hafta boyunca ermenilerle ilgili belgeseller izlemiştim.ermenilerin aile yaşantılarına dair.yemekleri vs.sadece annesiyle tanışmıştım.hep beraber olduğumuz için kimiz neyiz haliyle bilmek görmek istemiş kadıncağız.haklıda.babası işteydi.o da benim gibi tek çocuktu.alttan alta tek evlat bak kıymetlimiz vs mesajı verilecekti bana anlamıştım.hazırlık aşamaları gergin ama komikti.annenin elini öpeyim mi diye sormuştum mesela.nergis çiçeğini çok severmiş onu almıştım.kapının önüne kadar epey gergin insan oluyor insan.bülent ersoy süt banyosu yaparken sütü küvete boşaltanlar bir zaman sonra salıyorlar ya,insanda öyle oluyor muhabbet ilerleyince daha ne olabilirki evin içindeyim diye düşünüyorsunuz :)duvardaki meryem ana ve kucağındaki hz isa tablosu dışında bir problem yoktu.kız arkadaşım ve annesi mutfağa gittikçe tablo beni izliyor gibi geliyordu geriliyordum :)

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.