Şehir dışında üniversite okumak

Alik
Ailesinin yanında kalanlar tarafından imrenilerek bakılan ama bir sonraki kykya kadar parayı nerden bulucam kaygısıyla yaşayan insanlardır.
lycia
İnsana olgunluk katar. Geçim kaygısını, yalnızlığı, sorumluluk almayı öğrenir insan. Gereklidir bence.
tarator
Ben üniversiteyi dışarıda okudum. Eskiden üniversiteyi dışarıda okumanın insanı hayata hazırlama noktasında olumlu katkı sunduğunu düşünürdüm.

Aradan geçen 20 yıl zarfında olaya daha maliyet odaklı bakmaya başladım. Yani ben mesela İstanbul üniversitesinden mezunum ve İstanbulda olmak size kendinizi geliştirme imkanı sunuyor.

Malum ekonomik kriz nedeniyle herkesin hayat standardında düşme oldu. Herkesin diyorum ama toplam gelirin %90 lık kısmını yiyen % 1 lik nüfusu söylemiyorum.

Pandemi daha ne kadar devam edecek bilmiyoruz. Düştükten sonra tekrar yükselecek mi belli değil. Başka bir virüs daha çıktı haberleri yapılıyor. Genel olarak aşının ne olduğu ne olacağı ve bize geleceği belirsiz.

Tüm bu belirsizlik hali öğrenci yurdu gibi toplu yaşanılan yerlerin akıbetinin ne olacağını bilemeyeceğimizi anlatıyor. Belki şehirlere yeniden giriş çıkış yasağı gelecek ve okullar yine uzaktan eğitime dönecek.

Özel okula gidenler okula gitmeden yıllık taksit ödeyecek ama eğitim kalitesi sekteye uğradı diye kimse onlara indirim de yapmayacak iş de vermeyecek.

Uzakta bir okula yerleşip eve gelip gitme maliyeti ve başka ilde konaklama maliyetini cebinize koysanız bu parayla kendinize uzaktan dil eğitimi veya başka eğitim imkanları sağlayabilirsiniz.
kucukeniste
Rusya'da üniversite okumak, geleceklerini yönlendirmek ve ileride iyi bir meslek sahibi olmak isteyen gençlerin hayallerini süslüyor. İyi bir meslek hepimizin hayalidir, bu hayalin temelini ise alacağımız eğitim oluşturmaktadır. Bilgi için https://www.universiterusya.com adresine gelebilirsiniz.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol