minareden müzik çalanı bulup cami dibinde ezan dinleteceğiz

sen benimsin
Minareden müzik çalanı bulup cami dibinde ezan dinleteceğiz,
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de camilerin ses sistemine sızıp minarelerden şarkı açılmasıyla ilgili olarak "Yapanı buluruz, caminin dibinde ezanı dinletiriz" dedi.
kaynak

Bu bir dine saldırıdır, yapılan iş terbiyesizliktir. O dine mensup olmayabilirsin, sevmeye bilirsin ama saygı göstermek zorundasın. Sırf yaptığı bu terbiyesizlikten dolayı süleyman soyluya hak veriyorum. Hatta cami dibinde değil, hapsin bir hücresinde 5 vakit ezan dinletilmesi gerek. Yaptığı işin ne kadar aşağılık bir iş olduğunu anlaması için.
voltronun gözü
Bırakın hümanizm kasmayı.
Bu olay öyle sıradan bir olay değil, camilerden cav bella calinması basliginda da yazdim bakin bu insanın gecmisinde sivas madımak olayı var yeni bir 2 temmuz olayları mi yasamaliydik? Bir insanın durumu çıkıp kiskirttigini dusunun? Once izmir sonra turkiye karısırdi.
Bu yuzden adam cok kibar konusmus ben olsam kendi salasini dinletirdim.
1
pseudohero pseudohero
Irkçılığını gözüme sokmasaydın keşfedemezdim seni herhalde, daha neler göreceğiz bakalım.
lapetitemort
a clockwork orange(otomatik portakal) kitabını, filmini anımsatan sözlerdir.
Onbeş yaşında bir çocuk olan Alex arkadaşlarıyla kurduğu çete ile içlerinden taşan bir şiddet eğilimi içinde hırsızlık yapar, girdiği dükkanlardan malları gasp eder, çaresiz insanlara vurur ve zarar verirler. Bir gece “Otomatik Portakal” adlı bir roman yazmakta olan bir yazarın evine girerler, ortalığı kırar, döker, yazarın karısının ırzına geçerler, evi tarumar edip çıkar giderler. Başka bir sefer de Alex yaşlı bir kadının kedilerle dolu evine girer. Kadın kendisi ile kıyasıya mücadele edince Alex onu öldürür ve polis tarafından yakalanarak hapishaneye gönderilir.

Burada, ülkenin başında bulunan siyasal partinin seçimi kazanmak için kullandığı “Suçluları Yeniden Topluma Kazandırma ” yöntemi “Ludavico” ile bir labaratuvar çalışmasına tabi tutulur. Devlet eliyle yapılan bu çalışmanın kobayı olan Alex seyrettirildiği şiddet dolu filmleri izlerken büyük fiziksel acılara maruz bırakılmaktadır. Alex artık bundan böyle aklından kötülük geçtiği anda kusmakta, acılar içinde kıvranmaktadır. Artık kötülüğü düşünememektedir bile. En zoru ise Alex'in taptığı Beethoven müziğini duyduğu anda daha önce kendisine seyrettirilen Nazi soykırım filmlerinin dehşet dolu sahnelerini yaşamasıdır. Kişiliği kendi istemi dışında değiştirilen Alex bir kukla olmuştur. Artık müzikten de yoksundur. Ama kayıtlara göre “İyileşmiştir.” Salıverilir.

Zorla yaşatılan her deneyim kişinin bir süre sonra hissizleşmesine sebebiyet verir. Amaç cezai yaptırım uygulayıp şahsı topluma geri kazandırmaksa şayet doğru olan tek yol kanundur. Bu sözler gerçekleştirilirse minareden 'çav bella' çalanla ne farkınız kalır?
yenerbahcheli
Hukukun olmadığı, eşkiya zihniyetli insan müsveddelerinin de devlet yönettiği toplumlarda bu tür ifadeler olağandır. Hiç yadırgamadım.

Meseleye kafası ipotekli, her an galeyana hazır seçmen nazarıyla bakmayın. Olay toplumdaki kutuplaşmayı artırmak, nefret iklimini devam ettirmek için yapılmıştır. İzmir'in ve o şarkının seçilmesi kasıtlıdır. Yapanların chp seçmeni ya da sol görüşlü olduklarını düşünmüyorum. Olay olur olmaz reco'nun çıkıp birilerini direk hedef göstermesi dediklerimi desteklemektedir.

Son söz: Bir cumhurbaşkanı hayal edin. Kendi halkını birbirine düşman etmeye çalışıyor. İnsanların düşmanlığından nemalanıyor. Ya da boşverin hayali. Direk reco'ya bakın.

20
sensizlik sensizlik
"reco" dediğin kişi bu ülkenin cumhurbaşkanıdır. senin mahalle arkadaşın değil. İlk önce üslubuna dikkat et sonra, saçmalayabilirsin.
megola megola
Burda milleti düşman yapmaya çalışan şuanda senden başkasını göremiyorum.

Germe sözlüğü boş laflarınla.
yenerbahcheli yenerbahcheli
Bakın ben üniversite mezunuyum. Bunu diplomamı göstererek ıspatlayabilirim.
Ayrıca benim mezun oluş tarihim birilerinin uyduruk zırvasındaki gibi "üniversite kurulmadan öncesi" değil. Üniversite hocalarımı tek tek sayabilirim, arkadaşlarımı gösterebilirim. Pekala bunları "reco" yapabilir mi? Hayır. Ama polemiğe girmek istemediğimden şimdi siz bu yazdıklarımı yok sayın lütfen. Takıldığınız kısım reco ise onu teyo diye de değiştirebilirim.
sensizlik sensizlik
Bu yorumundan tekrardan şunu anlıyoruz ki "okumakla adam olunmaz" emin ol. Gözümde ilk okul 3. sınıf terk etmiş insan bile senden daha bilgili ve saygılıdır.
Nasıl yarana tuz basmış ise Sayın Cumhurbaşkanımız "RECEP TAYYİP ERDOĞAN" daha bekle çok basacak senin gibi okumuş asalak cahillere.
firildak cafer firildak cafer
Nasıl basmışsa yetmiş yedi sülalesine acısını buradan yazarak çıkarmaya çalışan, üniversite mezunu olduğunu sanan, adam olamamış insan müsvettesi.
yenerbahcheli yenerbahcheli
;))) ooo fırıldak da gelmiş. Seviyeye bakalım. Din tacirliği yapan parti trolleri küfürler saçıyor, ya ben? Beyefendi olmak böyle bir şey işte.
firildak cafer firildak cafer
üniversiteli chpkktroll beyefendi :)
yenerbahcheli yenerbahcheli
Bu arada ben o elemana sürekli reco ya da teyo diyorum. Sizi şimdi zıplatan meseleyi anlamadım ben.
yenerbahcheli yenerbahcheli
Allahına kurban fırıldak. Vallahi güldürüyorsun beni. Epeydir denk gelmiyorduk, özlemişim.
firildak cafer firildak cafer
Okumuş olsaydın anlardın diyeceğim de, öğretmenlerinin adına kadar sayıyorsun. Demek okumuşsun ama boş okumuşsun.
Saygı saygı saygı diyoruz.
Birisi çıkıp burada atatürk'de böyle bir üslupta bulunsa yine karşı çıkarız.
Sevip sevmemen kimsenin umurunda değil. Saygı duymak zorundasın. Eğer ki duymuyorsan da duyanlara saygın olsun. (hani üniversite okumuşsun ya) saygıyı da öğrenmişsindir. Diyeceğim ama neredeeee
yenerbahcheli yenerbahcheli
Sizleri anlayamıyorum. Benim entrylerime bir bakın bakalım. Ateistler burada fink atıp insanlara islamı kötülerken chpkk'lı diye itham ettiğiniz ben o ateistlerle yaka paça olayım, siz ortalarda yoksunuz; ama birisi reyizinize laf etti diye zıplayın hemen. Reyizinize sahip çıktığınız kadar keşke dininize de sahip çıksaydınız.
firildak cafer firildak cafer
Her koyun kendi bacağından asılır, Kim neye inanmak isterse ona inanır. Bu beni bağlayan bir durum değildir. Beni bağladığı kısmı dine dil uzatmasıdır. Yoksa herkes istediği gibi tartışsın sorun yok burada.
megola megola
Şahsen reco teyo demen zerre umrumda değil. Ben siyaset peşinde de değilim. Zira adama sen ve senin gibiler Günde binlerce hakaret ve küfür ediyor , siz ettiğiniz küfür ile kendinize kalıyorsunuz. Konu cami ve amacı ezan okunmak olan yerin ahlaksızca müzik çalınması eylemi ama islama ve müslümanlığa nasıl bir kin besliyorsunuz ki buna bile sevinir olmuşsunuz her şeye siyaset bulaştırarak.

Saygı kelimesi üniversite kitaplarında öğrenilecek bir şey olmadığının kapı gibi kanıtısın maalesef.
yenerbahcheli yenerbahcheli
Fırıldak kardeşim, sen olaya çok yabancı kalmışsın. Adamlar islama dil uzatıyorlardı, kötülüyorlardı, ne yaşantısı, ne karışması. Ama sen ve diğer reyizciler ortada yoktu.
yenerbahcheli yenerbahcheli
Megola, sen benim eski entrylerimi bir oku, sonra konuşalım. İslama yapılan saygısızlığa senden daha çok karşı çıkıyorum ben.
firildak cafer firildak cafer
Olaya yabancı filan değilim, denk gelmemişim gelmiş olsam emin ol. bir iki yazar sonra dümdüz giderdim. :)
Nerede diyeceksin siz yoktunuz dini biz kurtardık. Tek sana şunu söyleyeyim sizin zihniyetin kurtaracağı dine mensup olmak istemem emin ol. Çünkü siz dini çok farklı algılayan bir zihniyetsiniz.
yenerbahcheli yenerbahcheli
#113671
#113684
#113740

Lütfen okuyun.
exmilitary exmilitary
Reis yine trol paratoneri gibi entry girmiş. Swh
exmilitary exmilitary
İlah gibi bir şahsa tapıp sonra Müslümanım demek ne bileyim. Çok da münakaşaya girmemek lazım. Swh
megola megola
İlah gibi bir şahsa tapmak ?

Kendi kafanıZda kurduğunuz şeyi başkası adına kullanmaktan vazgeçin. Çocuk gibi mızmızlayıp duruyorsunuz.
Konu cami ezan meselesi, siz rte peşindesiniz.

Trollükte sınır tanımıyorsunuz.
revan
sosyal medayada mahkeme kurup insan yargılayan, ceza veren trollerin hüküm sürdüğü bir muz cumhuriyetinde elbette ki şaşırtmayan bir açıklamadır. bunun ne kadar sorunlu bir durum olduğunu, yalnızca hoparlörden müzik dinleten veya stand up gösterisi yapan kişiler ile alakalı olmadığını anlatmaya çalışırken kendimi aşağıdaki görseldeki gibi hisssediyorum.

minareden müzik çalanı bulup cami dibinde ezan dinleteceğiz
megasozluk.com/foto
1
firildak cafer firildak cafer
(yazar:revan) şu ikisi zaten sen değil misin?
labarbara
Devlet kin tutmaz kimseye. Hiçbir vatandaşa.
Çünkü devlet bir insan değildir.
Devlet bir insan olmadığı için kişiler aracılığı ile kuralları ve uygulamaları hayata geçirilir.
Kişiler o devletin görevlileridir.
Kural uygulayıcılarıdır.
Bu nedenledir ki devletin görevli kişileri de kin tutamaz ve de keyfi davranamaz.
Kurallar ve cezalar herkes için açıktır.
Söyleyeceklerim bu kadar.
crison
halkın sinir uçları ile oynamak, belki de yeni gündem yaratmak için kasti yapıldığını düşündüğüm cami hoparlöründen müzik çalınması hakkında iç işleri bakanının yaptığı talihsiz açıklamadır. hakimi, savcısı, mahkemesi, yasası olan bir ülkede ceza belirlemek bakana düşmez bence. ayrıca "ezan dinletmek" ne zamandan beri ceza/işkence yöntemi olarak kabul ediliyor.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.