ölmenin en kötü yanı

0 /
Simpleman
arkanda bıraktıklarına ne olacağını görememek.

vasiyetimdir;
ben öldükten sonra motosikletlerimi rahmetli barkın bayoğlu abimizin motosikletlerinin yok pahasına satıldığı gibi satılmasına müsaade etmeyin.
mebuus
Ölmenin en kötü yanı unutulacak olmaktır.Dolu dolu dahil olduğunuz hayatların artık içerisinde olmamak şöyle bir ciddi ciddi düşününce nasıl Tokat gibi çarpıyor insanın suratına değil mi.Oysaki bizden öncekilerde öldü.Gidin mezarlıklara bakın öyle doğum tarihleri varki hepimiz uçsuz bucaksız bir çölde kum tanesi gibiyiz aslında.Geçiyoruz gidiyoruz şu dünyadan tıpkı bizden öncekilerde olduğu gibi.
Yaşadım gördüm.Başlarda yemek yiyemiyorsun,su içemiyorsun mesela.Yediğin her lokma,suratında beliren bir gülümseme zul geliyor.İçinden bir şeyler dürtüyor sanki seni.Yapmamalısın diyor yapamıyorsun zaten.Önce kıyafet,saat,cüzdan falan saklıyorsun bir hatıra kalsın diye.Sonra elinle dağıtıyorsun bari diyorsun ihtiyaç sahibi biri kullansın işini görsün.Sonra zaman geçtikçe maça gidiyorsun mesela hamburger yiyorsun kola içiyorsun menü epey genişliyor yani.Çünkü insan doğası alışmak üzerine kurulmuş.Herkes her şeye alışıyor inanın.Sevdiklerimin ardımda kalması falan denilmiş ama hayır en kötüsü unutulmak.vardın öyle bir zaman sonra geçtin gittin herkesten her yerden.Bununda bir çaresi var tabiki.kendinizi fazla önemsemeyin.Varlığınız sevdiklerinize mutluluk versin evet ama Ağaç
ağaçlığını yaparken,dağ dağlığını yaparken
güneş her sabah doğarken,ay
her gece görevini yerine eksiksiz getirirken insan dediğimiz varlıkta bir şeyler yapsın.dokunabilsin.
iz bıraksın.fayda sağlasın.
neskuik
Birilerinin yeni şarkısını dinleyemeyecek birilerinin yazdığı romanı okuyamamak yeni insanlarla tanışamamak.
ruru
Belki de bir daha kimsenin sevdiğim insanlara ben gibi bak(a)mayacağını bilmek. Bazen içime sokasım, cebimde taşıyasım, kocaman sarılasım geliyor, onlar bilmese de olur.
Bugün anneme dediğim gibi "ben senin sadece evladın değilim. Olmayan ananım, babanım, evladınım, dostunum." Biri gitse diğeri kalacak ama ya ben önce gidersem, sana benim gibi kim bakacak?
megatron
yeniyi göremeyecek olmak. Bugün dokunmatik telefon kullanıyoruz. 1000 yıl sonra ne kullanacağız? Toplum nasıl bir hal alacak? İnsanların en büyük sorunu ne olacak? Sorun kalmayacak mı? Gözüm açık gideceğim.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol