confessions

exmilitary

1. nesil Çaylak - keşfediyorum - Çaylak -

  1. toplam entry 1104
  2. takipçi 100
  3. puan 19820

heyet tahrir el-şam

exmilitary
Tahrir el-Şam veya Şam Kurtuluş Heyeti, kısaca HTŞ, Suriye İç Savaşı'na katılan aktif bir selefi cihad örgütüdür. Örgüt 3 yıl önce 2017'de El nusra'nın öncülüğünde birkaç radikal grubun birleşmesiyle oluşmuştur ve bugün idlip'i kontrol altında tutmaktadır. Esad ile savaştıkları dönemde Türkiye ile ilişkileri oldukça iyiydi fakat Rusya-Türkiye arasından yapılan ateşkes antlaşması ile ipler kopmuştur ve askerlerimize birçok defa ateş açmış provoke etmiştir. Bu grubun saldırıları nedeniylede bölgede şehit verdik.

Rusya bugün itibariyle terör örgütü olarak ilan etmiştir. Rusya önemli bir kent olan idlip'in alınması için yoğun çaba harcadı fakat esad'ın zayıflaması ve radikal örgütlerin direnç göstermesi sebebiyle durum zorlaştı. Yaşanan çatışmalar Türkiye'ye yüzbinlerce daha mülteci gelmesine sebep olmuştur.

kızını internette uygunsuz görüntüleri var diye öldüren baba

exmilitary
Baba demeye dilim varmıyor ama neyse. Bu caniyi birçoğunuz hatırlarsınız kızını internette uygunsuz görüntüleri var diye öldürüp yol kenarına atıp kaçmıştı ve şu an müebbetle yargılanıyor. Caninin internette gördüğü videodaki kızın kendi kızı olmadığı ortaya çıkmış.


Kaynak

Ben insan insana nasıl kıyıyor diye aklım almıyorken insanoğlu nasıl kendi yavrusunu öldürecek kadar canileşebiliyor? Biz eskiden de mi böyleydik, şimdi mi böyle oldu veya artık sosyal medya sayesinde zaten var olan şeyler mi duyulur hale geldi bilemiyorum.

acemi askere yapılan eziyet görüntüleri

exmilitary
Öncelikle eziyet kelimesini eleştireceklere bir çift sözle başlamak istiyorum; İstediğiniz üniformayı giyin, istediğiniz rütbeyi takın, istediğiniz makam da oturun ama size kimse başkasına yapmak istemediği şeyi yaptırma hakkı tanımaz ve bunun adı eziyettir.

Bir grup asker kışlaya yeni katılan acemi askere aklı sıra devrecilik yapıyor. Devrecilik demek alt devrene sahip çıkmak üst devrene ise saygı duymak demektir, Alt devrene istediğini yapmak demek değildir. Sorsanız Canını vermeye gitmiştir ama icraatına bakınca vatana ihanetten başka bir şey gözüme çarpmıyor. Bu ve bunun gibi, kışlalarda onlarca vaka yaşanıyor ve bu durum bazı eğitimsiz rütbelilerce sırf askerleri kontrol altında tutmak için göz yumuyor. Böyle olaylara göz yummak, yavrusunu vatana emanet eden anaya, emanet edilen vatana ihanetten başka bir şey değildir. Bakan Akar görüntülerden sonra olaya müdahil olmuş. Umarım bu devrecilik konusu bir sisteme oturtur, insanlar askerliği bitince sevinçten havalara uçmaz da içinde bir burukluk oluşacak zamanlar gelir.

Video haber kaynak

mega sözlük tayfaları

exmilitary
Her sözlükte olduğu gibi burada da yazar sayısı arttıkça muhtemel oluşacak gruplardır. Bu tayfalar moderatörlerden siyasete, siyasetten futbola, online oyunlara kadar birçok merkez etrafında toplanacaktır. Bu konuyu ilk (yazar: mgs) gündeme getirdi aslında. Kendisi sag sol olarak ayrılmışsınız çoğunluk olan grup azınlığın gitmesini istiyor vs demişti. Yazar sayımız arttıkça muhtemel gruplasmalar şöyle olacaktır.
1) portakalcı tayfa : bu tayfa (yazar: portakallipekinördek)'in liderliğinde birleşir. Yönetimde onu destekler. Tabi su an ikinci bir mod olmadığı için pek rakibi yok swh.
2)adminci tayfa : bu tayfa kraldan çok kralcılarin olacağı kişilerden oluşur. Ölen ölsün kalan kalsın mantığındadır. Liderlerine sonsuz sadakat duyarlar.
3) clash of clans tayfasi: şu anda hali hazırda klanlarını kurmuş olan bu tayfa ilerde klan savaşlarını sözlükte paylaşıp sözlüktede birbirleri ile daha yakın olacaktır.
4)muhalif tayfa : efenim bunlar eleştirir. Üslub çerçevesinde Tartışmayı severler. Erken seçim ihtimalini de düşünürsek sözlüğe hakim bir tayfa olarak güçlerini koruyacaklardır.
5) futbol tayfası : ligler başladığında haftasonları etkili olacak gruptur.

Oluşmasını beklediğim bazı tayfalar ise şöyle; iddiacı tayfa, cs'ci tayfa, zulacı tayfa..
3
jrriquelme jrriquelme
ben arabacı tayfa olmak istiyorum. karbüratör, şanzıman, lastik açacağım sırayla başlıkları :))) ha bir de ben zeze abinin de tayfasındayım. makarnacı tayfa :)
exmilitary exmilitary
:)) zeze yi tayfalarin başına falan mi oturtsak swh ortalik karıştıkca girerdi araya :d
mebuus mebuus
Ben futbol tayfasındayım :)) 16 haziranda başlıyoruz kupa bu sene sarı lacivert inşallah :)

pseudohero

exmilitary
Özü sözü bir olan, ne pahasına olursa olsun doğru bildiğinin arkasında üslubundan hiç taviz vermeden duran adam gibi adamdır.
8
firildak cafer firildak cafer
Senin ilk nick altına yazan bendim adam gibi adam diye ama çilek çıktın
firildak cafer firildak cafer
Cılk*
exmilitary exmilitary
:) güzel başlamıştık ama niye böyle oldu swh
pseudohero pseudohero
Exmilitary, teşekkür ederim. Firildakcm adam benim hakkımda olumlu bir şey yazdı diye düşmanlık beslemezdim senin yerinde olsam. Burda beni sevmediğinden emin olduğum ve benim de sevmediğim insanlar var çok değer verdiğim insanlarla iyi anlaşan. Normal yani.
firildak cafer firildak cafer
Pseudohero, sizin hakkınızda olumlu yazdığı için düşmanlık besleyen, sizlerden değilim.
pseudohero pseudohero
Estağfirullah asıl ben sizden olamam.
firildak cafer firildak cafer
olma ihtimalin yok zaten :)
pseudohero pseudohero
Tamam.

zeze

exmilitary
Oluk oluk kanın aktığı şu günlerde parti kur oy verelim reis dedirten olaylara yaklaşımıyla sözlüğün abisi benim dedirtmiştir.
1
zeze zeze
estağfirullah. çok teşekkür ederim. farklılıklarımızla güzel olduğumuza inanıyor ve hepimizin elbirliği ile hem güzellikler paylaştığımız hem de gelecek nesillere güzellikler bıraktığımız bir ortamımızın olmasını istiyorum sadece.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol