kyk yurdu

khansua
aslında buraya dopdolu cümleler ile onlarca satır yazı yazabilirdim. genel olarak değinip bitireceğim;
türkiye'de genel olarak kyk yurt odaları 4-6 bazı durumlarda 8 kişiliktir. yeni yurtlarda 1+1 düzeni uygulansa dahi, eski yurtlar tek oda ve tuvalet ile sınırlıdır. bu odada kişi sayısı kadar yatak, hapishane dolabı diye tabir edilen tek kapılı küçük dolap, orantısız bir sandalye; 6 kişilik odada 2 sandalye olması gibi, genel olarak bir masa bulunur. yeni yapılan yurtlarda kişiye özel büyük dolaplar, çalışma masaları, tonlarca saklama alanı vardır. oda kavramını fazla detaylı tutmayacağım, biliyorsunuzdur zaten. internet hizmeti var ya da yok. çoğu zaman bağlanmaz, bağlanıldığı zaman hiçbir işe yaramaz kişiye özel olan 16 gb internet verirler. o kota bitmez, çünkü internete bağlanamazsın .d yemekler genelde özel firmalar ile anlaşmalı olarak verilir. genel olarak sabah kahvaltısı için 4.5, akşam yemeği için ise 9.5 tl yemek bursu verilir. 2 adet yemek alırsın bu burs biter :D orası ayrı mevzu. yemekler aşırı yağlı, salçalı, lezzetsiz çıkabilir, zamanla alışılır. yurda son giriş saati 23:00 olarak belirtilir. uymayanlara tutanak tutulur diyorlar fakat fazla umurlarında değil. bazı arkadaşlar şöyle bir sitemde bulunabilir; verdiğin para 200-300 tl ne bekliyorsun? odada 6 kişi kalıyoruz, tek odadan 1800 tl gelir elde ediyorlar. bari odaya özel bir internet bağlatmamıza izin ver be kardeşim. yeni yapılan yurtların standartları daha yüksek olsa bile sorunların ardı arkası kesilmeyecek gibi. öğrenciye verilen değeri bu yurtlar ile anlamak mümkün :D
renial
anlatmaya kelimeler yetmez cümleler az kalır. burası savaş yeridir. hayatta kalma çabasıdır. efendim burayı betimlemenin yolu biraz nefretten geçer. kyk yurdunda kalan kişi nakit para taşımaz, tüm parası bankadadır, buralarda nakit çalınma hızı kalp atışınızdan hızlıdır çünkü. herkes bir eşya getirir. kimisi elektrikli çay makinesi kimisi kahve makinesi kimisi iskambil kağıtları... güzel yanları da vardır yalnız, hiç bulamayacağınız dostluklar kurdurur ayrıca dostluklar pekişince kiralık ev bakılmaya başlanır.
1
khansua khansua
Ahahahah, o makineleri gece yatmadan önce saklama telaşı... kurulan dostluklar çok üst seviyede oluyor genelde. çünkü yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmiyor, Her an beraber oluyorsunuz. KYK insana topluluk içinde yaşamayı öğretir, gürültülü ortamda, ışık açıkken uyumayı öğretir, kriz yönetimk öğretir. Güzeldir be bu açıdan.