confessions

busler dunyasi

2. nesil Yazar - deney faresi - Yazar -

  1. toplam entry 46
  2. takipçi 0
  3. puan 492

allah yolunda çocuğunu kurban eden sağlık memuru

busler dunyasi
Gülseren Budayicoglu "hayata dön" kitabinda böyle bir vakadan bahsediyor. Bu tür hastaliklara "paranoid durum" deniyor. Bu tür hastalar Allah tarafindan bir cok mesajin yani sira "allah icin cocugunu kurban et" gibi mesajlar alirmis.
Bu durum tam bir akil hastaligi sayildigi icin, hastalik adli tipta kesinlesince, hasta ceza almaz. Akil hastanesine yatirilir ve bir yil kadar tedavi aldiktan sonra taburcu edilir. ömür boyu tedavi edilmedigi sürece, malesef tekrar etme egilimi olan bir hastaliktir.

bir ülkeyi kötü gösteren ilk 5 madde

busler dunyasi
Sokakta hastalik ve aclik icinde yasayan saldirgan hayvanlar
7
patavat patavat
AB ülkerinin çoğunda aokaklarda ki başı boş hayvanlar toplanır, barınağa götürülür, 3 gün içinde sahibi gelip almazsa, iğne yapılarak öldürülür, böylece sokaklar tertemiz olur. Hangisi daha kötü, siz karar verin ?
busler dunyasi busler dunyasi
Avrupada dogmus, 22 yasima kadar orada yasamis (suan 28 yasindayim) biri olarak, kesinlikle avrupadaki yöntemi destekliyorum. Ki orada, türkiyede oldugu kadar, "ay kedi,köpek sahipleneyim" 3 gün sonra "ay cok zormus disari atayim" diye bir zihniyet yok bu yüzden lütfen kiyaslamayin. Bu maymun istahlilik yüzünden türkiyede cok fazla hayvan var sokaklarda. Onlari elbette besleyelim, kesinlikle ölmesinler fakat sorunun kaynagina; sokaklarda üremelerine engel olmaliyiz. Sahiplendiysek sokaga atmamaya, sokaktaysa Kisirlastirma bilincine sahip olmaliyiz. Sahsen evimde 1 kedi besliyorum. Malesef "Hayvanseverligi" cok yanlis algiliyoruz.
Örnek:
Suan sokagimizda köpek var. Bu köpek gebe kalip 10 yavru dogurdu ve biz onlara gözümüz gibi bakip hepsini tek tek sahiplendirdik. Sonra bu köpegi kisirlastirmak icin komsularimizla görüstüm ama bu cok "hayvansever" komsularimiz buna engel olmaya calisti ve beni hayvan düsmani olarak damgaladilar ama neticede ikna edip veterinere götürüp kisirlastirabildim. Suan köpegi hala beslemeye devam ediyoruz ama bir daha bu köpekten sokaga, acliga, hastalik yuvasina yeni canlar dogmayacak.

patavat patavat
dediğim gibi karar sizin. ben de epey süre oralarda yaşadım, barınakta 3. gününü dolduran kedi köpeklere ölüm iğnesini yapan bir veteriner arkadaşım inanın sırf bu yüzden depresyona girmişti
busler dunyasi busler dunyasi
bu canlar icin süphesiz hepimizin istegi ayni.
Fakat basliga geri dönecek olursak:
Isim dolayisiyla neredeyse tüm dünyayi görme ve gezme sansim oldu. Ben size sorayim: Sokaklarda Gezerken hasta ve bakimsiz hayvanlarin pesinizden kosturan bir ülkemi, yoksa sakin ve kaygisiz yürüyüs yapabildiginiz bir ülkemi? Benim icin sokak hayvanlarinin sokak cocuklarindan bir farki yok, ikiside beni ayni derecede rahatsiz ediyor. Keske hicbir can sokaga mecbur olmasa :(
patavat patavat
içinde doğup büyüdüğümüz kültürün alışkanlıkları bizim de normlarımız belirler. orada doğup büyüdüğünüz için sahipsiz kedi köpekleri belediyenin ilaç enjekte ederek öldürmesi, avrupada sistemli bir şekilde en az yarım asırdır yapıldığından size normal gelebilir ama başka bir kültürden gelen kedi köpeklerin de biz insanlar gibi yaşam hakkı olduğuna inanan birisine çok zalimce gelebilir. ayni duyguyu bir avrupalı da her hangi bir islam ülkesini kurban bayramı zamanında ziyaret ederse yaşayabilir. üstteki entry'de bahsettiğim veteriner arkadaşın tunusta yaptığı bir yaz tatili kurban bayramına denk gelmiş, her gün sapasağlam onlarca hayvanı sırf sahipsiz diye öldüren dostumuz, fakir fukaraya dağıtmak için bile olsa hayvanların kesilmesine dayanamadağından tatilini yarıda kesmişti.


busler dunyasi busler dunyasi
Arastirdigim kadariyla; almanyada cok agir hasta olanlar veya can cekisen hayvanlar uyutuluyor, digerleri sahiplendirilene kadar barinakta bakilmaya devam ediliyor.
Fikrinize saygi duymakla birlikte, basliktan uzaklasan bu bilgi paylasimini burada sonlandiriyorum. Saygilar
patavat patavat
sahipsiz hayvanı, 3 gün içinde sahip çıkan olmazsa uyutma işlemi fransada uygulanıyordu, almanya'da kurallar farklı olabilir elbette. çok faydalı bir bilgi paylaşımı oldu. teşekkürler
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol