confessions

maogm

1. nesil yazar - stajyer

  1. toplam entry 53
  2. takipçi 0
  3. puan 1093

düdüklü tencere

maogm
Düdüklü tencere yemekleri buharı içine hapsettiği için çabuk pişirir. ama pişirdikten sonra dikkat etmek gerekir. sıcakken kapağı açmamak lazım. Eğer acele lazımsa tencereyi soğuk suyun altına tutup soğumasını beklemek, sonra kapağını açmak patlamasını Önler. sıcakken açılırsa Patlamaya neden olur.

babayla yapmak istenip yapılamayan şeyler

maogm
Babayla çok yapmak isteyip de yapamadığım birçok şey var. Şu anki babalar çocuklarıyla daha çok ilgileniyorlar, Eskiden babamızla bir şey yapmak isteseydik git kardeşinizle oyna derdi ya da gidin arkadaşlarınızla oynayın, yani hep içimde kalan bir şey.

allah'ın zati sıfatları

maogm
Vücut ((var olması)
Kıdem (Varlığın başlangıcı olmaması)
Beka (varlığının sonu olmaması)
Vahdaniyet (bir olması)
Muhalefetün lil havadis ( yaratılmışların hiçbirine benzememesi)
Kıyam bi nefsihi ( varlığın kendisinden olması)

körebe

maogm
körebe çocukken oynadığımız bir oyun Şu anda da bizim çocuklarımızla bazen onları sevindirmek adına oynadığımız bir oyundur.

iman

maogm
Allah Celle Celalühü ve ( Rasulullah )Sallallahu Aleyhi ve Sellemin getirdiği bütün şeyleri Kalp ile inanmak ve dil ile tasdik etmektir.

beşik kertmesi

maogm
Eskiye dayalı bir gelenek. Eskiden kızları elle gelin olmasın diye kızlar doğduğu zaman akrabalar tarafından Beşik Kertmesi yapıyorlardı. Yani bu kız büyüdüğü zaman bu oğlanla evlenecek diye verilen bir söz.

okullardaki not eşitsizliği

maogm
Buradaki not eşitsizliği genellikle devlet okulu ve özel okul arasındaki bir mesele oluyor. özel okullardaki öğretmenler bütün öğrencilere seviyelerine bakmaksızın en yüksek notu veriyorlar zaten. sınav diye bir şey yok onlar da. diploma notu üniversite sınavını etkilediği için diğer öğrenciler sınavlara ayırdıkları vakti üniversite sınavına ayırırlarsa onlardan çok daha iyi olabileceklerdi ama diploma notuyla düşük geldiği için sıralamaları girilebiliyor. burada da ortaya haksızlık giriyor.
1

senaryo

maogm
Bir filmin çevrilmesine temel olan ya da bir televizyon incelemesinin gerçekleştirmesine Kılavuz olmak üzere hazırlanan bir metin..

kusursuz dost aramak

maogm
Kusursuz dost aramak yani Hiç Kimse dört dörtlük değildir Her insanın bir kusuru var Eğer Kusursuz dost aramak niyetinde olan insan dostuz kalabilir. Dost dediğin kusuru olduğu halde acısıyla gerçeği ile gerçek bir dostu olmalı.

selamlaşmak

maogm
Selamlaşmak insanı birbirine yakın tutar selam vermek sünnet almak farzdır selam vermek Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellemin sünnetindendir..

kuran-ı kerim

maogm
Kur'an-ı Kerim İslam'ın kutsal kitabıdır ilk ayeti oku Cebrail Aleyhisselam tarafından Hz Muhammed'e ( s.a.v. ) inmiştir Peygamberimiz vefat edene kadar parça parça inmiştir ve Kur'an haline getirilmiş 114 sure den toplanmış 6200 ayetten oluşmuş ve Hazreti Muhammed Mustafa'ya indirilmiştir. Bizim kutsal kitabımız baş tacımız kur'an-ı Kerim.
1

yıldızların kayması

maogm
gece simsiyah insan gök yüzüne baktığı zaman sanki yıldızların bir tanesi kaymış gibi gözüküyor Aslında Yıldız kaymıyor sadece gökyüzüne baktığımız zaman Yıldız kaymış gibi görüyoruz yani Yıldız kaysa dünyaya ne olur bilemryiz sadece Biz gördüğümüzü sanıyoruz.

tütün

maogm
Düz alanlarda tohumu toprağa ekerek belli bir zamanda yetiştirilir ve yaprakları sarardığında toplanır toplandıktan harmanlayıp fabrikalara verilir sonra tütün haline getirilir bazı yerlerde tütün olarak satılır bazı fabrikalarda da hazır sigara olarak paketleri ambalaj yaparak kullanılır.
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.