sayenizde

0 /
der giderim
çocukluğuma denk gelen ercan saatçi şarkılarından. yarına tek bilet filmiyle güzelce kliplendirilmiş hatta şarkı filme cuk diye oturmuş şekilde tekrar aklıma gelmişti.
enginyuksel1982
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “Salgının en yoğun seyrettiği ülkelerden biriyiz. Hesaplama ile tespit edilemeyenleri de dahil ederek milyonun üzerinde kişinin şu anda virüs bulaştırma riski taşıdığını söyleyebiliriz”
Eğer bir kapama yapılmayacaksa, mutlaka vakit kaybetmeden ilave tedbirlerin alınması gerekiyor. Üstelik bu tedbirler artık tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde alınmalı."
.”Kademeli ve esnek mesai tüm Türkiye'ye yayılmalı. Özel sektörün de buna uyması sağlanmalı. Zorunlu haller dışında şehirler arası seyahat sınırlandırılmalı. Toplu taşıma araçlarında kişi sayısı azaltılmalı.
"kişilerin toplanmalarına da sınır konulmalı. Şu anda kapalı alanlarda üç-beş kişiden fazla sayıda insanın bir araya gelmesi sakıncalı. Kalabalıklaşmaya yol açan her alanda önlem alınması gerekiyor.
tam kapanmanın14 gün ya da 21 gün olması gerektiği gibi bazı tartışmalar yapılıyor. Ancak bir şey yapılacaksa doğrusu 28 gün, yani iki kuluçka dönemidir.Aksi halde faydası yok. Herkesin eve kapanması durumunda tespit edilemeyen pozitif hastalar da ev içlerinde bulaştırmaya devam edecekler. Kısa dönemli bir kapatma da bu kez onların tam bulaştırma döneminde sokağa çıkması anlamına gelecektir
turkona
siyasetin ne kadar ahlaksızlıklar içerdiğini defa kez gördük.
az'a kanaati öğrendik.
peşpeşe gelen zamları ve doların 8'leri geçtiğini gördük.
yalanı, dolanı, açgözlülüğü, adam kayırmayı, torpili, adaletsizliği öğrendik.
öğrendik de size de dünyanın kaç bucak olduğunu öğreteceğimiz zaman gelecek inşaallah..
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol