pomeranian boo

balbazar
Ufacık bedeni ile oyuncaktan herhangi bir farkı olmayan, yüzündeki gülümseme ifadesinin hiçbir zaman kaybolmadığı Pomeranian Boo son zamanların en beğenilen köpek türlerinden biridir. Pomeranian Boo ırkının ilk olarak dünyaya yayıldığı bölge Almanya ve Polonya sınırları içerisinde bulunan Baltık Denizi'nin kuzeyidir. Küçük yapısı ve tüylerinin yoğunluğu sebebiyle hayvanseverler tarafından beğenilsede İngiltere'ye gönderildiği dönemlerde bazı değişikliklere uğramıştır. Karakter olarak çok meraklı bir yapıya sahip olmaları onları çevresinde gördükleri her nesneye ilgili hale getirmiştir. Pomeranian Boo Özellikleri, Karakteri ve Bakımı ile ilgili bilgileri sizlere aktarmak amacıyla yazdığımız yazıyı okumanızı öneriyoruz.

Pomeranian Boo Özellikleri

Bu türe ait olan köpekler aslında bir noktaya kadar diğer köpekler ile aynı oranda büyürler. Tabii ki bu büyüme tamamen belirli noktalara kadar gelmektedir. Pomeranian Boo ırkı kilo olarak 3 ile 5 kilogram arasında değişiklik gösteriyor. Boy olarak bakıldığında erkeklerde 18 – 30 cm arası, dişilerde ise 18 – 30 cm arası boy uzunluğuna sahiptir. Irkın ortalama yaşam süresi ise 12 – 16 yıl arasında seyretmektedir.Irkın yüz özelliklerine baktığımızda tilki ile oyuncak ayının karışımını gözümüzde canlandırabiliriz. Irkı sahiplenmek isteyenler genellikle renk çeşidine dikkat ettikleri için bu ırk kahverengi, turuncu ve siyah olarak karşımıza çıkıyor.

Pomeranian Boo Karakteri

Yazımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi bu ırkın en belirgin karakteristik özelliği etrafında bulunan nesnelere karşı çok meraklı bir yapıda olmalarıdır. Bu sebeple zekiliklerinden asla ödün vermezler. Etrafta bulunan birçok şeyi öğrenmek konusunda çok başarılı oldukları gibi bu durumdanda fazlasıyla eğlenirler. Kesinlikle ilgiye bayılan bir yapısı olduğu için sahibinden sürekli olarak ilgi isterler. Irkın bir özelliğide aşırı derecede inatçı bir yapıda olmalarıdır. Eğer yapmasını istediğiniz bir şeyi o istemezse kesinlikle ona bunu yaptıramazsınız. Bencil hayvan olmaları sebebiyle sadece ilgi görmekten başka bir şey istemezler. Ufak tefek bir ırk olsa da etrafında bulunan hayvanlara karşı fazlasıyla saldırgan bir yapıları vardır.

Pomeranian Boo Bakımı

Pomeranian Boo ırkının bakımı ne zor ne kolay diyebiliriz. Erkek türleri yıl içerisinde sadece bir kereye mahsus tüy döküm sorunu yaşar. Ama iş dişilere geldiğinde büyük bir sıkıntılı süreç sizleri bekliyor diyebiliriz. Dişi boo ırkının en büyük sorunlarından biri sıcak havalar ve doğum sonrası tüy dökümüdür. Bu duruma alışsanız iyi edersiniz. Tüy yapıları kabarık ve porsuk olduğu için sürekli olarak günlük tarama bakımı yapmanız gerekiyor.
Pomeranian Boo ırkının sadece ihtiyaç duyduğu zaman banyo yaptırılması gerektiğini söylemek gerekiyor. Tüy yapısı çok kabarık olduğu için yazın ortaya çıkan bit ve pire gibi rahatsızlık veren mikroplara karşı korumasız olabiliyorlar. Bu sebeple kesinlikle ve kesinlikle veterineriniz aracılığı ile köpeğinizin bu tür mikroplara karşı korunması için gerekli bakımları yaptırmalısınız.

Pomeranian Fiyatları
Pomeranian (Boo) fiyatları 4.000₺ ve 30.000₺ arasında değişmektedir.
kaynak: https://www.sevimlikopekler.com/17741/pomeranian-boo

pomeranian boo
megasozluk.com/foto

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.