confessions

enginyuksel1982

1. nesil Terminatör - Yazar - astronot -

  1. toplam entry 3877
  2. takipçi 35
  3. puan 62362

limonlu suyun faydaları

enginyuksel1982
Tokluk hissi verdiği için iştahı keser böylelikle dolaylı yoldan zayıflatır. Ayriyeten bağışıklığı güçlendirir ama kaçırırsanız benim gibi ölçüyü vücudunuzda kızarıklıklara neden olur. Kırmızı götlü şempanze gibi dolaşırsınız:)

yunus emre'den şiirler

enginyuksel1982
SANA İBRET GEREK İSE

Sana ibret gerek ise
Gel göresin bu sinleri
Gel taş isen eriyesin
Bakıp görünce bunları

Şunlar ki çoktu malları
Gör nice oldu halleri
Sonucu bir gömlek giymiş
Onun da yoktur yenleri

Hani mülke benim diyen
Köşkü saray beğenmeyen
Şimdi bir evde yatarlar
Taşlar olmuş üstünleri

Hani o şirin sözlüler
Hani o güneş yüzlüler
Şöyle kayıp olmuş bunlar
Hiç belirmez nişanları

Bunlar bir vakit bekler idi
Kapıcılar korlar idi
Gel şimdi gör bilmeyesin
Bey hangidir ya kulları

Ne kapı vardır giresi
Ne nimet vardır yiyesi
Ne ışık vardır göresi
Dün olmuşdur gündüzleri

Bir gün senin dahi Yunus
Benven dediklerin kala
Seni dahi böyle ede
Nitekim etti bunları.

türk tabipleri birliği

enginyuksel1982
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "16 Eylül'de Twitter'dan yaptığım açıklamanın sonuna kadar arkasındayım. Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır. Aynı zamanda dediğim şudur; Bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır." ifadelerini kullandı.
--
bu arada euro 9 tl'yi gördü

antalyaspor'da 50 pozitif vaka

enginyuksel1982
Antalyaspor'da teknik ekip, futbolcular ve destek ekibe yapılan testlerde 50'ye yakın pozitif vaka tespit edildi. Antalyaspor kafilesini İstanbul'a getirecek uçak bugün saat 15:00'te kalkacaktı ancak uçuş koronavirüs vakaları sebebiyle iptal edildi.
---
bu olaydan sonra ligler ertelenir bence

algı yönetim merkezi

enginyuksel1982
İletişim Başkanlığı'nın bünyesinde 'Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı' kuruldu. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre, bu yeni yapının, 'devletin menfaatleri doğrultusunda ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak stratejik iletişim politikalarını belirleyeceği' ve “Türkiye'ye karşı yürütülen her tür manipülasyon ve dezenformasyona karşı faaliyette bulunacağı” ifade edildi.

testten şikayet var

enginyuksel1982
Şikâyet siteleri, Covid-19 test sonucunu günlerce beklemelerine karşın bir sonuç alamayan yurttaşların isyanıyla dolu. Şikayetlerin çoğunluğunu “Test sonucum çıkmadı, durumum ağırlaştı” ifadeleri oluşturuyor.
İnternet platformu üzerinden yurttaşların şikâyetlerini ilettiği mecra olan “Şikayetvar” adlı sitede Sağlık Bakanlığı için yazılan bin 758 şikâyet yer alıyor. Bu şikayetlerin büyük bir çoğunluğunu Covid-19 testi beş-altı gündür sonuçlanmayanların mesajları oluşturuyor. Testi sonuçlanmayanlar genellikle “Durumum ağırlaştı, teşhis konulmadığı için tedaviye başlanmadı” diyor.

Kamu hastanelerinde test yaptırmak 'hastalık belirtisi göstermeye bağlı' olduğundan yurttaşlar 250 TL ödeyerek özel hastanelerde test yaptırmaya zorlanıyor. Üst düzey bürokratlar, siyasiler ve yakınlarının test sonucuna birkaç saat içerisinde ulaştığı bilinmesine karşın yurttaşlar bir haftaya uzayan sürelerle sonuç bekliyor.
birgün

leblebi gibi gol atmak

enginyuksel1982
Mehmet Leblebi, 1928 yılında Galatasaray'ın Vefa ile oynadığı maçta tam 14 gol atarak futbol literatürüne 'leblebi gibi gol atmak' deyimini kazandırmıştır.Ayrıca bu başarısı ona 'bir resmi maçta en fazla gol atma' rekorunu getirir ve rekor halen kırılamamıştır.

gençlerde koronavirüs belirtilerinin gözlenmemesi

enginyuksel1982
Corona virüsü pek çok ülkede yeniden hız kazanırken, hastalığın gençler arasında yayılması uzmanları harekete geçirdi. Güney Kore'de yapılan bir çalışma, corona virüsüne yakalanan her dört kişiden birinde zatürre geliştiğini ortaya koydu.
18-39 yaş aralığındaki 315 corona virüsü hastasını inceleyen uzmanlar, bu kişilerin yüzde 26'sında zatürre geliştiğini tespit etti. Her 4 kişiden birine denk gelen bu gruptaki hastaların bazılarında semptom görülmediği belirtildi.

YÜZDE 2'SİNDE İLERİ DERECEDE

Hastaların yüzde 2'sinde zatürrenin ileri derecede seyrettiği ifade edilirken, bu kişilerin solunum cihazına bağlandığı vurgulandı. Araştırmacılar, çalışmanın detaylı sonuçlarını Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Bulaşıcı Hastalıklar Konferansı'nda paylaşacaklarını da duyurdu

18 eylül 2020 tayyip erdoğan'ın açıklamaları

enginyuksel1982
Cuma namazı çıkışı açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan artan corona vakalarına karşı alınacak yeni tedbirlerin sinyalini verdi. "Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi" diyen Erdoğan "O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Mecburen şimdi tekrar isi sıkmak zorundayız." ifadelerini kullandı.
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.