confessions

enginyuksel1982

1. nesil yazar - bilim insanı -

  1. toplam entry 1717
  2. takipçi 24
  3. puan 27162

elveda sözlük

enginyuksel1982
değerli sözlük arkadaşlarım böyle bir başlığa yazmak istemezdim ama maalesef artık benim için de bu başlığa yazmak zaruriyeti hasıl oldu. belki birçoğunuz üzüleceksiniz ama bugün de sözlükten ayrılmama kararı aldım. buradayım (yazar:zeze)'ye inat :PPP
9

birgün gazetesi

enginyuksel1982
kurulduğu günü ve ilk basımını dün gibi hatırlarım. eski adıyla (bkz:özgürlük ve dayanışma partisi )(ödp) yeni adıyla (bkz:sol parti)'ye yakın yayın organıdır.

Yayın hayatına 14 Nisan 2004'te başlayan gazetenin sahibi Birgün Yayıncılık ve İletişim Ticaret AŞ'dir. Gazetenin sermayesi, birçok ortaktan ve çeşitli sendika ile meslek odalarından topladığı paralarla oluşturulmuştur.

birgün gazetesi
resmi web sayfası
resmi twitter adresi bu şekildedir

yulin festivali

enginyuksel1982
Yok ya bu ülke akıllanmayacak. Ulan ırkçılık bize yakışmaz devrimci kimliğimiz izin vermez diyoruz da bunlar adamı faşist yapar. Hay sıçayım festivaline de karnavalına da... Hadi anladık hayvanlara zarar verecek kadar şerefsizsiniz ulan köpoğulları hastalıktan da mı korkmuyorsunuz?

sözlük yazarları halı saha maçı

enginyuksel1982
halihazırda cerrahpaşa'da zımba gibi bekleyen bir takım var:) (bkz:topunuz gelin) :) rakibiniz olmak bizim için onurdur. cerrahpaşa coronagücüspor (ccs sponsorumuz sarar) her daim hazırdır evvelallah:) (şaka şaka gelmeyin yaş 40 oldu 15 dakika sonra halı sahanın tellerine oturup muhabbet ediyoruz:)

not zorunlu edit: tabii ki halı sahanın kenarındaki tellere çıkıp muhabbet etmiyoruz. yarasa mıyız biz?:) halı sahanın tellerinin en ayak basılmamış dibinde zulaladığımız/arzuladığımız kırmızıları içiyoruz:) kırmızı derken yanlış anlaşılmasın kırmızı ağırlıklı içecekler (nar suyu,domates suyu,şalgam falan yani)
2

oktay sinanoğlu

enginyuksel1982
Önce tohum sattılar, bu tohum böcekleri çekti. Böceklerden kurtulmak için “Al şu ilacı sık” dediler, ilaçlı bitkileri yiyen insanlar hasta oldu; Hastalanan insanları iyileştirmek için de “Al şu aşıyı ol” dediler! Üstelik tüm bunları yapan hep aynı şirketti.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.