uludağ sözlük

0 /
nevarlan zimbo
(bkz: Uludağ Sözlük) 2011 yılında İsmail Alpen tarafından kurulmuştur. Aralık ayının sonlarına doğru php dilinde kendisi tarafından kodlanmış olan sözlüğü aktifleştirdikten sonra büyük bir kitleye sahip olan sözlük içerisinde birçok yazarı barındırmaktadır. Yazarlar sözlük kuralları doğrultusunda entryler girerek gündeme dair konuları eleştirebiliyor. Aynı zamanda bu eleştirdikleri konular hakkında olumlu veya olumsuz yorumlar yapabiliyorlar. Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük'ten sonra günümüzün en popüler sözlüklerinden biri olan Uludağ Sözlüğün sloganı “Ulu'lardan Ulu Bir Sözlük” olarak belirlenmiştir.
Sözlüğe üyelikler her daim açık olup kullanıcılar kendi belirledikleri ve kendini en iyi ifade eden takma isimlerle kayıt olabiliyorlar. Bu sözlükte de diğer sözlükler gibi yazarların bazı rütbeleri bulunuyor fakat yeni giren üyeler hakkında herhangi bir kısıtlanma bulunmuyor. Geniş çaplı olan bu projeyi diğer sözlüklerden ayıran en önemli özelliği de budur. Sözlüğün içerisinde bulunan yazarların sayısı 2019 yılı itibari ile 250.000'i geçmiş durumdadır.
Uludağ Sözlük Kuruluş Amacı
Sözlüğün kuruluş amacı genel olarak bakıldığında tamamen gündemi eleştirmek, yanlışları ve doğruları belirtmektir. Uludağ Sözlük bu doğrultuda çıktığı yolda hiçbir zaman çizgisini bozmadan ilerleyerek günümüzün en popüler sözlüklerinden biri olmayı başarmıştır. Sözlük ilk kurulduğunda herhangi bir ticari faaliyet sergilememesi ile birlikte para kazanma amacı gütmeden birçok düşünceden insanı bir arada toplamak amacıyla kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda üye alımlarını her zaman açık tutarak farklı fikirlerden kullanıcıların sözlük içerisinde fikirlerini beyan etmelerine fırsat veriliyor.
Sözlüğe konusu bakımından bakıldığında genel olarak gündemsel olayların tartışıldığı bir yer olduğun görmek hiçte zor değil. Bu bakımdan bakıldığında sözlükte her zaman ciddi konular konuşulmadığı gibi bazen yüksek derecelerde goygoy muhabbetinin döndüğü görülebiliyor.
harbi kiz
arada bir girer bakarım üyeliğim orada duruyor mu diye :) eskisine göre çok fazla user kaybetti yalnız. eski aktifliği kalmadı.
kul ahmet
yeni ortağı liseli bir ergen olsa gerek. bu zamanda bu siteye 10 milyon yatırım yapmak salaklıktan başka bir şey değil.
hahed
sözlük aleminin çöplüğü olan sitedir. kalitesi o kadar düşüktür ki inci sözlük bile daha işlevseldir. sürekli türbanlı, kemalist, yobaz vb başıklar ve aptal turnusolu olan pornografik ergen başlıklarıyla ayakta kalmaya çalışıyor. kendine saygısı olan insan orada yazmaz.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol