confessions

enginyuksel1982

1. nesil yazar - mucit -

  1. toplam entry 2510
  2. takipçi 32
  3. puan 40001

rüştü onur

enginyuksel1982
Türk şair. 22 yaşında veremden hayatını kaybeden şair, kendisi gibi genç yaşta veremden ölen arkadaşı Muzaffer Tayyip Uslu ile birlikte ölümlerinden sonraki yıllarda yayımlanan her şiir antolojisinde kısa yaşam öyküleri ve şiirleriyle “Zonguldaklı şairler” olarak yer almıştır
rüştü onur

düşündüren sözler

enginyuksel1982
İnsanın geçmişini araştırması acı veren bir deneyimdi . Mutlu olabilmenin tek şartı unutmayı başarabilmekti. (bkz:Zülfü Livaneli)

geçmişi değiştiremezsiniz ancak anlam yükleme hastalığından kurtularak, adaletle düşünebilir,bilgi,belge ve bulgulara dayanarak doğru/yu anlayabilirsiniz. maziye mahkum olmaktan kurtulmanın yolu anlamaktan geçer.

Çok karışığım. Bir yanım olabildiğince huzursuz ve yorgun. Diğer yanım mucizelere ve düşlerin gerçek olabileceğine halen inanıyor ve heyecanını koruyor. Bu iki yan arasında ben, eziliyorum. (bkz:frida kahlo)

İnsanın büyüdükçe mi artıyor dertleri ? Yoksa insan büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri? (bkz:Özdemir Asaf)

Yeterince uzağa seyahat edersen, kendinle buluşursun (bkz:Joseph john Campbell)

corona dönemi

enginyuksel1982
Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, koronavirüse yakalandığını açıkladı. Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, 24 Temmuz'da Ayasofya'nın ibadete açıldığı Cuma Namazına katılmıştı.

(Testleri Pozitif Çikan Ahmet Akay Solda, Hüseyin Şanverdi ise En Sağda)


megasozluk.com/foto

endişe duyuyoruz

enginyuksel1982
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3 Ağustos günü Türkiye'de 41.301 test yapıldığını ve 995 yeni koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.

Koca, 19 kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini, 1.003 kişinin ise iyileştiğini bildirdi.

Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Koca "Bayram kutlamalarında, tatil yerlerinde, salgın faktörü ne yazık ki yeterince dikkate alınmadı" dedi ve ekledi:

"Daha önce, bazı illerle sınırlı olan vaka artışlarının önümüzdeki günlerde ülke geneline yayılmasından endişe duyuyoruz."

3 ağustos 2020 covid-19 verileri

enginyuksel1982
Kurban bayramındaki sirkülasyon gösterdi ki hem kısıtlama getirilmeliydi hem de toplu ulaşım kesinlikle ücretsiz olmamalıydı. İstanbul'da sokağa maskesiz çıkma yasağı net bir şekilde uygulanmalı. Dostlar alışverişte görsün misali bu salgınla baş edilmez

corona dönemi

enginyuksel1982
Irak'a aylar sonra başlayan uçuşlar askıya alındı. Irak'tan yapılan açıklamada Türkiye'de vakaların hızlı bir şekilde yükseldiğine dikkat çekilirken, uçuşlara izin verilmeyeceği belirtildi.

Irak Sivil Havacılık İdaresi, 'Türkiye'deki corona virüsü vakalarında görülen artış' nedeniyle uçuşların yeniden askıya alındığını duyurdu
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.