confessions

haciserkomiserziver

1. nesil Yazar - yeni yeni ısınıyor - Yazar -

  1. toplam entry 181
  2. takipçi 4
  3. puan 2280

paribu

haciserkomiserziver
an itibari ile ulaşılamayan ve dijital para yatırımcılarını besmelesiz silkeleyen bitcoin borsa platformu.
bu gece sabaha kadar çok kişi taşikardi geçirir, dilaltı haplarını leblebi gibi yer.
BIST100 neyinize yetmiyor ağalar dönun şu yanlış yoldan.
3
sizofren sizofren
ben anlamadım olay ne ki
haciserkomiserziver haciserkomiserziver
piyasada dalgalanma yaşanırken erişimi kısıtlamışlar yine. bir dünya yatırımcı Btc düşerken satış yapamadı Twitterda sıralamaya girdi. yazık milletin üç kuruşuna göz dikiyorlar.
sizofren sizofren
anladım teşekkürler

erzurum

haciserkomiserziver
eski bir kayak sporcusu olarak şunu söyleyebilirim ki ülkemizdeki en iyi kış sporları merkezi, yüksek irtifa kamplarının dünyadaki en iyi lokasyonu ayrıca taşhan, çifte minare camii, gürcükapı, nene hatun tabyaları, tortum şelaleleri ile görülmeye değer bir kültür mirası hazinesi. Ve hepsinden de önemlisi Hayat arkadaşım, biricik eşimin memleketi.

Seviyorum seni erzurum. şu virüs belasını bir atlatalım ilk fırsatta Palandökendeyim.

türk telekom internet

haciserkomiserziver
Hayır adamlara defalarca arıza kaydı bıraktım, hattımı bağlı olduğu kabloları elektrikçi çağırarak yenilettim, üstüne modemi değiştirdim yani benlik ne varsa hepsini yaptım adamlar ısrarla ve inatla hata sizden kaynaklanıyor olabilir diyorlar.

bunlara söylediklerimi duvara söylesem yemin ederim utancından çürürdü o duvar.

11.01.2021 İnternet 45 dakikadır yok.

bir erkeğe en çok yakışan aksesuar

haciserkomiserziver
Kadınlar kadar geniş bir aksesuar yelpazemiz elbette olamaz. Biz erkekler daha az seçeneklere sahibiz, Saat, yüzük, tesbih, gözluk, kravat gibi.

Tüm bunların arasında benim için de ön plana çıkan kol saatidir. Marka, model ya da fiyat çok önemli değil esas olan kolundaki saatin tamamlayıcı olması ve seni yansıtmasıdır.

viski

haciserkomiserziver
The scotch Whisky association(swa) iskoçya'yı 5 ana viski üretim bölgesine ayırmakta bunlar, Speyside-Highland-Lowland-Islay-Cambeltowndur. Her bölgenin kendine has karakteristik notaları bulunmakta. Aslında İskoçya'yı dünyanın en iyi viski üreticisi yapan sır muazzam saflıkta doğal su kaynakları ve kuzeyde olmanın verdiği serin ve temiz hava da buna eklenince fıçılanan viskiler üzerine bir de en az üç yıl ( İskoç Viski yasalarına göre bir Scotch viski fıçıda en az 3 yıl bekledikten sonra Scotch ünvanın alarak şişelenebilir.) bekleyince ortaya enfes bir tat çıkmakta. Tabi iskoçyada doğal olarak bulunan turba'nın da bu lezzete katkısının olduğunu da söyleyebiliriz.

Evet sevgili yazarlar gelelim bu ana üretim bölgelerinin özelliklerine;

Highland: bu bölgenin viskileri yoğun tatlı ve tok viskilerdir. bu bölge şeri fıçıları kullanmakta bu yüzden meyvemsi tatlar da alt nota olarak gelmektedir. Arpaları kurutmak için kullandıkları turba nedeniyle isli bir tat bu yörenin viskilerine hakimdir.

Lowland: bu bölgeden çıkan viskiler çok daha hafif ve ince viskilerdir. Genellikle bu bölgeden gelen viskilere "Lowland ladies" de denilmektedir. Hafif ve meyvemsi notaları ile kolay içimli açık renkli bir türdür.

Speyside: İskoç üretiminin çok büyük kısmı bu bölgede gerçekleşmektedir ve benim de favori bölgemdir. Buradan çıkan viskiler inanılmaz geniş notalara sahiptir. Özellikle burun ve damak notalarının birbirlerinden bu derece farklı olması ve bitiriş notasının uzun olması tercihimi bu bölgeden yana kullanmama neden olmakta. Speyside viskileri, Meyvemsi üst notalar ve odunsu alt notalar ile mükemmel bir olgunlaşma sergiliyor. "Glen..." ile başlayan bir çok viski bu bölgeden çıkmaktadır.

Islay: Bu bölge scotch viskiler arasında ağır sıkletleri üretmektedir. Sert ve çok ağır viskiler bu bölgeden çıkmaktadır. Islay viskilerde yoğun turba ve isli bir tat bulunmakta. ŞAhsen ben pek sevmiyorum. öyle her damak tadına uyacak bir yapısı bulunmamakta sevenlerine ise şapka çıkarıyorum.

Cambeltown: bu bölgeden gelen viskilerde daha çikolatamsı daha karamelize bir tat hakim olmakta. Ayrıca turba kullanımına bu bölgede de rastlanıldığı için isli bir tadı olduğunu da söyleyebiliriz. eski zamanlarda çok popüler olan bu bölgede eskisi kadar damıtım evi bulunmamakta 3 bilemedin 5 damıtma evi ile hala swa tarafından tescilli olarak çalışmakta.

Viski seven biri olarak benim için scotch viski birinci sırada gelmektedir. tabi Singel olmak koşuluyla. harman viskilerden oldum olası haz etmemişimdir. Ayrıca Japon viskilerinin de tadına bayılırım.
Bu viski işi biraz geniş bir konu viskilerin bekleme süresinden, içinde beklediği fıçının ağacına( Amerikan meşe, Avrupa Meşe, Japon Meşe), hangi fıçı ile bitirme verildiğine, şarap fıçısından dönme fıçıya vs vs. ince nüansı çok olan bir konu. Yeni başlayanlar için keşfettikçe daha da keyifli olacağı bir hobi de diyebiliriz.

dünya dönüyor

haciserkomiserziver
Galileo Galile "İki Ana Dünya Sistemi Üzerine Diyaloglar" Kitabı yüzünden Papalık tarafından Engizisyon mahkemesinde yargılandı. engizisyon, Galileo'yu dalaletten suçulu bulup, yazdıklarından caymaya zorlandı; güneş merkezli değil de dünya merkezli evren modeline inandığını zorla kabul etti ve hayatının geri kalanını ev hapsinde geçirmeye mahkûm edildi.
ev hapsini geçireceği eve gadiyanlar tarafından getirildiğinde atlı arabadan iner inmez işaret parmağını yere koyup etrafındaki yakın dostlarının duyacağı bir sesle "yine de dünya dönüyor" dedi.
yine de dünya dönüyor...
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol