confessions

jrriquelme

1. nesil Moderatör - megastar -

  1. toplam entry 5427
  2. takipçi 44
  3. puan 103648

euro'nun 8 tl'yi görerek rekor kırması

jrriquelme
Çok değil 10-15 güne kadar yeni rekor 9 deriz gibime geliyor. Döviz kurlarındaki bu ani tırmanışlar dış borç ödeme gücümüzü de olumsuz yönde etkiliyor... İthalatçıların durumu kritik. Ekim ve Kasım aylarında büyük bir borç ödeme yükümüz var. Muhakkak doğru bir enstrümanla müdahale gerekiyor. Maalesef ben yaptım olduyla buralara kadar geldik.

20 eylül 2020 başakşehir - galatasaray maçı

jrriquelme
Geçen sezonun sessiz şampiyonu ile yeni sezona çok iyi giriş yapan en büyük şampiyonluk adayı Galatasaray'ın Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda saat 19:00'da oynanacak maçıdır. Maçın hakemi Ali Karaoğlan. Mücadele bein Sports'tan canlı yayınlanacak.

Arda Turan, Başakşehir maçında eski takımına karşı ilk kez mücadele edecek. Muhtemelen maç Galatasaray'ın net bir skorla galip ayrılmasıyla sonuçlanacaktır.

İddia tahminlerim;
MS: 2
Üst 2.5

MUHTEMEL 11'LER

Medipol Başakşehir

Mert, Caiçara, Skrtel, Epureanu, Hasan Ali, Mahmut, İrfan Can, Visca, Aleksic, Crivelli, Demba Ba

Galatasaray

Fatih, Omar, Luyindama, Marcao, Saracchi, Feghouli, Taylan, Belhanda, Emre Kılınç, Arda Turan, Falcao

mercedes gle

jrriquelme
Mercedes'in e tabanına oturtarak ürettiği lüks bir suv modelidir. En büyük rakipleri BMW X6 ve Porsche Cayenne'dir.

GLE'nin genlerinin en büyük parçalarından olan eğik tavan yapısı Da X6 ile benzerlik gösterir.

kaputunun altında 3.0 yarı hibrid bir motor barındırıyor. 365 beygirlik güç, 9 ileri otomatik şanzıman ile kombine edilmiştir. Dizel cephesinde ise GLE Coupe 350 d ve GLE Coupe 400 d seçenekleri mevcut olacak. Her iki versiyon için de dört tekerlekten çekiş sistemi mevcut. (bkz:Xdrive)

Yaklaşık sıfır satış fiyatı 2.165.009 TL'dir. Donanım seviyelerine göre fiyat 2.500.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.


megasozluk.com/foto

muhammed mursi

jrriquelme
Mısır'ın darbeyle görevden alınarak tutuklanan, çıkarıldığı duruşma sırasında ise fenalaşan ve hayatını kaybeden eski Cumhurbaşkanıdır.

8 Ağustos 1951 tarihinde, Mısır'ın kuzeyindeki Şarkiye iline bağlı Eladva köyünde doğmuştur.
Mühendislik lisansını Kahire Üniversitesi'nde, Mühendislik doktorasını Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde tamamladı. Northridge Kaliforniya Eyalet Üniversitesi'nde yardımcı doçent oldu. Ardından eğitim vermek için Mısır'daki Zagazig Üniversitesi'ne geldi.

İdeolojik bakımdan yakın olduğu Müslüman Kardeşler hareketi içerisinde siyasete atıldı. Tam 5 yıl Mısır Halk Meclisi üyeliği yaptı. 2011 Mısır Devrimi'ne muhalif bir lider olarak destek verdi ve 30 Nisan 2011 tarihinde Müslüman Kardeşler'in kurduğu, Özgürlük ve Adalet Partisi'nin başkanı seçildi.

3 Temmuz 2013 tarihinde yapılan büyük gösteriler sonucu Mısır ordusu askeri bir müdahale ile yönetime el koydu. Mursi ise darbeyi kabul etmediğini açıkladı ve yandaşlarına direnmelerini söyledi.

16 Mayıs 2015 günü mahkeme tarafından idam cezasına çarptırıldı.


megasozluk.com/foto

ukde sahibi: (yazar:papatya)

öss-öys

jrriquelme
Yeni sistem gelmeden çok evvel, sonuncusu 1998 yılında yapılmış olan üniversite giriş sınavlarıdır.

ÖSS sınavı Şubat ayında yapılırdı daha çok pratik zeka ve hız ön plandaydı. Sorular bu amaçla hazırlanırdı.

Mayıs ayında ise ÖYS sınavı olurdu. Bu sınav daha çok bilgiyi ölçmeye yönelikti ve gerçekten çok ağır bir sınavdı.

Her iki sınavın katsayıları farklıydı. Alınan puanlar bu katsayılarla çarpılarak net son puan hesaplanırdı. Tabi diploma notu da bu puanlara belli bir yüzdeyle dahil edilirdi.

(bkz:Hey gidi günler)

devlet yetkililerinin sosyal medya aracılığı ile haberleşmesi

jrriquelme
Bana doğru gelmeyen ve gereksiz bulduğum bir durumdur. Belediye başkanı bakan, iki ilin valisi vs. Son günlerde çok sık karşılaşır olduk. Telefon diye bir şey var. Halkın önünde bu sohbetler yanlış geliyor bana... Özellikle devlet Bahçeli sürekli sosyal medya üzerinden açıklama yapar oldu.


megasozluk.com/foto

megasozluk.com/foto

megasozluk.com/foto

çalışan kadınların mutsuz olması

jrriquelme
Linç yiyebilirim ama söylemek istiyorum. Kadının fıtratında çalışmak yoktur, annelik vardır, kadınsal işlere meyil vardır. Kadınlara “ekonomik özgürlüğüne sahip ol” mottosunu aşıladığımızdan beri mutsuzlar. Hem kendileri mutsuzlar hem evlatları yalnızlar. Bilemiyorum değişen dünyanın mecbur kıldığı bu gereklilik sanki yaşamların anatomisiyle oynuyor gibi...

üye olun külliyede 1 gün geçirme fırsatını yakalayın

jrriquelme
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize Çayeli'nde AKP İlçe Başkanlığının üye sayısını artırmak için başlattığı kampanyadır.

“Seninle daha güçlüyüz” sloganıyla başlatılan kampanya ile ilçe halkı AKP'ye üye olmaya davet edilirken, “Üye olun külliyede 1 gün geçirme fırsatı yakalayın” diye de vaatte bulunuldu. İlanda ayrıca kimlerin üye olabileceği hakkında bilgiler yer alırken, verilen bağlantıdan ön üyelik kaydı yapma imkanı da sağlandı.


megasozluk.com/foto

istanbul depremi

jrriquelme
Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, İstanbul depremi üzerinde yapılan istatistiki çalışmaların olduğunu, 1999 depreminden sonraki 30 yıl içinde büyük depremin olma olasılığının yüzde 60- 65 olarak belirlendiğini ifade ederek, "1999'dan sonra 21 yıl geçti. Bu yüzde 65 olan ihtimal 70'e çıktı, 75'e çıktı 80'e çıkıyor. Yani yaklaşıyoruz. Önümüzdeki 10 yıl içinde olması tabii ki mümkün, 10 yıla kalmayabilir, 10 yılı geçebilir de" dedi.

molla

jrriquelme
İslamî ilâhiyat ve dinî yasa (fıkıh) üzerine eğitim almış din bilginidir.Arapçada efendi, sahip gibi anlamlara gelen mevla kelimesinden türetilmiştir. İslam dünyasının büyük bölümlerinde, İran, Bosna-Hersek, Afganistan, Orta Asya ve Hindistan'da, molla adı yerel İslamî Dinî liderlere ve cemaat liderlerine verilir.
kaynak

ünlü biriyle aşk yaşamak

jrriquelme
Dünyanın en berbat ilişkisidir. Etrafında sürekli paparazziler, garip garip sorular soran tipler oluyor. Herkes sana ünlü kişinin parasını yiyen adam/kadın gözüyle bakıyor. Kendi Paranın yetmediği anlardaki rezillikte cabası... Güzel tarafı tüm ünlüleri tanıma fırsatın oluyor...
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.