mega sözlük'ün size kattıkları

kapisi kapali etrafi sarili ismet
portakallı.

edit: neden portakallı onu açıklayayım hem güzel gider bu saatlerde kahveyle okumak. öncelikle buraya ilk geldiğim günden beri yazılarını okurken hep kelimelerinden onu tanımaya, anlamaya çalışırdım. yaşadıkları, hayatı, geçmişi, hep yazdıklarında gizli gelirdi bana. zamanla ona karşı olan düşüncelerim çığ olup büyüdü. zaman zaman yorumlarda atıştık zaman zaman fikir alışverişi yaptık. onu öğrenmek gibisi yoktu. bitmesini istemediğim bir kitap gibi çünkü. okudukça okuyasım geliyor. eksik, kopmuş sayfalarında yazanları doldurasım geliyor. bana çok şey kattı ve katmaya devam ediyor. umarım o kitaba bir gün sımsıkı sarılabileceğim.
4
megola megola
Beklenen cevap :)
portakallipekinordek portakallipekinordek
herkes bir kitap ismet, sen de öyle. ama senin konu tam olarak ne çözemiyorum. karışık bir hikaye :)
kapisi kapali etrafi sarili ismet kapisi kapali etrafi sarili ismet
sensin.
kapisi kapali etrafi sarili ismet kapisi kapali etrafi sarili ismet
konumun özü sensin yani :)
portakallipekinordek
yeni arkadaşlar, hayran kalınası insanlar ve en önemlisi tecrübe.

sabrımın sınırlarını test edebileceğim bir ortam sundu bana. bir sözlükte yazarken sözlük çok canınızı sıkarsa kapatır gidersiniz ya da daha sonra gelirsiniz. ama bu sadece yazar olursanız geçerli. ben bir gün bile bunu yapamadım. aksine sabrının sınırını zorlayacak zamanlarda sürekli aktif olmak zorunda kaldım.

neredeyse pes edecektim, resmen bırakıp yazarlığa dönecektim ama adminimiz sağ olsun süleyman soylu gibi hissettim

yani sözlükte kendinizi gösterdiğiniz yere göre bir şeyler keşfedebiliyorsunuz. öyle uzaktan bakıp da "bu sözlük de çok boş" demek gayet normal. her şey içine girdikten sonra değişiyor. her sabah hicbir şey yazmasa da şöyle bir bakıp çıkıyor insan. günlük rutin gibi, hayatın bir parçası gibi. üstelik bazen çok eğlenceli oluyor. birine şakayla karışık muhalefet olup eğlenebiliyorsun, işin olmayınca ne biliyorsan başlık açıp puan sıralamasında yarışıyorsun, herkesin aklında beliren bir görüşü var. say say bitmez bence. önemli olan bardağın hangi tarafında olduğun.
gunter
(bkz:6 aydır sözlük görmedi delleniyor oğlan)

Uzun süre sonra yazabileceğim bir ortam verdi. Düşüncelerine değer verebileceğim insanlarla tanışmama yardımcı oldu.
Pek yakından olmasa da - dört beş gün oldu geleli normaldir - birkaç insanla tanıştım.

Düşünce olayını açmak istiyorum, benim için insanların düşünceleri çok önemlidir.

Herhangi bir karar verirken veya herhangi bir şey hakkında fikir edinirken o konu hakkında bir deneyimim yoksa ve deneyimleme imkanım varsa deneyim edinmeye çalışmıyorum da insanların fikrini soruyorum mesela.

Sonuçta herkes hayattan farklı zevkler alır, hayatta farklı acılar çeker veya hayatta farklı şeyleri severler. Onların düşünceleri hakkında bilgi edinmekten daha iyi bir deneyim olduğunu düşünmüyorum.

Tabii böyle düşününce düşüncelerini merak ettiğim insanların güvenilir ve zeki olması çok önemli oluyor.

Sözlük bana bunu verdi en önemlisi de. Hem de sadece dört günde.
3
pseudohero pseudohero
Siz sadece yazarken keyif almaya bakın bence, sözlükte irrite olacağınız şeylerle karşılaşacaksınız. Pozitifliğinizi baltalamak istemezdim ama durum bu :)
servi revan servi revan
vay canına.
gunter gunter
Rahatsız olduğum durumda anında mesafe koyarım. Daha önce bu konuda canım yandı, ilk olmaz. Nasıl önlem almam gerektiğini biliyorum. Hatta abartırım bile. Daha ilk gün başkalarının yaşadığı küçük bir tartışma yüzünden 3 gün hiç yazmamaya, ara sıra girip okumaya karar verdim mesela. Oysa beni ilgilendiren hiçbir şey yoktu o konuda.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.