tatar ramazan

turkona
700 kasaba 70 vilayet ve 7 düvele nam salmış karakterdir.
kadir inanır'a yakışan bir rol ve hakkını fazlasıyla vermiştir..
attorneypartner
kadir inanır'ın başrol oynadığı karakterin ismini alan 1990 yapımı iki filmden oluşan seri. olaylar, ikinci dünya savaşı yıllarında geçmektedir.
adaletin herkes için gerektiğini anlatan güzel filmlerden biri. izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz. filmdeki olaylar özetle şöyledir:

tatar ramazan'ın hasımları kendisine suikast girişiminde bulunmuş ancak tatar meşru müdafaa sonucu faili öldürmüş ve haksız bir kararla suçlu bulunup hapse mahkum edilmiştir. hapse girdiğinde bir de ne görsün: zalimler orda da saltanatlarını kurmuş ve mahkumların kanını emmekte ve işin kötüsü cezaevi idaresi de bu duruma ses çıkarmamaktadır. bu kötü düzeni bozmak için uğraşmış bu sayede kendine taraftar toplamıştır. girdiği cezaevinde faillere karşı kendini müdafaa etmiş ancak cezası artırılmıştır. sürgün edildiği cezaevinde de kendisini rahat bırakmamışlar ve ordaki ağalar kendisiyle bir olmalarını bu sayede rahatına bakmasını söylemişler ama o böyle bir teklifi şerefine yedirememiş ve kötülerden yana olmamıştır. sonrasında zıtlaşmalar başlamış ve cezaevinin ağası abdurrahman çavuş ile teke tek dövüşe girmiş ve yere sermiştir.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol