confessions

alienist

kapalı hesap - Yazar -

  1. toplam entry 382
  2. takipçi 5
  3. puan 6017

mega sözlük

alienist
Evet! Beklenen an geldi. Üretkenlik konusu hakkında bir şeyler söylemek istiyorum kendi adıma. Şunu fark ediyorum ki tanım içerikli enrty giremiyorum fazla. Zaten bir seyi yazarken de bir yerden okuyup yazmıyorum, o anda ne geliyorsa artık. Lakin bu durumunda bir sonu var ve sona geldik. Tanım içerikli entry girmeyince ilişkiler konusunda tespit sıçmaya başladığımı hissediyorum bu konu da sıkmaya başladı

Kendimce gülümseten, esprili, muzip ve bomba şeyler yazmayı amaç edindim. Bu konuda basarili olduğumu düşünüyorum kendi adıma. Buraya kadarmış.

Alienist saygılarını sunar.
Beni unutmayın!
6
Gülenyüz Gülenyüz
Yine mi :)
alienist alienist
Bu sefer temelli. Yani gitmiyor artık. Hem yapacak işler cıktı. Eski hayatıma dönmem lazım. :)
Gülenyüz Gülenyüz
Hayırlısı olsun. Allah kolaylık versin. Yine de arada yazın veya okuyun :)
alienist alienist
Elbette. Okuyacağım arada. :)
alienist alienist
Teşekkürler bu arada :)
Gülenyüz Gülenyüz
Rica ederim :)

kemal sunal

alienist
"Ben öldükten 50 sene bu filmler yine izlenecek, bakın görürsünüz tarih düşelim isterseniz." Sözlerinin sahibi dahiyane insan. Evet! Yani bilmiyorum halen daha kemal sunal'ı vefat etmiş diye düşünmüyorum, düşünemiyorum. İşin enteresan tarafı bu kadar meşhur olacağını ve sevileceğini biliyormuş. Hiçbir işini tesadüfe bırakmadığını söylemiştir. çekilen mükemmel filmlerinden birçoğundan tek kuruş kazanmamış olduğunu duyduğumda şok geçirdim. Yani düşünün bir iş yapıyorsunuz ve emeğinizin karşılığını uzunca bir süre alamıyorsunuz. İnsan kafayı yer ama o ne yapmış? Performansını günden güne arttırmış.

Yani röportajlarına bakıyorum, bi gizem hali var hep sorular karşısında. Sanki o başarıların sahibi kendisi değilmiş gibi. Evet buna mütevazilik denilebilir ama ne bileyim bana hiç öyle gelmiyor. Zaten ciddi bir mizacı olduğu için gerçek karakterini tam tanıyamadık belki de. Eşinin bile röportajlarına bakıyorum, o bile tam anlamıyla bazı şeylere açıklama getirmekte zorlanıyor. Çok enteresan gerçekten sevgili suserler.

Böyle bir ustanın bizim topraklardan çıkması, ülkecek en büyük şanslarımızdan biri bence.

Ah be!

sevgili edinmek konusunda hiçbir şey yapmayan insan

alienist
Edit: edinmek mi yapmak mı diye takılmayın rica ediyorum.

Tahmin edeceğiniz üzere bu kişi benim. Neden mi? Nedeni garip gelebilir.

Sevgili edinmek için yapılan her hareket bana çok sahtece geliyor. Sanki amacım o kişiyi 'ayartıp' yatağa atmakmış gibi geliyor ve bu aklima gelince kendimden ve karşı taraftan soğuyorum her seferinde. He ben bilmez miyim kendimce şeyler? Her insan bilir lakin bana sahte geliyor. Dışarıdan sevgili çiftlere bakıyorum böyle...

Bu soğuma olayı bana gelmesin diye çokça uzak durduğum söylenebilir karşı taraftan. Çok saçma gelebilir ama öyle.

bir küfür kısaltması olarak amk

alienist
Benim gibi birinin geçmişine dönüp baktığımda karanlık sayfalardan birisi de istisnasiz her cümlenin ardından amk demesiydi. Küçüklük tabi ki büyüdüğüm çevre yatkındı bu küfüre. Sonra zaman geçti ve aydınlanma süreci oldu küfür yok değil var ama nasıl var?

Bir erkeğe, kadına direkt olarak asla!
Ben sadece bir durum üzerine duruma küfür ediyorum, o da çok nadir. E heralde benim gibi birinden beklenen bir davranış bu zaten.

bomboş adamların para kazanması

alienist
Şimdi şöyle:
+para nedir?
-rızık demek. Tabi birçok şeyi de kapsıyor aynı anda. Bu başka sohbetin konusu.
+ne alaka?
- rızık denilen şey yazılmıştır, biz yokken.
+ee ?
-sen boş ol ya da olma o seni bir şekilde bulur. Bazen uğraşmadan olur, bazen çaba gerektirir. Iyi ya da kötü sana kalmış.
+hmm
-hadi şimdi sg.

hakan muhafız (dizi)

alienist
Evet 3 sezonluk diziyi özetliyorum: spoiler içermez.

Esasında film ana karakterin aşk ile istanbul arasındaki ikilemini konu ediniyor, bizim gerizekalı çoğu zaman aşkı seçer tabiki. Lakin öyle bir yere gidiyor ki olay en sonunda yine aşk. Değişik bir 3.sezon finali oldu zaten. Benim gibi dikkat yeteneği üst seviyede olan biri bile alâka kuramadı yani. Enteresan.

Dizide sizi büyük trol olaylar bekler gerçekten. Umulmadık taş, baş yarar atasözümüzün anlamını daha iyi öğrenmek isteyen bu diziyi izleyebilir.

Gel gelelim diğer bir noktaya.. şimdi tamam kahramanlık ile ilgili bir yapım. Dolayısıyla bir amaç olacak. Bu amacın gerçekleşmesi için tüm dizi ilerliyor, amenna. Lakin benim gözlemim aşk daha önde gelmiş. Yani izlerken "acaba bunlar ne zaman öpüşecek diye" beklediğin için aradaki aksiyonlu şeylerden istenilen tadı alamıyor insan, en azından ben alamadım. Bu tespitimi çoğu kimse anlamadı belki ama olsun kendimle anlaşıyoruz.

Hayat ve ölüm hakkında güzel diyaloglar var gerçekten.

Geleceğe atıfta bulunan bir iki sahne var. Izleyince beni anlayacaksınız. :)

Istanbul'u güzel tanıtmışlar.

Imdb puanım: 8/10 net!

Son olarak faysal senin ben aq.


0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol