mega sözlük moderatör alımları

0 /
mgs
merhaba arkadaşlar.
siz de farkındasınızdır ki, son günlerde yazar sayımız arttı ve hızla büyümeye devam ediyoruz. haliyle her şeye anında yetişemiyoruz. bu yüzden yönetim olarak aldığımız karar neticesinde moderatör alımlarını bu başlık altında incelemeye karar verdik.

moderatör olmak isteyen yazarların, bizimle uyum sağlayabilmeleri için bazı kriterleri karşılıyor olması gerekiyor. elbette moderatör olması için öncelikle koordinatör ekibinde çalışmış olması lazım.

koordinatör ekibine dahil olmak için beklenilen kriterler:
- katılmak isteyen yazarın en az 5000 puana sahip olması
- sözlük formatını bilmesi
- sözlükte online olma süresinin en az bir moderatör kadar olması
- gündemdeki konuları sözlüğe taşıması
- yazarlarla iletişim kurabilecek biri olması (konuşmayı, hitap etmeyi bilmesi)

tüm bu kriterlere uyduğunu düşünen yazarların bu başlık altında entry girerek isteklerini dile getirmelerini bekliyoruz. sonrasında yönetim ekibi olarak seçmek istediğimiz koordinatörlere karar verip sizinle paylaşacağız.

koordinatör olan yazarlara deneme süreci olması için ilk başladıklarında yetki verilmeyecek. entry'leri açıklamalarıyla gammazlayarak, gün içerisinde sözlükte olan gelişmeleri takip ederek, düzenlenmesi/taşınması gereken başlıkları bizlere ileterek ve bu başlıklar için yeni öneride bulunarak ilk aşamayı tamamlayacaklar. başarılı olan, uygun gördüğümüz yazarları durumlarına göre yetki vereceğiz ya da koordinatör ekibinden çıkaracağız. bu sayede hem gönüllü hem de adaletli yetkiler verilmiş olacak.

koordinatör ekibinde yetkilerini düzenli ve güzel kullanan, aktif olan, formatı iyi ölçüp tartan yazara da yine yönetim kararıyla moderatörlük vereceğiz. bu sayede yönetim moderatör alırken daha kolay seçim yapabilecek. kısacası koordinatör ekibini moderatörlük için staj yapan bir grup olarak ele alabiliriz.

adayların, yönetimle ve yazarlarla uyumlu olması bizim için her şeyden önemli. umarım iyi adaylar, iyi seçimler olur. bu başlık altında entrylerinizi girerek adaylığınızı koyabilirsiniz.
historyinformation
Arkadaşlara başarılar dilerim üniversite sınavına hazırlandığım için size rakip olmayacağım umarım sözlüğümüzün gelişmesi için en doğru seçim yapılır.
3
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Ah o sınavlar yok mu...
historyinformation historyinformation
Aynen ya bir bir de geçen sene giremedim bu sene tekrar hazırlanıyorum keşke sınavı erkene alsalar da şu an ki durumda mümkün değil zaten.
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Evet, maalesef aksilik hep olur ama hayırlı olan buymuş...
Aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım...
kapisi kapali etrafi sarili ismet
bu girdiyi okuyan değerli sözlük yazarları ve yönetim ekibi üyeleri, öncelikle moderatör olmak isteyen yazarlar veritabanı başlığına yazdığım günden bu yana - (bkz:#59052) - yönetim işlerine olan ilgi ve merakımı dile getirmiştim. hala bu ilgi ve merakı duyuyor, isteklerimi dile getirmek istiyorum. sözlüğe gün içinde olabildiğince fazla bakmaya çalışıyor ve bulabildiğim fırsatlar neticesi başlık açıp, entry girerek varlığımı sürdürme gayreti içerisine giriyorum. bundan zevk duyuyorum. sözlüğün büyüyeceğine olan inancım tam. büyüme kapsamında ortaya çıkacak olan yeni yazar kalabalığının, sözlüğe adapte olabilmeleri açısından biz birinci nesil yazarlar tarafından rehberliğe ihtiyaç duyacakları aşikar.

yazarların her türlü sorunları, görüşleri ve fikirleri ile yakından ilgilenebileceğim inancını kendimde görmekteyim. bu sözlüğe, azıcık bile katkı sağlıyor isem ne mutlu bana. temel gayem kesinlikle yönetim ekibi başta olmak üzere tüm yazar dostlarımla uyumlu olabilmek. bu asma tahta köprümüzün her türlü sorunu ile ilgilenmek, benim için bir zevk olacaktır. sevgiler.
5
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Şapkanı koy, oy vereyim...
kapisi kapali etrafi sarili ismet kapisi kapali etrafi sarili ismet
kapalı kapılar ardında kullan oyunu çiçekciğim :) teşekkür ederim düşüncen için
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Tımamdır...

Bende teşekkür ederim...
megasozluk megasozluk
Adam girdiği entry'le zaten sözlüğü ne kadar iyi kullandığını göstermiş. Gerekirse senin için elektrikleri keser ve seçilmeni sağlarız. Ama gelgelelim buna ihtiyacın olmadığını hepimiz biliyoruz. Bizi unutma, kucak dolusu sevgiler.
kapisi kapali etrafi sarili ismet kapisi kapali etrafi sarili ismet
güzel düşüncelerin için teşekkür ederim mega :) bizi unutma demişsin ancak tam tersine, bu işi üstlenmiş kişilerin zaten amacı yazarların sorunları ile ilgilenebilmek ve sözlük adına sizlere yardımcı olabilmek. moderatörler veya koordinasyon ekip üyeleri yazarları unutursa vay o sözlüğün haline.
ronin
Bütün adaylara başarılar dilediğim alımlardır. Allah yönetim kadrosuna zeval vermesin.

Sen niye aday olmuyorsun ronincim? Diyenler olacaktır. Kardeşlerim, cancağızlarım, ben moderatör adayı olmak için aşırı lakayıt ve yavşak bir kimseyim. Karnımda tır dönebilir benim. Ben mesela moderatör olsam, saçma sapan, isime gelmeyen bir entry görürsem "ahahah çok komikmiş amq keli seni! Al!" Deyip yorumunu silerdim. İçimde bastırılması mümkün olmayan minik bir diktatör var. Kendimi de bildiğim için bu topa girmiyorum. Teşekkürler, saygılar.
3
mgs mgs
En sevdiğim insan modeli, Açık sözlü ve kendini bilendir.
Herkes bunu yazamaz tebrik ederim.
ronin ronin
Rica ederim admincim. Saygılar.
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
E ben bunları biliyorum... Hihihi...
servi revan
ben de (yazar:historyinformation )gibi üniversite sınavına hazırlandığım için moderatörlüğe aday olmayacağım. fakat adminimiz ve elbette moderatörlerimizde uygun görürse yalnızca koordinatör olmaya adayım.

portakallı moderatörümüz bir moderatörden beklenenleri uygun dille anlatmıştı, kendisinde bu kriterleri görüp aday olan her yazara başarılar dilerim. ben yazarların isteklerine uyduğumu düşünüyor ve koordinatör ekibine alınmak istiyorum. görüldüğü üzere gün içerisindeki aktifliğimi oldukça yüksek tutmak için çaba sarf ediyor ve başlık/entry düzenlemeleri için portakallı moderatörümüzle iletişime geçiyorum.

sevgili admin beni koordinatör ekibine dahil ederse bundan memnuniyet duyarım. sevgiler, mod adaylarına başarılar.
karambol
Şaşırmama vesile olan admin beyanı.Genelde sözlükler mutlak monarşi ile yönetilirken hatta bu atamaların perde arkasında çoğu yazarların haberi olmaksızın bir anda yapıldığını şahitlik ettim/ettik.
işte meydan !
işte şartlar!
Kendine güvenen yazarlar bir adım öne çıksın .
Sevindirici olan konu adayların birbirinden kaliteli entrylere imza atması.
Kim seçilirse seçilsin, bu ne ilk seçim ne de son seçim ?
haddim olmayarak nacizane tavsiyem ;
seçilemeyen yazarlar kalemlerini küstürmesin seçilen yazarlar da gevşemesin.
kısa geçip "adayım" diyorum.
nebilemyaw
Çok çok istiyorum ama üniversitesi sınavları nedeniyle katılamiyorum. (Zaten portakal ördekli pekin beni almaz, benimle bir derdi var galiba)
Diğer yazarlara başarılar diliyorum
1
portakallipekinordek portakallipekinordek
şimdiye kadar iyi kötü her yazarlar bir anlarla yolu buldum. sizinle de çabaladım ama ne yazık ki boşa. üslubunuzu düzeltmediğiniz sürece de bu şekilde devam edecek.
firildak cafer
Burası benim ilk sözlük tecrübem belki bilmediğim şeyler olabilir, Zaman içerisinden öğrenip kendimi tamamen sözlüğe adayabilirim. Çünkü buranın ortamını çok seviyorum, elimden geldiği kadar aktif olmaya çalışıyorum. İlgi çekecek haberler, başlıklar açmaya özen gösteriyorum. Bu mecrada bende bulunmak istiyorum.
eylul
koordinatörse, hiç iş yapmayanının yapmayanıdır..
geldi yine genel koordinatör..
6
servi revan servi revan
o ne demek?
enivicivokke enivicivokke
bu koordinatörler size ne etti?
gulenyuz gulenyuz
Yaranız mı var gocunuyosunuz arkadaşlar yeni, taze, körpe koordinatörler :)
messi messi
şu ana kadar koordinatörlerin hiç bir yanlışını görmedim gördüyseniz yazın madem tepki gösteriyorsunuz varsa yanlışları atabilirsiniz
gulenyuz gulenyuz
Aynen bende görmedim
eylul eylul
buraya gelmeden kolonya falan mı içiyorsunuz hahaha - - - https://youtu.be/aag77jfuZm0
bidebuvar
Moderetör benim.
Çünkü belki de sözlükteki bariz yazım hatasını gören ilk sözlük yazarı benim!
Giri ne yahu? Ş harfinin sosyal mesafe uzaklığı olsa olsa bir karakter mesafede olsun. Siz gitmiş Uludağ kadar uzağa koymuşsunuz :)mega sözlük moderatör alımları
megasozluk.com/foto
Kaçmaz... Kaçırmam... Bir Muslera kolay yetişmiyor nihayetinde!
8
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Sözlükte ki entry" kelimesinin diğer adı giri"dir, hihi...

entry
firildak cafer firildak cafer
Harika bir yakalayış yapmışsınız ama tutmadı
kralisevenkadin kralisevenkadin
Ş'si olmayan kelime :d sözlük terimi.
ronin ronin
Yazık lan dalga geçmeyin çocukla sjjsjd ben seni tebrik ediyorum paşam :d süpersin
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Dalga geçmedim ki ben, sadece bilgi verdim...
kralisevenkadin kralisevenkadin
Ronin yaptı yine yapacağını. Tamamen bilgi amaçlıdır ronin bey
kralisevenkadin kralisevenkadin
Kadın da olabilir orda bir çelişki yaşadım neyse :d
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Profilde male" işareti varr... {Yabancı dilde konuşmuşumdur, hahaha}
portakallipekinordek
tam olarak anlaşılamadığını düşündüğüm başlık. halbuki çok net açıklamıştık.

qbu başlık altında entry girenleri moderatör yapmıyoruz arkadaşlar. entry girenler sadece gönüllü olduğunu belirtmiş oluyorlar. içlerinden belirlenen kriterlere uyanları seçiyoruz ve koordinatör oluyorlar. koordinatörlerle birebir olarak ilgileniyoruz, takip ediyoruz, inceliyoruz.

aralarından bir gün moderatör seçeceğiz elbet ama bunun için verdiğimiz bir süre yok. zaman içerisinde koordinatör sayımız azalırsa bu başlıktan eleyip seçeceğiz, yani direkt olarak verilecek bir moderatörlük değil. ona göre yazmanızı tavsiye ederim.
gulenyuz
Saatlerde anlaşırsak ne ala . Biliyorsunuz ki sayın değerlenecek tarla sahipleri benim iki cücem var. Ve onlar ilgiye muhtaç. Ama esnek çalışma saatleri olursa teklifinizi hayır demem.
6
portakallipekinordek portakallipekinordek
valla admin duymasın ama kök söktürüyor. aman diyim şşş
gulenyuz gulenyuz
Bulaşmıyım diyorsun
gulenyuz gulenyuz
Evimin hanımı çocuklarımın anası olarak kalayım :)
mgs mgs
öhö öhö..
gulenyuz gulenyuz
Yoksam işittiniz mi?
gulenyuz gulenyuz
Kızmanıza gerek yok ben teklifi değerlendirecem. Portakallı iyi niyetinden öyle dedi. Kızmayın ona işkence etmezsiniz demi :((
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.