sevgilinizin geçmişi

0 /
bustapolito
Sizin için ne kadar önemlidir ? Sorgular mısınız veya geçmiş geçmişte kalmıştır diyerek devam mı edersiniz ?
Ben açıkçası bir insanın değişeceğine asla ama asla inanmıyorum geçmişte yaşadıklarını sorgularım.
servi revan
o geçmiş benim günümü zehir ediyorsa kimse kusura bakmasın sorgularım.

beni bağlamıyorsa da çok bir şey değiştirmez. sonuçta benden önce olanlar olmuş. sorgulamaya bile değmez.
sayalgi
Eskiden çok önem vereceğimi ve bazı şeyleri yaşamışsa sevgili olamayacağımı düşünürken birgün yediğim boklar aklıma geldi ve ben bu haldeyken geçmişi temiz birini aramak ne kadar mantıklı diye düşünmeye başladım.

Artık kurcalamıyorum ve kurcalanmak da istemiyorum
parapraxis
Tabii ki geçmiş sorgulanmalı,yalan söylemişse,birini aldatmışsa,şiddet göstermişse,yüzustü bırakıp gittiyse bunu size yapmayacağının garantisini kim verebilir? Bu illa gönül işlerinde degil iş hayatı arkadaşlık ilişkilerinde de sorgulanmalı.
Hatalardan ders alinabilir ama genelde geçmis geleceğin aynasıdir.
fakirgureba
(yazar: bustapolito) ya hak vererek ve ek olarak;
doğru anlaşabilmek ve karakterine ışık tutması hasebiyle araştırma yapılabilir veya sorulabilir. ancak akla gelen diğer konularda, benimle başlamadan bir gün öncesinin bile sorgulanmaması gerektiğini düşünüyorum.
(bkz: masum değiliz)
sekertv
yarınlarda rahatsızlık duyacağım her şeyi başta sorarım, hiçbir şeyi sonradan öğrenmek, başkasından duymak ya da denk gelmek istemem. başta sorduktan sonrasında da dillendirmem. sonrasında gizlediği bir şeyi açığa çıkarırsa da geçen zamana ve duygularıma üzülürüm. olan olmuştur, kandırıldığımıza yanalım o saatten sonra.
1
bustapolito bustapolito
Kesinlikle katılıyorum, sorgulamak bence gerekli bir durum başkasından duymak çok büyük acılar verebilir veya geçmişini tekrar size yaşatması olası bir durum olabilir.
lapetitemort
Uzun bir yazı olacak. Aslında bu tarz başlıklara hiç yazma alışkanlığım yoktur. Fakat kenan Doğulu'nun pamuk şarkısını dinliyordum ve bir anlık gaza geldim.
Önemlidir. Fakat çok kurcalarsanız üzülen taraflar olacaktır. Acıtır. Detaylara boğulmadan karşılıklı olarak oturulup konuşulmalı ilerleyen zamanlarda. İlk ve son
kez olacak şekilde. Bir daha konuşmamak üzere. Hiç soru işareti bırakmadan dürüst bir şekilde. Herkesin yaşanmışlıkları vardır. Fakat nasıl ve kiminle yaşandığı önemlidir. Bu sizin kendinize verdiğiniz değeri gösterir. Sizinle beraberken artık geçmişteki kişilerin önemi kalmaz, kalmamalı. Tabii şöyle bir durumda var. Geçmişteki ilişkinin etkileri bitmiş olması lazım. Bu belki de hayatınızın aşkı olacak kişiye olan saygınızdan, tüm benliğinizle onu sevebilmeniz için. Eğer geçmişten esintiler hissedilirse yaşanmakta olan ilişki eziyete, hezeyana dönüşür. Bu yüzden kendine süre vermeli insan tamamen arınmak için. Yeni bitmiş bir ilişkinin ardından hemen başka birinin kollarına koşan insanları hiçbir zaman anlayamadım. Demek ki sevmeyi, sevilmeyi hiç tatmamışlar. Bir başkasıyla olmak, onu hemen unutacağını sanmak ahmaklıktan başka bir şey değildir. Bazı ilişkiler ise tutkudan, seksten ibaret. Bunun adını da aşk koymuşlar...
Velhasıl kelam güzel insanlar, güzel kalpler yer etsin gönlünüzde hep.
WestThrace
Sorgulamadan önce kendi geçmişini sorgulamalı insan, kendi sorgulamasını başarı ile tamamlayanlar, başkasının geçmişini sorgulamaya utanır.

Hayatına aldığı bireyin geçmişi ile ilgileneceğine, gelecek için neler yapmalı, gününü nasıl yaşamalı, anın tadını çıkarmalıdır.

Geçmişe takılı kalan, anı yaşayamaz ve geleceğini aydınlatamaz. Hayatınızdaki insanla geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarın. Zaman iadesi olmayan ve geri getirilemeyen tek lanetimizdir.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol