confessions

Kader

1. nesil yazar - keşfediyorum

  1. toplam entry 661
  2. takipçi 12
  3. puan 13006

ırkçılık

Kader
aslında genel itibariyle saf gen olmadıgı için ırkçılık yapılması ve doğruymuş gibi aksettirilmesi yanlıştır.
insansana insan oldugu için deger vermeliyiz bunu her zaman içimizde ve vicdanımızda hissetmeliyiz. ancak dünya tek devlet olmadıgı için içerisinde farklı devletler ve yayılmacı faaliyetler oldugu için bütün devletler egemenligini korumak zorunda oldugu için milli kültürüne sahip çıkılması gerekiyor bunu devlet içerisindeki bütün etnik gruplar yapmak istediğinde ise çatışma ortamı doğurabiliyor. bu konu çok sancılı arkadaşlar herkes ister birlik beraberlik içinde sınırların olmadıgı bir dünya ancak bu şuan bir ütopyadan başka bir şey degildir.

azer bülbül

Kader
Ifade edemem suan halimi
Aklim basimda degil ama deli degilim
Sanki baglamislar iki elimi
Cok zor durumdayim iyi degilim
Dört bir yandan kusatilmis sehir gibiyim
Hic tadim yok gene zehir gibiyim
Öyle doluyumki nehirgibiyim
Cok zor durumdayim iyi degilim
O kadar yorgunum o kadar agir
Gözlerim görmüyor kulagim sagir
Her nefes bin defa canimi alir
Cok zor durumdayim iyi degilim

sentor

Kader
Yunan mitolojisinde kısmen insan ve kısmen at görünümlü yaratıklardır. Yarı insan ve yarı bedenli düşsel varlıktır.

cin

Kader
Modern veya antik birçok din ve inanışta; İbrahimî dinler de dâhil; bulunan bir tür ruhani mitolojik yaratıktır.

sirenler

Kader
Yunan mitolojisinde. denizciler, sirenlerin söylediği şarkıdan büyülenip gemilerini kayalıklara doğru sürerler ve sirenlere yem olmuşlar. Sirenler, denizkızlarından farklı olarak iki kuyruğa sahiptirler. Bu yarı insan yarı balık vücutlu insansıların efsaneleri M.Ö. 5,000 yılına kadar dayanır.

elf

Kader
Aslen İskandinavya ve İngiltere mitolojisinde yer aldığı varsayılan peri halkına verilen addır. Elfler kimi zaman iyi yürekli, şefkatli, hastalıkları iyileştiren, bitkilerin ve taşların gizli sırlarını öğreten varlıklarken; kimi zaman zararlı, hilekâr ve tehlikeli olabilirler.

feminizim

Kader
kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne süren ve bunu gerçekleştirmeye çalışan akım.

covid19 sebebiyle psikolojisi bozulmuş yazarlar topluluğu

Kader
bir yandan dersler diger yandan sınavlar ve ödevler öte yandan yaşanan gelecek kaygısı insanı mahvediyor. ani degişen düzene ayak uydururken ve onun getirdigi sorumlulukları taşırken normal şartlardan daha fazla yorulduk çünkü belirsizlik figürü içimizi yiyip bitirdi.( onu geçtim ben evcimen bir kişi hiç degilim ve üç aydır market dahil olmak üzere dışarıya çıkmadım. kendimi 5 yıl sonra nerede gördüğüme hala cevap veremem ama bir yıl içinde bakırköye ugrayacak gibiyim.)

şarkı sözlerinde kendini bulmak

Kader
genelde şarkı sözlerini duymam ,ritimde de kalmam neye odaklandığımı hiç bilmiyorum .7 /24 müzik dinlerim ama hiç ezberlediğim şarkı yoktur. on şarkıyı tek şarkıda toplayabilirim. ama çok nadirde olsa bir söz ben buradayım der şarkılarda o söz anlam kadar an a

danla bilic

Kader
youtuber. çok fazla eleştiri alan bir isimdi. eleştirenler yerinde sayarken kendisi yükseldi evet atomu parçalamadı ama yaptıgı işte başarılı oldu. tebrikler

mafya

Kader
mafya güzellemeleri çok yapılır hem ülkemizde hem dünyada. bunun nedeni insanların güce olan aşırı tutkunluğu yatar bunun altında güçsüzlük, yetemezlilik ve kendi adaletini yayma duygusu hakimdir. güçsüz ve korunmadığını hisseden birey bir oluşum içine yada oluşumu oluşturan kişi boyutuna çıkabilir. psikolojik olarak silah seven erkekler silahta büyük bir erkeklik hissiyatı yaşar bu onların aşagılık kompleksi ve iletişim sorunu yaşadıgını gösterir.
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.