mutluluğun sırrı

hesabicivciv
anlık ihtiyaçların karşılanması olabilir örneğin çok sıkıştınız(küçük düşünün) yani öyle böyle değil wc gidip rahatlıyorsunuz ya işte o an en mutlu insan oluyorsunuz. çok fazla mutlu olmak istiyorsanız küçük şımarıklıklarla mutlu olabilirsiniz. başka örnek su içmeyin bardağı karşınıza alın iyice susadıktan sonra yavaş yavaş için işte mutluluk.
menacaptain
İnsanın beklentiye girmeden her şeyi olduğu gibi kabul edip hayatına devam edebilmesi. Ve ve Kitap olmazsa olmazımız olmalı. Kitap insana her an yardım edebilecek bir araçtır.:)
e yok artik
Instagramda görmüştüm bir kadın kör numarası yapmış kimseyle görüşmek istemediği için sjsjs mutlu olmak güzel bir neden yapabilirsiniz bence
mebuus
Yaşadığımız çağ,düzenli ve problemsiz bir yaşam isteyen ancak hayatı düzensiz ve problemlerle dolu insanlarla dolu.Bu çağ,insani değerlerin eski önemini kaybettiği,çıkar ve maddenin egemen olduğu bir kaos düzeni.Bu düzen içerisinde yaşayan bizlerin inançları ya da beklentileri,başarıyı,kariyeri,mutluluğu,problemsiz ve düzenli bir hayatı,hayattan beklediğimiz maddi ve manevi arzuları bir yük gibi omuzlarımıza en ağır şekliyle aldığımız bir hayat.
Mutluluğun sırrını bulmak için kaşıktaki iki damla yağı dökmeden dünya nimetlerinden de faydalanmayı güzellikleri görmeyi öğrenmemiz gerekiyor ama ne yazık ki bu işler ha deyince de olmuyor.Değer yargılarımızı,bizi biz yapan özümüzü,kişiliğimizi,gençliğimizi,zamanımızı, geleceğimizi,kariyerimizi,kaşıktaki yağ misali dökmeden,boşa harcamadan,kendimizi ve çevremizi hissederek ve hissettirerek hayatı anlamalı ve anlamlandırmalıyız.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol