confessions

diliolsakonussa

1. nesil Yazar - öğretmen - Yazar

  1. toplam entry 388
  2. takipçi 11
  3. puan 5830

mrs. dalloway

diliolsakonussa
Çok sevdiğim woolf eseri. O kadar naif ama bir o kadar da asidir. Kitabın modern zamanlar uyarlaması olan the hours isimli filmi defalarca izlerseniz defalarca daha izleyesiniz gelir. Neyse efendim kitap şu cümleyle başlar; 'Mrs. Dalloway said she would buy the flowers herself.' Zaman zaman bu kafaya girip ben de gidem kendime çiçek alam derim. Çünkü çiçek almanın türlü anlamı olur. (Eserden ve eserin anlattıklarından bağımsız olarak) Hele birileri gönderdiyse çok tatlı olur. İşte bugün bana o çiçek sözlüğün baba gibi yazarı (yazar: hamza baba)dan geldi. Kendisinden paylaşım müsaadesi istemedim ama umarım hoş görür. Hem böylece belki sözlükte bir furya başlar: çiçek gönderme furyası :) Çok tatlı çok harika oldu hakikaten. Nerden çıktı bu çiçek işi diyen arkadaşlar buyursun (bkz: #220609) çiçek ve kartı da buraya koyuyorum. Tekrar çok teşekkür ediyorum :)
mrs. dalloway
5
Hamza Baba Hamza Baba
Kadınlar güldür maa çiçektir.
kralisevenkadin kralisevenkadin
Harika çiçekler, babanın zevki harika :d
mgs mgs
Güzel seçim tebrik ederim.
Gülenyüz Gülenyüz
Bu nasıl bir inceliktir tebrikler 👏👏👏
gukeru gukeru
Mükemmel bir hediye olmuş.

bir erkeğe çiçek almak

diliolsakonussa
erkek cinsi çiçek sevmiyor muymuş? bana böyle bir bilgi verilmedi. Bazen roman çiçekçilerden demet alırım, buket yaptırırım, bazen saksı, bazen fidan/ağaç. Hiçbirini yapamazsam tema vakfına adına bağış yaparım. Hep çok güzel tepkiler aldım kimseden cinsiyetçi bir laf duymadım. Hatta şurdaki (bkz: #176864) hediye de böyle bir şeydi.
Hamza Baba Hamza Baba
İçinizden geldiyse atayım bir adres, ben severim çiçekleri böcekleri.
diliolsakonussa diliolsakonussa
biriniz de sana gönderelim deyin arkadaş hep bana hep bana
Hamza Baba Hamza Baba
yok deyip de kalbini kıracak değilim. Yolla adres, yollayalım güzelinden bir çiçek..
kralisevenkadin kralisevenkadin
Buyrunuz 🥀 gelene kadar böyle olabilir :) iyi bakınız lütfen sevgi ve ara sıra su vermeyi unutmayınız :)
diliolsakonussa diliolsakonussa
tam bir baba
diliolsakonussa diliolsakonussa
:)
Hamza Baba Hamza Baba
eywallah ama şaka etmiyorum. Gayet ciddiyim hediyeleşmek güzeldir. Hem de hiç tanımadığın bilmediğin bir insana hediye alarak mutlu edebilmek kadar güzel bir şey yoktur sanırım.
kralisevenkadin kralisevenkadin
Baba cömert çıktı adres atasım geldi :d
Hamza Baba Hamza Baba
sizde atın sayın moderetör hanımcım :)
kralisevenkadin kralisevenkadin
Milyon tane çiçek almış gibi mutlu ettiniz, çok teşekkür ederim sayın hamza baba :)
Hamza Baba Hamza Baba
rica ederim ne demek, bir adres alındı. sipariş hazırlanıyor. sipariş vermek isteyenler (yazar: mgs) izniyle adresleri alabilirim. :)
kralisevenkadin kralisevenkadin
Müthiş birşey gerçekten tebrik ederim sizleri :)
mgs mgs
Sevgili yazarımızın bu isteğini bizde karşılayabiliriz. (yazar: hamza baba) önemli olan mutlu etmek ise tüm mutluluklar sizin olsun.
kralisevenkadin kralisevenkadin
Çok ince düşünceler teslim edilince sözlükte ve sosyal medya hesaplarında görmek isteriz :-)

stalklamak

diliolsakonussa
buralarda çevrimiçi de olduğuma göre bilin ki darlanmışım, sorumluluklarımdan kaçıyorum, nereye çatsam diye şaşıyorum. Yani stalk işlerine de çoktan girmişimdir. Neyse bakın ne anlatcam. benim bi ex vardı. ama böyle 4 yıl önce filan bitti ilişki. geçen seneye kadar hiç konuşmadık haber almadım. dostça ayrıldık ortak arkadaşımız da yoktu çok temiz iş olmuştu. geçen yıl beni sürekli aramaya hatta taciz etmeye başladı ama müsaade etmedim fırsat vermedim at gibi geldi it gibi gitti. Şimdi de ben şu ruh halimle dedim ki acaba ne yapıyor. İnstadan takip isteği gönderdim. Ret yada kabul yok, o da bana takip istteği attı. Na buraya yazıyorum bu çakal kesin evlendi ya nişanlandı ya da öyle birşey, fotoları görmemi istemiyor ama bir yandan da boş geçmek de istemiyor. diyeceğim o ki ekleyin bir şey olmaz en kötü dengesiz der. Israrcı olmamak önemli ama. Dengesizlik ayrı sapıklık ayrı.
3
Hamza Baba Hamza Baba
kesin evlenmiştir. Ama arada senide ziyaret etmek istiyordur. :)
diliolsakonussa diliolsakonussa
demek ki ben evlensem arkamdan iş çevirecekmiş ( evlendiğinden de baya eminiz) neyse baba eyvallah. herkes yerinde mutlu olsun. bizimkisi kuru merak.
Hamza Baba Hamza Baba
Bak şimdi böyle deyince bende merak etmeye başladım. Evlenip evlenmediğini çaktırmadan bir anlayın bakalım. Ama kesin evlenmiştir. :)))

aşı olmak

diliolsakonussa
Covid aşısını öyle bir anlatıyorlar ki, ben zaten iğneden korkarım, onlar anlattıkça kolum ağrıyor, başım dönüyor, tansiyonum düşüyor. Bide yeni varyantlar geliyor önceki aşılar korumaya devam edecek mi filan hep şaibeli. Evden çıkmıyorum, kimseyle görüşmüyorum son model virüsü ve aşısını bekliyorum. O zamana kadar tatlı canımı aşıdan ve virüsten kurtarmaya devam edeceğim. Tişikkirlir.

mahrem fetö belgeseli

diliolsakonussa
aklıma reha muhtarın acı var mı acı diye sorduğu absürt diyalog geldi. darbe girişimi alçakça, milli ruh ise gerçektekten destantısıydı. Ama bunu izleyince "bütün bunlar olurken nerdeydiniz?" sorusu geliyor aklıma. Bir partizanın cevabını hayal edebiliyorum; DEVLETİN HER KADEMESİNE SIZDIKLARI İÇİN BUNLARIN ÖNÜNE GEÇİLEMEDİ. Gülesim geliyor hem de saykodelik bir gülme. Şuan devletin her kademesine sızmış olanlar ne olacak? turkuvaz medya, trt ve hükümet; medya ve gündem oluşturma konusunda kendi aralarında ortada sıçan oynuyorlar. Bu arada ortada sıçan türk halkı oluyor hanımlar beyler. Hem de her manada. Belgesele döneyim işleyişi çok sıkıcı. Dramatize edeceğiz diye ıkınıyorlar. Olaylar yeterince dramatik. Ha şahsen ben daha önce bilmediğim şeyleri de belgeselden öğrendim. İsteyen buyursun.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol