confessions

bustapolito

1. nesil yazar - stajyer -

  1. toplam entry 125
  2. takipçi 5
  3. puan 1440

dandik bir tişörtün 40 lira olması

bustapolito
Artık her şey etiketten ibaret, kimi tshirt 5 bin TL kimisi 250 TL markaya göre değişiyor, kimisi var 60 bin TL mont kimisi 250 TL mont fakat kumaş kalitesi, marka farkı bunlar ekleniyor. Onun haricinde yok daha çok ısıtır, daha çok şey olayı nadir o kadar fazla değil.

zamanı boşa harcamak

bustapolito
Hiçbir zaman, insana şu geçen ömrün yettiğini düşünmüyorum günün sonun da her zaman bir pişmanlık oluyor keşke biraz daha kendime zaman ayırsaydım, keşke biraz daha kitap okusaydım, oyun oynasaydım bu liste uzar gider fakat herkesin zamanı aynı herkesin dakikası aynı o yüzden ömür geçiyor ve bunu güzel ve değerli geçirin arkanız da gittiğiniz de izler bırakın...

google'dan çaldığı uzun alıntılarla aristokrat olmaya çalışan yazarlar

bustapolito
Açıkçası tabiki kopyala yapıştır olarak olmaz fakat isterim ki ilk önce yazar okusun etsin, güzelce anlasın önemli olan kısımları vs paylaşsın etsin bizimle yani özet gibisinden altada bir kaynak koysun nereden okuduğuna dair zaten merak edenler elbet ki o kaynağa bakıp daha çok bilgi sahibi olacaktır fakat direk bam bam bam (bkz:kopyala-yapıştır) şeklin de olunca yani saçma geliyor.

yurt dışı dil eğitimi

bustapolito
Aranız da yurt dışın da dil eğitimi gören var mı ? Nereye gittiniz ne kadar süre kaldınız tecrübelerinizi ve ne kadar geliştiğinizi, nelerden ders aldığını bizler ile paylaşır mısınız ? Gidecek olanlara veya gitmek isteyenlere belki bir nebze olsun yararımız dokunur.

büyüdükçe hayallerin küçülmesi

bustapolito
(bkz:Eğitim sistemi)nin çocukları körelttiğini düşündüğüm olaydır, tamamen hayata karşı korkak yetiştirmek, onları sistemin kölesi yapmak için olduğunu düşünüyorum. Fazlası ile korkunç, düşünsene o çocuk önceden zıplar eder ordan oraya atlardı ama o çocuk büyüdükçe artık ya bana bir şey olursa diye korkuyor ve atlamıyor, atlıyamıyor, hayata karşı o şekilde bakıyor.
12

evlilik ilişkileri

bustapolito
Bilmiyorum fakat artık fazlası ile büyük bir sıkıntı olmayı başladı diye düşünmekteyim, artık evlilik denildiğin de herkes korkuyor, kimse ciddi olarak ilişki yaşamak istemiyor veya gerçekten severek evlenen sayısı fazlası ile az, bunun maddiyattan kaynaklandığını bir nebze düşünmekteyim çünkü gerçekten genç kesimin parası fazla yok mağlum bazı kızlarımızın isteklerini fazlası ile olduğu için bu adam eve mi (bkz:para )yetiştirsin, kendisinemi birikim yapsın, geleceğimi yatırım yapsın tabiki bunlar bahane olduğunu düşünüyorum isteyen her türlü yapar fakat artık insanlar fazlası ile saçmalamaya başladı.

Kimse ciddi ilişki kurmak istemiyor herkes çıkarları üzerine evliliklerini sürdürüyor, sonra zaten amaç ayrılık ve nafaka olayları vs. (bkz:erkekler) zaten fazlası ile sapıttı, gerek uçkurlarına düşkün olması gerek zevk peşinden koşup hayatlarını mahvetmesi günü birlik ilişkiler ile olacak iş değil bu baştan düşünülecek bir durum olduğu kanısındayım, kızlar, kadınlarımız ise almış başını gidiyor erkeklerden beter iyi adam isterler fakat hergün instagram da orada burada hikaye, en az 500 adet fotoğraf paylaşırlar 10 kişiyle konuşurlar ama düzgün adam yine yoktur, (bkz:her koyun kendi bacağından asılır), bir insan nasıl ise karşısına öyle bir birey çıkacağını düşünüyorum. Umarım bir gün insanlık düzelir ve eski o güzel günlere geri döneriz.

Ha bu arada eklemek istediğim bir konu var eğer lütfen evliliklerinizden emin değilseniz lütfen ama lütfen sakın ama sakın çocuk yapmayın ve o çocuğun hayatını yıkmayın...

ekleme

Ayrıca her zaman ağır başlı olun lütfen orada burada avazınız çıktığı kadar bağırıp, gülmeyin gerçekten komik olmuyor veya kimse sizi beğenmiyor, bir kadına ağır başlı olmak yakışıyor erkekler için de bu durum geçerli gerçekten gevşekliğin her kıza asılmanın etmenin arzulamanın gereği yok diye düşünüyorum, tek bir kişiyi sevin sevmediğiniz insana dokunmayın.

aşksız evlilik

bustapolito
Göreceli bir durum olduğunu düşünüyorum açıkçası gerçekten evet severek evlenen eden az fakat bu çoğunluk demek olmuyor, zaten evlenen çoğu kısım maddiyattan veya işte yemeğimi yapsın etsin bana bi şey alsın başımda dursun evliyim diyebileyim gibi nedenlerden dolayı evlilik yaptıklarını düşünüyorum.

yazarların şükretmelerine sebep olan durumları

bustapolito
Açıkçası bazı şeyleri kaybederek öğrendim ben şükretmeyi, çünkü her zaman insan oğlu ister istedikçe ister ve tatmin olamaz, bu durum da ise olumsuz şekilde psikolojisi bozulur her zaman elimdekiler ile yetinmeyi öğrettim sonradan kendime ve elimdekilere şükretmeyi öğrettim eğer onlar da kaybolursa diye her zaman şükür ettim, Allah zaten doğru buluyorsa istediklerinizi verir.

soğuk kahve tarifleri soğuk içecek

bustapolito
Mağlum yaz ayı geliyor, evde yaptığınız soğuk kahve veya herhangi bir soğuk içecek tarifi var mı herkse birbirini aydınlatsın...

Cezveye ne kadar bardak da içilecekse onun kadar süt, isteğe göre kahve (herhangi bir kahve çeşitlerinden kullanibilrsiniz.) kakao ile yaklaşık 2-3 dakika ısıtıyoruz ardından ocağın altını kapatıp onu soğutmaya alıyoruz belirli bir süre beklettikten sonra veya içine direk buz koyarak afiyetle içiyoruz

marmaray

bustapolito
Tam olarak nimet dediğim olaydır, fakat şöyle bir şey belirtmek istiyorum bunu başka ülke yapsaydı gakkk gakkkk odomlor nolor yopoyo olom odomlor yor oltondon nolor yopto rosmon doğor kotoyo gocoyoson der dururlardı fakat mağlum kendi yaptıklarımıza ihanet ve bir bok bulduğumuz için kötülemekte bir numarayız.
2
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.