yalan söylerken hissedilen rahatlık

Pişmanlık çiçeği
aklımın almadığı ustalıktır...

*ya; birisi için yada mecburiyetten söylediğimizi yada yaptığımızı düşünüyüz. Buna Şeytanın Avukatlığı tabirini kullanmak çok yerinde olabilir. Çıkarları korumak adına kendi yaşam felsefesinden uzaklaşmak kendisi ile yabancılaşmak anlamına gelir ki bu kişiye ve çevresindeki herkese ciddi zararlar verebilir...
*ya da; korkuyoruzdur. Kişinin fiziksel yada ruhsal zarar görme tehdidi altında söylediklerinin yalan olmadığını kabul ederek...

bu rahatlığı sağlamak için, muhtemelan böyle düşünmek yeterlidir...
purplelamborghini
olmayan rahatlıktır.

yalan söyleyen bir insan hazırlıklı değilse ve sizin sorduğunuz bir soruya karşılık yalan söyleyecekse saniyelik bile olsa irrite olur.

insanlar her söylemek istediklerini ağızlarıyla söylemezler mimikler ve beden dili çoğu zaman refleks gösterir.

denemek isterseniz eğer yakın bir arkadaşınızın size yalan söylediğinden emin olduğunuz bir konuyu açın.

saniyelik olarak vücudunun verdiği tepkileri gözlemleyin (göz büyümesi, geriye doğru çekilme, gözlerini kaçırması vb). hele hele savunmaya geçip ne alakası var ya diyorsa bilin ki çok alakası vardır. (bkz:swh)

siz yalanlara inanmak istemediğiniz sürece kimse size yalan söyleyemez.

1
tarator tarator
Konunun bu yönüyle ilgilenenlere lie to me (bana yalan söyle) dizisini şiddetle tavsiye ediyorum.
gulenyuz
Nasılsa hesap gününün olduğuna inanmayan insandır. Karaktersizin önde gideni bayrak sallayanıdır. Leblebi gibi ana uygun yalan üretir. Sonun da ortaya çıkacağını düşünmez. Ama er ya da geç Ortaya çıkar. "Nasılsa doğruların ortaya çıkmak gibi güzel huyları vardır..."
piton
Yalan söyleyen insanlar eğer karşısındaki kişi çok büyük oranda zarar görmeyecek ise yalan söylemekten çekinmezler, yalan söyleyen insanlar eğer bir yalanı doğrudan söylemeyip dolaylı yollara uzatarak yani hem yalan söylemeyip hemde doğru söylemeden konuyu çarpıtıp farklı bir cevap verirse buda yalan söyleyen tarafından bir rahatlık sağlar.
motherboard
Sorumluluklardan bir anda kurtulmanın verdiği rahatlık.

Ayrıca kastedilen başarılı bir yalancılıksa (hal ve hareket, mimikler) kişi oyunculuk sektörüne yönelebilir. Sonuçta o da yalan gibi birşey. Ha ama yok ben çok rahatlıyorum, bundan zevk alıyorum, önüme gelene de yalan söylüyorum diyorsa kişi, bu sefer sağlık sektörüne başvurmalı.
(bkz:psikolog)
Minimumda tutmak gerek yalanı efenm. Hiç hoşlanmam, silerim.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.