confessions

Erdal bakkal

1. nesil yazar - keşfediyorum -

  1. toplam entry 747
  2. takipçi 27
  3. puan 12356

mega sözlük şarkı bulma oyunu

Erdal bakkal
özgür | koskocaman | bari | aldatıldık | gel |
Yalnızız | imkansız | sevinç | haydi | ölümsüz |
Dünya | yanıldılar | ölünmüyor |

bir kadın, bir erkek iki ayrı sanatçı yorumlamıştı bu şarkıyı, güzel şarkıdır, severim. :) bakalım kim bulacak? Kolay gelsin.

3

trabzonspor'un cas'a yaptığı itirazın reddedilmesi

Erdal bakkal
Spor tahkim mahkemesi (cas), Trabzonspor hakkındaki kararını açıkladı. Bordo-mavili ekibin, UEFA tarafından Avrupa kupalarından 1 yıl men edilmesine yaptığı itiraz reddedildi.

Bu karara göre Bordo-mavili kulüp, önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında mücadele edemeyecek.

Avrupa'da mücadele edecek takımlarımız:

Başakşehir: şampiyonlar ligi grupları.
Beşiktaş: şampiyonlar ligi ön eleme.
Sivasspor: Avrupa ligi grupları.
Alanyaspor: Avrupa ligi ön eleme.
Galatasaray: Avrupa ligi ön eleme.

ntvspor

metroda sinir bozucu şeyler

Erdal bakkal
Bebek arabaları için ayrılmış bölümlere insanların doluşması, bebek arabası ile bir aile metroya bindiğinde yer vermemeleri.

Bir de geçenlerde bindiğim gecenin son metro seferinde vagonda sigara içen bir andaval vardı. Bir güzel içti sigarasını, yere attı söndürdü. Başıma bela almamak adına hiç bulaşmadım.

ayrılık sonrası ilk gün

Erdal bakkal
Hayatınızın en mutlu günlerinden biri olabilir veya bunun tam tersi de olabilir.

Ayrılmış olduğunuz kişiye, ayrılık sebebinize göre de değişebilen bir durum.

İlk günün gecesi geri dönüşler de olabilir. :)
Başıma gelmişti, aynı iş yerinde çalışıyorduk, aynı servisi kullanıyorduk, zaten ne olduysa o serviste başladı. Neyse buraları geçtim, salak saçma bahanelerle ayrılmak istedi, ayrıldık. Aynı günün akşamı iş çıkışında gördüm, uzaktan beni dikizliyordu, ben de durumu fark edince, sürekli bana yaklaşmaya çalışan başka bir kızın yanına yanaştım, baktım kulaklık takmış, "ne dinliyorsun?" falan derken aldım kulaklığın birini, kafa kafaya verdik. :) hiç o tarafa bakmıyorum ben, umursamaz tavırlar falan, servise bindik. Sonra bu ayrılmak isteyen vatandaş salya sümük bir halde servis aracına geldi. :) bir arkadaşı da koluna girmiş, o kadar kötü yani, sanki ayrılmak isteyen bendim. Servisten indim, daha eve yürürken ardı ardına mesajlar atmaya başladı, derken aynı gece tekrar başlamıştık ama temel sağlam olmadığı için yine uzun sürmemişti. Seneler sonra "bugün ne giysem" adlı salak yarışmada görmüştüm kendisini. Şimdi nerede, ne yapıyor? Bilmiyorum. Neyse, selam olsun sana ayşegül. :)
10

bankalar tarafından çıkarılan çocuk dergileri

Erdal bakkal
Çocukluk dönemlerimde bankalar çocuk dergileri dağıtırlardı, Ziraat Bankası dergisi olan Başak Çocuk da bunlardan birisi. ilk olarak Mart 1983'te yayımlanmaya başlamış, Tamamı renkli 32 sayfadan oluşan dergi, 4 sayfalık ansiklopedi ilavesi ile birlikte 36 sayfaya ulaşıyordu. Başak Çocuk'un yayımı 2001 yılında son bulmuş ama devam eden bankalar var sanırım.

İş bankası'nın da "kumbara" isimli bir çocuk dergisi vardı, her ay bankadan isterdim, sanırım günümüzde de yayımlanmaya devam ediyor.
megasozluk.com/foto

bayram harçlığı ile alınan şeyler

Erdal bakkal
Torpil, kızkaçıran, füze, mantar tabancası, döner, kebap, dondurma.

Bir keresinde patlayıcının içerisindeki barutları bir yere toplayıp yakmıştım, fitil biraz kısa gelmiş. :) önce beyaz bir toz bulutu kapladı ortalığı, ilk anda acı hissetmedim ama elim ciddi derecede yanmıştı, çok belli olmasa da izleri elimde duruyor.
3

saç ektirmek

Erdal bakkal
saç dökülmesi sorunu olan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur. Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemidir. Saç ekiminde dökülen bölgeye, kişinin kendi sağlıklı saçları eklenmektedir. Saç ekimi tamamen kişiye özel planlanır ve uygulanır. Saç ekimi operasyonuyla genellikle ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir. Amaç; baş bölgesinde ekim yapıldığı belli olmayacak doğallıkta, kalıcı bir şekilde saçlı görünüm kazandırmaktır. Saç ekim işlemi aslında küçük bir cerrahi operasyondur. Bu nedenle uzman ve bu konuda deneyimli doktorlar ve ekip tarafından hastane ortamında yapılması en güvenli yoldur. Saç ekimi uygulaması ile kişiye kendi saçları hiç dökülmemiş gibi kalıcı olarak kazandırılmaktadır.

Türkiye saç ekimi konusunda dünya çapında en önde gelen ülkelerin en başında yer almaktadır. Genel olarak ülkemiz Amerika başta olmak üzere diğer ülkeler arasında hem fiyatlar konusunda hem de turistler için düzenlemiş olduğu paket turlar sayesinde çok fazla tercih edilmektedir. Türkiye de yapılan saç ekimi operasyonları genel olarak bakıldığında yaklaşık 2 ya da 4 bin lira arasında değişmektedir. Ancak bu rakam Avrupa da 5 katından fazla bir miktara çıkmaktadır. Amerika da yapılan saç ekimi işlemleri yaklaşık 15 ya da 20 bin doları bulmaktadır. Ülkemizde çok sayıda saç ekimi operasyonu yapıldığı için çok sayıda da uzman doktor bulunmaktadır.

megasozluk.com/foto
"keşke geçen hafta ektirseydim."

asansörde selam vermeyen insan

Erdal bakkal
Kütüktür, yontulmamıştır.

Kütükler için edit: tabi ki kimse tanımadığı insana selam vermek zorunda değil ama aynı apartmanda oturuyorsundur, aynı iş yerinde çalışıyorsundur vs. Selam verirsin, nezakettir bu. Bizim kültürümüzde de vardır, bir ortama girildiğinde selam verilir. Ben yerleri süpüren bir belediye işçisi gördüğümde dahi yanından geçerken "kolay gelsin" derim, illa ki tanımaya da gerek yoktur yani. Bu tarz incelikler kütüklerin "zikinde" olmaz, olmasını da beklemem zaten, kütük sonuçta.

atm’yi esir alan birini beklemek

Erdal bakkal
Genelde atm boşken, sen hızlı adımlarla yaklaşırken ışınlanmış gibi bir anda atmnin başında belirirler. Bir hesaptan çeker, başka hesaba yatırır, fatura öder vs. Senin 10 saniyelik işin vardır ama 10 dakika beklersin. Qr kod ile işlem yapmayı, mobil bankacılığı bilmeyen insanlardır.

en sevilen bayram yemeği

Erdal bakkal
Ramazan baylamlarında ilk kahvaltıda kıymalı börek alırım, bütün ramazan ayı boyunca sabahları açık olup da bayram sabahı kapalı olan börekçilere acayip söverim. Kurban bayramına özel bir tercihim yok, kavurma sevmem.
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.