necip hablemitoğlu

sesaninlaneti
bu türk aydınını takip edenler asla yanılmadı. huzur içinde uyusun.

Herkesten önce uyarmıştı . ne istedilerse verdiler verdikçe gebe kaldılar , tüm suçlarının üzeri bilindiği halde ortak oldukları için örtüldü. o en son FETÖ tehlikesini dile getirdiğinde akepe henüz belki 1 aylık bir hükümetti. aradan geçen onca sene akepe sayesinde devleti ele geçirmeye teşebbüs edebilecek kadar güçlendiler. ulan hepiniz orada kol kola idiniz be! kandırılmadınız hep haberiniz vardı ve biliyordunuz.

"
Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter ve laik yapısına göz diken tüm unsurlara karşı bunca zahmete ve mihnete değer mi, diyorsanız, Atatürk'ün manevi mirasçısı olarak 'evet, değer' diyorum. Çünkü Türküm ve başka Türkiye yok!

Şayet Fethullah Gülen'i ve Fethullahçı yasadışı yapılanmayı tanımıyorsanız, bu kasedi izlediğinizde, mutlaka bir fikir sahibi olursunuz. Bir devlet düşünün ki, ulusal birliği ve bütünlüğü açısından tehdit altında. Bu, devletin istihbarat birimlerince saptanıyor ve raporlaştırılıyor. Buraya kadar tamam; esas önemli olan buradan sonrası. Bu raporun, hiyerarşiye uygun bir biçimde makamlara sunulmasından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü'ne, oradan İçişleri Bakanlığı'na ve konunun aciliyeti ve önemi açısından da Cumhurbaşkanlığı ve Milli Güvenlik Kurulu'na gönderilmesi gerekmez mi? Bu devlet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olursa, iş değişiyor. Raporu hazırlayan istihbaratçı, raporunu gereği için Fethullah Gülen'e gönderiyor ve ancak onun durumun vahametini idrak etmesinden sonradır ki, aynı raporun kopyası, yine gayrıresmi "en üst makam" ya da cemaat hiyerarşisinde "Kainat İmamı" Fethullah Gülen eliyle, bir başka mutemete, yani halk arasında "Başbakan'ın Gölgesi" olarak ünlenen şahsa iletiliyor.

"

"
Yeni binyılın şeyhlerinin, dervişlerinin, müritlerinin ve de meczuplarının amaçlarının da değiştiği gözlemleniyor. Artık amaç, bir şeriat devleti kurmak değil. Şeriat, iktidarı, parayı, her türlü gücü ele geçirmenin sadece simgesel, klişeleşmiş adı.
"

necip hablemitoğlu'nun katilinin yakalanması 17 yıl sürdü. Aradaki bazı ortalıklar bitmese yine bulunamazdı.
tetikçi olan katilin Türkiye'ye can güvenliğinin olmadığı gerekçesi ile teslim edilmesini istemiyor.

(bkz: "Pirincin içindeki siyah taştan değil beyaz taştan korkun")
2
albino aborjin albino aborjin
Öncelikle yazı için elinize sağlık. Yazının bitiminde go atasözü paylaşmışsınız, biliyor musunuz oynamayı?
sesaninlaneti sesaninlaneti
ilk defa Habletmitoğlu'nun Köstebek isimli kitabında okumuştum bu sözü,
oynamayı bilmiyorum ama öğrenmek isterim

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol