confessions

der giderim

1. nesil Yazar - öğretmen - Yazar -

  1. toplam entry 376
  2. takipçi 1
  3. puan 5423

le beirut

der giderim
ooo fairoz ve ortadogu kutsayanlar bu sozlukte de ortaya cikmissa buradan gitme vakti gelmis demektir.
gidiyorum arkadaslar iran'in ve farscanin abartilmadigi orta dogu denen cehennemin bizim denilmedigi lubnan v.b. yerlerin kutsanmadigi dunyanin her yerine esit bakilabilen gerekirse elestirilebilen eksi sozlugume gidiyorum bir yere siyasal islamcilar ve romantik islamcilar girerse orada huzur kalmaz. kalin saglicakla.
rabbim beni ortadoguyu kutsayip suslu kelimelerle anlatanlardan uzak etsin.

karşı cinsin olmadığı bir dünya

der giderim
kadın olmasa yukarıda yazılı şeyler olabilirdi ama erkek olmasa sanırım medeniyet pek gelişemezdi ( tamam tarihte bilim kadınları vardır yok diyemem ama genelde cogu tarandığı icin falan her yer saç kılı olurdu ülkeler birbirine trip atardı birleşmiş milletler toplantısında diğer ülkeleri çekiştirip kısır yerlerdi.

desteksiz biçimde hükümeti eleştireyim fav alayım

der giderim
akp'nin trollerinden farksız olan düşünce biçimidir; biri altı boş bi biçimde hükümete yaltaklanırken diğeri altı boş biçimde hükümeti gömmeye çalışır sonra vay efendim biz kutuplaştık.
türkiye'nin günlük covid-19 verileri başlığında da yazdığım gibi eleştirirken eleştirinin altını doldur ki bi işe yarasın! yani bu vaka veya hasta sayısı halinde verilmesi veya senin bu sayıları bilip bilmemen neyi değiştiriyor? hic merak ettin mi ülkemizde kaç koah, kaç kanser hastası var diye günlük veri istedin mi? överkende gömerkende tarafsız olun, eşit olun der giderim.

durum sadece sözlük için değil, başta twitter olmak üzere tüm sosyal medya mecraları için geçerlidir.

Türkiye’nin günlük covid-19 verileri

der giderim
artık anlamsız sayılardır ama bu sayıların yalan olduğunu düşündüğümden falan değil, insanın eğitilmezliğinden dolayı! bu hastalık tüm dünyaya 1 kişiden yayıldı hala mal mal takılıp kurallara riayet etmiyorsa bu hasta veya vaka sayısı 10 milyon olsa bile riayet etmeyecektir bu yüzden bence boşuna yok vaka sayısı yok hasta sayısı edebiyatı yapmaktan vazgeçin.

şafak basması

der giderim
hepsi bitiyor bitmesine de o son 1 gün yok mu geri kalan tüm günlere bedel.
askerlik yapmamış arkadaşlar varsa gittiğinde son zamanlarda özellikle son 1 ayda sakın görevden düşmesinler ben 2 gün dayandım sonra gittim komutana dedim ben çıkayım yine işlere zaman geçmiyor.

sigara içme yasağı

der giderim
bence kesinlikle yasaklanmalı hatta ülke genelinde sigara ve tütün satışı yasaklanmalı sağlık, görünüş ve medeniyet açısından buna ihtiyacımız var.
buradan iyi vergi kaldırıyor devlet ama maden erdoğan bu kadar sigara düşmanı bunu kesinlikle yapmalı ki o zaman diyeyim ülke gençliğini düşünüyor diye

masterchef programına rtük cezası

der giderim
tanımlara bakınca 4 tanımın ikisi psikolojik şiddeti onaylıyor hadi ilk tanım olayı anlatıyor dersek 3 tanımın ikisi psikolojik şiddeti normal görüyor! işte Türkiye'nin hali bu arkadaşlar psikolojik şiddet veya fiziksel şiddet bu şekilde bizlere yediriliyor bu şekilde tasvip ettiriliyor. bundan sonra sanırım artık ülkemizde neden şiddet var diye düşünmeyiz.masterchef programına rtük cezasımasterchef programına rtük cezası

türk medyasının seviyesi

der giderim
yanlış hatırlamıyorsam bbc olması lazım vakti zamanında savaş yayınında ingiltere aleyhine haber anonsu yapıyor ve 5 dak sonra tekrar anonsu düzeltip söylenen rakamdan fazla sayı verip az once yanlış bildirmişiz diyor. böyle bir efsane dolaşır ki gerçekliğini bilemem ama sanırım seviye bu olmalı, yani fox, ugur dundar, a haber, ve diğerleri bana medyacılık yapmasınlar herkes ekmeğimin peşindeyim diye basıyor yalan yanlış yayını.

fahrettin koca'nın tweetleri

der giderim
toplum ahlakını bozmakta etkin rol oynayan öykü serter'in bir tweetinden sonra cidden bu adamın kızabileceğini gördüm.
" ayda'ya soru soran kişi bir umke görevlisi uzman doktor ve bir yerin acıyor mu sorusundan başka ne sorulabilirdi" tarzında mantıklı tweeti ile öykü serter'e gelişine vurmuştur.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol