tesadüfe inanmak

luscinia
Tesadüfe inanmıyorum. Her şeyi anlamlandırmıyorum belki ama şu veya bu şekilde yaşanan şeylerin 'tesadüfen' cereyan etmesi bence olası değil. Daha çok Mutlak bir güç tarafından planlı bir şekilde yaşatıldığına inancım var.
hesabicivciv
aklımızın alamadığı her şeyi tanrı ile açıklamakla aynı şeydir. hep ihtimaller üzerine yaşıyoruz. tesadüf dediğimiz her şeyin bir oluşma ihtimali vardır. uzay evren onkadar büyük ki her ihtimalin gerçekleşme veya gerçekleşmemesi aynı bir bölü sonsuz ile on bölü sonsuz aynı ihtimali doğurur. pay kısmında 1 veya 10 olması anlamsız payda sonsuz. mottom (bkz: çok da şey yapmamak lazım)
patavat
Hiç ummadığımız anda hayat bazen karşımıza güzel bir şey çıkartır, ne mutlu tesadüf ya da amma şanlıyım bu gün der geçeriz, ama acaba gerçekten öyle midir? Louis Pasteur'e göre hayatta tesadüf diye bir şey yoktur ve şans sadece hazırlıklı olan dimağlara gülümser. Eğer hazır değilsen en mutlu tesadüf bile sana fayda sağlamaz, yanından farketmeden geçer gidersin. Ağaçtan elma kimbilir kaç kişinin kafasına düştü o güne kadar ama yer çekim kanunu sadece Newton bulabildi. Talih kuşunun dediği gibi milli piyango elbet sana da çıkabilir ama önceden bilet alman şartıyla : )
1
luscinia luscinia
Güzel anlatım sevdim. :)

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol