suriyeliler

0 /
biralexdegilsin
2011 yılından 2 milyon mülteci olarak ülkemize gelip şu sıralar nüfuslarının 6 milyonun üzerinde olduğu bilinen ve mülteciliği aşıp ev, dükkan, araba sahibi olan toplum. Çok fazla çocuk yaparlar, fırsat bulsalar ülkeyi başımıza yıkarlar. Bütün devlet imkanlarından ücretsiz faydalanıp üstelik devletten para alırlar; buna rağmen nankördürler.
alfons rebane
Birkaç yıl içerisinde devlet eliyle temelli gönderilmezse t.c. vatandaşı olacak millet.Doğum oranlarına da bakacak olursak 10-15 yıl sonraki Türkiye'de yaşayan suriyeli nüfusunun Yunanistan nüfusunu geçmesi olası.Artık nasıl baş ederiz bilemiyorum.
benruhibey
Üzücü ve korkutucu bir konu . Bunların dışında ciddi ciddi düşünülüp politikalar üretmesi gereken, yapılmadığı takdirde büyük problemler oluşturabilecek bir mesele. Eğitim çağında olup da eğitim alamayan binlerce suriyeli çocuk var ve bunlar bu ülkede büyüyorlar. Yarın aynı ortak alanları paylaşacağız. Buna benzer birçok konu var ve bu problemlere çözümler üretilmediği takdirde büyük sosyolojik problemlere gebe bir konudur.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol