ülkü ocakları

0 /
sabah kahvesi
50 yıldır Türkiye'de faaliyet içinde bulunan, komünizme ve her türlü emperyalizme karşı mücadele veren, milleti de bu anlamda uyandırmaya çalışan Topluluk.
“Son zamanlarda ise amaçlarından saptırlar mı? Bilemiyorum...
(bkz: komünizm)
(bkz: Emperyalizm)
endergelisenosasunaataklari
Yazılacak çok şey var ama gerek yok. Tek söylemek istediğim, küçükleri korkuyla değil sevgiyle bağlayın davaya. Güzel eğitin, en temelde de kibar olmayı öğretin. Gerisi kendi gelecektir.
luffy
Şöyle söyleyeyim tanıdığım en gevşek insanlardan biri şuan bir şehirde ülkü ocakları başkanı başka açıklamaya gerek yok
karambol
ilköğretim ve lise sıralarında için bulunduğum oluşum.
bazı kendini bilmez ve vatan davası adı altında şahsi menfaatlerini üstünde tutan bir kaç şaklaban yüzünden ocaktan çok çocuk oyuncağı olmuş durumdadır.
historyinformation
Hiç unutmuyorum Ülkü ocaklarında olup atatürke söveni gördüm ve benden 3 yaş büyüktü bunu bir dövmüşüm varya zor ayırdılar beni zaten hayatım boyunca 2 3 kere falan kavga etmişimdir biri de buydu sonra bu topladı ülkücüleri beni dövmeye ben bunlara anlattım Atatürk'e sövdüğü için vurdum falan diye neyse aralarında tanıdığım biri olmasa beni dinlemezler direk saldırırlardı da neyse ki durumu açıklayınca o çocuğu birde bunlar dövdüler orda :d

Edit: önemli olan insan olmaktır insan ülkücü olmak veya herhangi bir partiye üye olmak değil insan olabilmek çok önemlidir
murathanaky333
seneler önce ankara hastane metrosu, karsiyaka is merkezi onundeki yerine gitmiştim. reisi uniyi kazanamamiş lisedeki faaliyetleri sebebiyle, boş kalan bir insan oldugu icin buraya gelmis. ustelik ben ve arkadasima resmen artistlik yapmak icin 16 yasindaki iki cocugun karsisinda silah doldurup elinin altina koydu. yanindaki yamağı da bizden bir yas buyuk yarim akilli bir cocuktu, silahin ileride kendisine kalacagini soyleyip sevincle gulmustu. Onun disinda alparslan turkeşe facebooktan laf etmiş bir kisiyi golbaşına goturup cezasini kesmekten konustular bu cocukla. biz cikarken de ocak isleri icin kullanilan bir araci onun uzerine yapmalari icin bir telefon geldi araci cocuga kitlemeye gittiler. Yani bu olaylardan sonra benim gozumde kavga meraklisi, siddet ve şov sevdalisi kanunsuz serseri isimler olarak kaldılar. Bize bahsettikleri olaylar ve yaptiklari sadece kavgalar, bayrak asmakla ugrasma vs idi. Bununla da gurur duyuyorlardı. Benim babam eski ulkuculerden ve buraya sadece ziyarete gittigimi soylememe ragmen bana cok sinirlendi. Dedigine gore son 40 yilda ziyadesiyle degismis bozulmuslar.
yenerbahcheli
Vatanseverlik adına ortaya koydukları hiçbir somut şey yoktur. Nerede ipsiz sapsız görürseniz bilin ki ülkücü. 23 yıl önce şahit olduğum bir olay.
Üniversitede bir erkeği tuvalette bir düzine ülkücü erkekçik sıkıştırmış dövüyor. Mesele, çocuk bir kızla çıkıyor velakin reis efendinin kızda gözü var. Teke tek dövüşmeye totişi yetmiyor çakalları ile topluca dalıyorlar. O günden itibaren düşüncem şu ki:

Dağlarda pkk'lılar, şehirlerde ülkücüler. Şehir eşkiyaları bunlar.
1
endergelisenosasunaataklari endergelisenosasunaataklari
Milletin sevgilisine göz koyan sözde reisler yüzünden az çekmedi Ülkü ocakları. Bu gerçekten var olan bir durum.
yenerbahcheli
50 yıldır var olup, vatana millete hayırlı somut tek bir hizmet ortaya koyamamış topluluk. Başıboşluğun, aylaklığın, işe yaramazlığın ete kemiğe bürünmüş şekli.
6
Gülenyüz Gülenyüz
Eksi almak iyi geldi mi :)
yenerbahcheli yenerbahcheli
Iq düzeyi maximum 45 olanların değerlendirmeleri. İki kelam edecek çapları bile yok. Ama söyleyeyim, yetmedi.
Gülenyüz Gülenyüz
:) dişinize göre birini bulamadınız :))
Gülenyüz Gülenyüz
Şaka yapıyorum, takılıyorum umarım yanlış anlamıyorsun hocam :) şaka kaldıracağını düşündüğümden yoksa yapmam. Yada yapmayayım bir daha belki istemezsiniz :)
yenerbahcheli yenerbahcheli
Yok ya sorun yok. Devam lütfen
Gülenyüz Gülenyüz
Teşekkür ederim :) devamke :))
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol