severek ayrılmak

khansua
ayrılır mı seven insan?
bırakır mı karşısındakini öyle yapayalnız, öyle güçsüz? yapabilir mi bunu karşısındakine?
hani seven insan bırakmazdı, her şeyin üstesinden gelirdi, bahaneleri yok ederdi?

Eee ne demiş Özdemir Asaf;
- beni yokluğunla savaştırma; kaybeder, ölürüm.
Pişmanlık çiçeği
Her şey sevgiye bakmaz maalesef...
Belki aşk"a bakar ama sevgi değildir kilit olan...
Seversin ama, ona zarar vermekten korktuğun için de uzaklaşırsın,
Seversin ama, daha kötü duruma düşmemek için sessiz kalırsın...
Seversin ama*ları çok fazla olan bir kalıptır...
Ve yine de sevdiğin ile aranda kötü husumet yaşamazsın,
Yaşasan dahi, bu sadece onun için hüzünlenmene ve biraz daha bağlanmana yarar sağlar...
Eğer aksi olduysa, bir taraf ya eksik kalmıştır, ya da çok ileri gitmiştir...
2
khansua khansua
sen muhteşemsin.
Pişmanlık çiçeği Pişmanlık çiçeği
Belki...
gilean
severek ayrılmadım, ben seviyordum beni aldattı ve benden ayrıldı. sonra kıçına tekmeyi yediğinde yeniden yazdı ben de inandım =) 3. günün akşamı tekrardan gitti ona olan sevgimi de yanında götürdü tabii ki. iyi ya da kötü her şey bir tecrübe.
1
khansua khansua
tabii ki öyle, her yaşanmışlık yeni bir tecrübe kazandırır insana. aslında önemli olan o an yaşadığımız değil de, bu tecrübelerden ne kadar ders çıkardığımız olabilir mi?
albino aborjin
kimse kusura bakmasın, sevmek zararları da göze alabilmek, beraber tahammül etmeye uğraşmaktır. bu uğraşın bizatihi kendisi bile yeterlidir. seven insan tutup da yok iyiliğin için yok kem küm... nasıl bir iyilik bu? babasını mı öldürecekti karşısındakinin ahahah olgunluk değil bu, katılmıyorum birbirimizin iyiliğini düşünmeklere. bu, iyiliğini düşünmekse birinin, kalkıştığı iyiliğini düşünmek eylemi ile bu insan kötülük maskesini giyinmiş yüce bir fedakar ise, haber edin ona, onun düşündüğü gibi olmuyor, karşısındakinin iyiliğine hizmet falan etmiyor bu eylem.

sevgi, insanın içinde bir yerde keşfettiği gediği onarmıyor ama üstünü örtüyor, ona tahammül penceresinden baktırabiliyor ama sevgilerin böyle yitirilişi o gediği genişletiyor.
duyguları olgunlaşmamış, erdemsiz, kendi spesifik bakış açısını hakim bakış açısı zanneden yıkık insanların üzdüğü bunca genç insana çok üzülüyorum. bakın arkadaşlar yalvarıyorum bu gibi 'severek ayrıldık', 'çünkü onun iyiliği', 'çünkü fedakarlık' demeyin, yazıktır. iyilikle sonuçlanmıyor bu, biliyorsunuz bence, bilmiyorsanız da aklınızda bulunsun. sebeplerini de açıkça söyleyin, şüphe gönlü yoruyor.
kapisi kapali etrafi sarili ismet
mümkün olmayandır. iki taraftan birisinin artık eskisi gibi sevmek istememesinden kaynaklı ayrılma durumudur. sevmiyordur ve bu sebeple devam etmek istemiyordur. eskiden ne olduysa gelecek zamanlarda da aynı şeylerin olacağına inandığı için ayrılmayı kesin çare olarak görüyordur. iki tarafın, en az bir şekilde kırılacağı ayrılış biçimi olduğu için bu yolu tercih etmektedir. halbuki olmayan ayrılıktır. olmaz, hep devam eder öyle ya da böyle.

edit: kısacası, severek ayrılınmaz. altta bulunan yazar arkadaşın belirttiği gibi, severek terk edilinir.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.