confessions

aconitium

1. nesil Yazar - deney faresi - Yazar -

  1. toplam entry 20
  2. takipçi 1
  3. puan 316

mmorpg

aconitium
yok mu şöyle hayatımı bırakacağım bir oyun bsgo oynuyordum kapandı wow oynuyordum artık para yetmiyor. Sayın yazarlar ne olur iletişime geçin
4
keskebukelimelergibiyanyanaolabilsek keskebukelimelergibiyanyanaolabilsek
Benimde arayış içinde olduğum konudur. Ama şuda var ülkemizdeki dolar kuru oyunları oynanmaz hale getirdi. Emek felan geçecekler alım gücümüz yok. Yeni çıkmış bir oyunun herhangi bir server inde parasız oynayabileceğin az çok rekabet edebileceğin gün sayısı 3 gündür. Play stora da oyunlar a bakıyorum. 0.99 dolarlık paketler 8.98 felan yazıyor. Bu fiyatlar la mmorpg oynamak çok zor. Yoksa alayını denemişimdir. Lol wild rift bekliyorum aralıkta türkiyeden de girilebilecek. Testler başladı. O zaman a kadar takılıyorum öyle. Üzgünüm dostum yardımcı olamadığım için =(
aconitium aconitium
gel sarılıp ağlayalım
keskebukelimelergibiyanyanaolabilsek keskebukelimelergibiyanyanaolabilsek
Olur 😭😭
aconitium aconitium
hüüüüüüğğğğğ

sailor moon

aconitium
Ay Savaşçısı, Japonca adıyla Bishoujo Senshi Sailor Moon (美少女戦士セーラームーン), ünlü manga yaratıcısı Naoko Takeuchi'nin ilk olarak manga sonra anime şeklindeki eseridir.

Manga serisi 1991-1997 yıllarında " Nakayoshi " dergisinde yayınlanmıştır. Bu dönemde 52 bölüm 18 cilt şeklinde yayınlanmıştır. Manga serisi, Ay Savaşçısı'na dönüşerek Ay prensinin ve Efsanevi Gümüş kristalin ( 「幻 の 銀 水晶」 Maboroshi no Ginzuishō?) arayışına çıkan 14 yaşındaki Usagi Tsukino maceraları anlatır. Seri boyunca Ay Savaşçısı, Efsanevi Gümüş kristali korumak ve Güneş sistemini yok etmek isteyen düşmanları önlemek için görevlendirilmiş gezegen savaşçıları (セ ー ラ ー 戦 士 sera Senshi ?) takımına liderlik ediyor.

Toei Animation tarafından Manga serisinin 18 cildi baz alarak anime hazırlanmıştır. Anime Japonya'da 5 sezon olmak üzere 1992-1997 yılları arasında yayımlanmıştır. Ayrıca, manga serisi bazında 3 animasyon filmi, 3 kısa metrajlı anime, 1 televizyon yayını ve "Güzel Koruyucu Ay Savaşçısı" adlı dizi hazırlanmıştır. Anime hikâyesi 2014 yılından gösterilen "Ay Savaşçısı Kristal" animesi ile yeniden başlatılmıştır. Manga serisinden ilham alınarak hafif romanlar, kart oyunları, resimler, müzikaller, müzikler ve video oyunları da var. Manganın İngiliz versiyonunun Kuzey Amerika'da yayımlanması Kodansha Comics USA tarafından, Random House Australia tarafından lisanslı Avustralya ve Yeni Zelanda'da yayımlanmıştır. Animenin İngilizce dublajının Kuzey Amerika'da gösterilmesi Viz Media tarafından, Avustralya ve Yeni Zelanda'da gösterilmesi ise Madman Entertainment tarafından lisans hakkı elde etmiştir.

Yayımlandığı günden bugüne kadar Ay Savaşçısı serisinin hem anime, hem manga versiyonları büyük rağbet görmüş, bütün dünyada meşhur olmuştur. Manga serisinin şimdiye kadar 35 milyondan fazla kopyası satıldı, bu ise manganı dünyada en çok satılan shojo manga serisine dönüştürmüştür. Eleştirmenler seriyi kişileştirme, mizah ve sanatına göre olumlu görüşler vermişler. Serinin anime versiyonu Japonya animelerinden Batı dünyasını en çok etkilemiş olandır.

timsah

aconitium
Timsahlar, sıcak bölgelerde bataklıklar ve su kenarlarında yaşayan vücudu kemiksi pullarla örtülü sürüngenleri içeren bir takım. Bu takımın familyaları Alligatoridae, Crocodylidae ve Gavialidae'dir. Crocodilia takımı, Kretase döneminin sonlarında, yaklaşık 84 milyon yıl önce ortaya çıkmış iri sürüngenlerdir.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol