kadınların hayali olan beyaz atlı prens

jrriquelme
Yakışıklı, cesur, kadınına sahip çıkabilen, zengin ve evlenilebilecek erkeğin tanımıdır. Aslında bu değildir. Bir kadının eksikleriyle ve fazlalarıyla koşulsuz sevip gönlünü kaptırmayı planladığı, hayalindeki ideal erkektir. Kim olduğu, ne kadar zengin olduğu, Nereli olduğu vs... gibi hiç bir cevap bu idealin ölçütü değildir.

eski sevgiliyle arkadaş kalmak

zeze
nikahına beni çağır sevgilim, istersen şahidin olurum senin diyebilme medeniyetine sahip arkadaşların başarabildikleri durumdur. benim çevrem bu medeniyet seviyesine erişememiştir. düşünmesi bile bizler için pek mümkün görünmemektedir. yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.

mega itiraf

ornek vatandas
modern insanlar kendilerine bir terazi görevi vermişler. fazla bir süre karşılaşmadığımız ahbap, arkadaş ya da tanıdığın ilk söylediği " ooo epey kilo almışsın " ya da " amma da zayıflamışsın " oluyor.

dilenci

parapraxis
Ben ödünç verdiğim bir şeyi isterken çekiniyorum nasıl olur da başkasının parasını isteyeyim,insanlık hali muhtaç kalabilirsin dilenmeye mecbur olabilirsin ama nasıl olur da bu işi ticarete dökersin?bunlar yüzünden gerçek ihtiyaç sahiplerini unuttuk insanların iyiliğe olan inancını bitirdiler bu dilenci bozuntuları...Allah kimseyi başkasına muhtaç hale düşürmesin.

microsoft sesli okuma

megatron
Microsoft un sunduğu bir sesli okuma yazılımıdır. Edge içerisinde yazan yazılar tarayıcı eklentisi ile tek tek okunuyor. Türkçe dil desteği de sonradan eklenen sistem Google ve Apple gibileri ağlatacak cinsten. Robot olduğunu anlamak zor. Google gibi hece hece değil, cümleyi bir bütün olarak okuyor. Mutlaka denenmeli.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol