confessions

mega yazar

1. nesil Yazar - mucit - Yazar -

  1. toplam entry 2457
  2. takipçi 31
  3. puan 39429

kuzey ile yukarı arasındaki fark

mega yazar

yukarı dikey bir yöndür. dağa tırmanan yukarı çıkar; roket yukarı gider...
kuzey ise yataydır. nil nehri kuzeye doğru akar. yukarı doğru değil aşağıya denize doğru akar.
anlamak üç boyutlu düşünmeyi gerektirir.

bundan sonra hala "avrupa'nın yukarıları" gibi şeyler geveleyen olursa uyarabilirsiniz.
alpler değil de kuzey avrupa'dır o.

namaste

mega yazar
Genelde hintliler kullanır ama o kültüre ilgi duyanlardan da duyabilirsin.
İki el birleştirilip göğüs önünde tutulur. Daha bir inceltip “namasteci” diyenler vardır. Yalnız bu istisnai bir durumdur, guru gibi kutsal kabul edilen kişileri selamlarken söylenir.
Gündelik dilde merhaba niyetine pek kullanılmaz; daha ziyade ağırbaşlı ve kutsal olay, kişi ve yerlere özgüdür.

khabib nurmagomedov

mega yazar
Aslı: habib nurmuhammedov
Rusçanın azizlikleri işte...kh h şeklinde, g de h şeklinde okunur.
Ayılarla güreşerek gençliğini geçirmiş.
4
nananavillera nananavillera
<br> satır atlama değil mi?
mega yazar mega yazar
Evet break line
Nasıl oldu? Taslaklardan yayınladım, kendi yapmış.
yawhehe yawhehe
ben portakallı.
bu entry'mi gördüyseniz öncelikle ekran görüntüsünü alın ve öyle okumaya devam edin. silinme ihtimaline karşı bunu belirtmek isterim. ki zaten çekinilecek bir şey yoksa bu hesabı direkt silmezler. kimsenin sözlüğe zarar verme niyeti yok. her kes susturulduklarını konuşmak istiyor.

sözlüğe veda ettiğimde nedenini merak edenler adına seviniyorum. çünkü sorgulamak bence şu hayattaki en önemli şey. şimdi çok uzatmadan anlatmak istiyorum. ben bir süre önce çizik atılarak sözlükten uzaklaştırıldım. hem de hicbir sebep gösterilmeden. üstelik burada kardeşim de vardı, saratancredi, ona da çizik atıldı. üstelik karambol de hicbir sebep gösterilmeden gönderildi. ben bu sözlükte zaten son kez entry yazdığımı belirtmiştim. ancak bu çizilmek için asla bir sebep olarak gösterilemez. ki zaten o dönem değil, yakın zamanda çizildi nickim. sebebini de sordum elbette ama cevap alamadım. zerre kadar da umrumda değil artık. üstümü çizdikten sonra bir gün adminin benim uzun bir süre emek verip içini özenle doldurduğum "yeni başlayanlar için mega sözlük" başlığımı silmesi ve bu da yetmezmiş gibi tamamen kopyalayıp kendi adı altında paylaşması üzerine çok doldum. normalde uğrayıp asla böyle bir şeyle uğraşmazdım, kalsaydı her şey. ama bu öylesine bir şey değil artık. her şeye tamam. arkamdan konuşun, beni yanlış tanıyın, bana karşı dolup taşın ama bu olaya da tamam derseniz hiç birinize hakkımı helal etmem. ben sözlüğe zarar verecek bir şey yapmadım. hele kardeşim, hicbir şey yapmadı. karambol'ün ne zararını gördünüz bugüne kadar? arkaplanda en çok emek verenlerden biriydi bir dönem. bu kadar silip giden yazar tamamen boş muydu? sözlüğe katkısı yok muydu? hiçbiri mi bir şeyler katmadı size ki bu kadar dolu0 taştınız? herkesin konuşma hakkı elinden alınmışken, onlara cevap vermek için fırsat verilmemişken arkalarından konuşmak bu kadar kolay mıydı? arkamdan dedikoduların döndüğü ekran alıntılarını gördükten sonra nankörlüğün ne olduğunu daha net anladım. ben hicbir yazara hadi entrylerinizi silin de şu sözlüğü bitirelim demedim. ama madem yazarları örgütlediğime dair arkamdan bilip bilmeden konuşuluyordu, ben de bunu yapmaktan çekinmedim. evet, herkesi topladım ve evet, artık hepimizin hedefi aynı. kimse buradan keyfi yere gitmedi. her olay birbirinin yükü haline geldi ve taştı. bu yüzden benim, saratancredi'nin ve karambol'ün entry'leri silinsin istiyoruz. ondan sonra zaten bu sözlükte bir kere daha görmezsiniz bizi. bir yerde bile karşınıza çıkmayız. benim bir bildiğim yok muydu? vardı benim bildiklerim de ama konuşmadım. admin benden mantıklı davranıp konuşmuş, bana bir güzel dolmuşsunuz. keşke ben konuşsaymışım ama bu saatten sonra o da faydasız. sadece bizi dinlemeden sadece admini dinleyerek yaptığınız yorumları göz ardı etmedik ve herkes kendini açıklamak için bekledi sabırla.

entry'lerin silinmesini talep ediyoruz. tamamen hepsinin silinmesini ve bana ait olan o başlığın da silinmesini istiyoruz. emeğimin izinsiz bir şekilde kullanılmasına asla müsaade edemem. şu an benimle aynı düşünen, sizi deyiminizle "portakallının tayfası" da evet, aynı fikirde. bu yüzden benim ve saratancredi'nin ve karambol'ün tüm entry'lerinin silinmesi için sonuna kadar uğraşacağız.

sizlerden de bekledigim bir şey var elbette. bu hesap da çizik yerse susmamanızı istiyorum. eğer içinizden birine bir kerecik bile destek olduysak, birinize faydamız dokunduysa, içimizden herhangi birinin bile hatrı varsa entry'lerin silinmesi için bize destek olmanızı istiyorum. siz sussanız da ben susmayacağız zaten. ama aylarca emek verdiğimiz şu sözlüğe azıcık bile katkımızın olduğunu düşünüyorsanız bu talebimizee destek olun.

ben sözlüğün herhangi bir yerine, işleyişine zarar vermedim. şu an zarar verebilir miyim? evet, hala birçok yazarın gitmesine sebep olabilirim ama yapmayacağım. su akar kendi yolunu elbet bulur. benim sizden tek ricam size bir miktar güven/emek/ destek verdigimi düşünüyorsanız destek olun. tek amaç bu ve sorunsuz bir şekilde adminin de dediği gibi olursa bir daha burada içimizden birine herhangi bir sebeple denk gelmezsiniz.
nananavillera nananavillera
bismillah
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol