confessions

megatron

1. nesil yazar - keşfediyorum

  1. toplam entry 770
  2. takipçi 7
  3. puan 11283

bedelli askerlik

megatron
Askere gidince vatanı kurtardığını sananlar için kudurtandır. Sonuna kadar desteklenmelidir. Vatandaşlarımız askere gitmenin vatana faydadan çok zarar vereceğini bilmiyorlar. Ülkede asker değil, nitelikli personele ihtiyaç var. Vatanını çok seven vatana millete faydalı işler yapsın. Askere giderek vatan sevdalısı olunmaz. Tıpkı izmarit toplayarak vatani görev yapılmadığı gibi.

microsoft edge

megatron
chrome dan vazgeçirmeye yeminli Microsoft tarayıcısı. "Tüm verilerim chrome da. Yer işaretleri falan" diye düşünenler için chrome dan aktarım yapıyor. Hatta öyle bir aktarım yapıyor ki, chrome da oturumunuzun açık olduğu sitler de olduğu gibi oturum açık olarak aktarılıyor. Bu chrome dan chrome a aktarımda bile olmuyor.
Ayrıca sesli oku özelliği dünyada en iyisi.

EDİT: Windows 10 güncellemesinden sonra zorunlu olarak kalacak. Yani Android telefonlarda içerisinde gelip kaldırılamayan chrome gibi edge de Windows 10 içerisinde gelecek ve kaldırılamayacak.
1

diyanet bakanlığının gereksiz olması

megatron
Benim düşüncemdir. Devlet tarafından milyarlarca lira diyanete ayrılıyor ve diyanet bunun karşılığında imamların ve bu alanda çalışanların maaşını ödüyor. Kendisi için 1 milyon liralık araba ayarlıyor ve halka "şükredin ey müminler" diyor. Kendi maaşına kendiniz bakın.
İmamlar 3.868 TL Vaizler 4.074 TL Müezzinler ise 3.868 TL maaş alıyor.
Bu adamların parası tüm halktan alınıyor. Sadece müslümanlardan değil, yahudi, Hristiyan, ateist, deist, panteist, agnostik, kim olursa olsun sadece müslümanların dininin bir parçası olan adam ve kurumların maaşını ödüyor. Bu biraz saçma değil mi? Sonuçta resmi olarak Türkiye nin bir dini yok. Anayasa da ülkenin dini yok. Çünkü zaten ülkenin değil, insanların dini olur. O zaman ben bir tane kilise isteyeyim. Kilisenin papazının maaşını da devlet ödesin hatta bunun için bölümler açılsın da biz de papaz olup maaşımızı öyle alalım. Arkadaşım da sinagog yapılsın istiyor ve din adamlarının maaşlarını devlet karşılasın ki daha iyi hizmet sağlanabilsin istiyor. Bir arkadaşım daha var. Sanırım o budistti. bir buda heykeli istiyor. 10 kişi toplanıp ritüel yapacaklar. Bir de şintoist bir kankam var. Ona da bir tapınak. ..

Dünyada binlerce din var ve her biri için devlet bütçe ayırırsa yıkılır. O zaman bütçe ayırmayacak. Ama görüyoruz ki islam a özel bir bütçe ayrılıyor. Vatandaşın çoğu müslüman olabilir ama bu demek değildir ki devlet sadece islam a yönelik yatırım yapacak.
Okullarda da zaten dini bilgiler dersleri tamamen islam üzerine.
Elinizi vicdanınıza koyun. Müslüman ya da ateist fark etmez. Olaya dışarıdan, farklı bir gözle bakarsanız ne dediğimi anlayacaksınız. Empati yapmaya çalışın. rica ediyorum.

NOT:. eKSİ ATAN MUTLAKA OLACAKTIR. aTSIN TABİ. aMA LÜTFEN DM DEN BİR YERDEN BANA BUNUN NEDENİNİ DE SÖYLESİN. RİCA EDİYORUM..

alkol vergisiyle diyanete ödeme yapılması

megatron
Türkiye'de hala süren sistemdir. 10 TL ye ithal edilen alkol, piyasaya 100 TL ye satılıyor. Sürekli olarak zamlanıyor. Ayrıca piyasada kâr payı en düşük ürünler tekele ait. Yani kar payı falan düşünmenize gerek bile yok.
Bu kadar para devlet hazinesine, oradan da diyanete aktarılıyor. Emeklinin alacağı prime haram diyen diyanet, kendi maaşına ses çıkarmıyor.

şikayet var

megatron
internet üzerinde gerçekliğine inanılır, tüketici sorunlarının dile rahatlıkla getirildiği platformdur.
Bütün firmaların gerçek yüzlerini orada rahatlıkla görebilirsiniz.

fırsatçılar

megatron
en ufak fırsatta kendi çıkarlarını katlayan karaktersiz insanlardır. Günümüzde 25.000 TL ye aldığı arabayı 7 yıl sonra 68.000 TL ye satacak kadar karaktersiz insanlardır. Elazığ da deprem olduğunda ev kiralarını artıracak kadar adi, işsizliğin zirve yaptığı dönemde işçisinin maaşından kesip "istersen kapı orda" diyecek kadar aşağılık insanlardır.

ampul

megatron
thomas edison tarafından icat edilen ve elektrik enerjisini ışık enerjisine çeviren alet.
Kimileri tesla tarafından icat edildiğini dile getirir fakat ampulün mucidi edison dur. Edison Tesla'nın fikrini çalmıştır ama çalınan bu fikir ampul fikri değildir. Çünkü tesla'nın ışık için kafasında tasarladığı alet çok daha mükemmeldir.

para

megatron
İnsanlığın en önemli icatlarından bir tanesidir. Bazıları "lanet olsun para! keşke hiç bulunmasaydın da bu kavgalar olmasaydı!" der fakat bilemez ki bu sefer de çömlek için kavga çıkardı.

nusret

megatron
Türkiye'yi dünyaya tanıtan adamdır. Türkiye'nin aslında arap ülkesi olmadığını göstermiştir. Dünyadaki en ünlü steak house lardan biridir.

steak

megatron
Türkçesi biftek olan fakat genelde ülkemizde kemiksiz et niteliği taşıyan ettir. Lüks yerlerde bu et neredeyse çiğ yenir. En çok ta avrupa da bu görülür. Dışı sadece tavayla temas eder ancak içi kırmızıdır hatta kesildiğinde kan bile akar.
İştah kapatır.
(bkz:nusret)

#lgbtfaaliyetleriyasaklansın

megatron
Başkalarının hayatına müdahale etmekten kendi hayatlarında anlam olmayanların açtığı tag dır. İster koltuğa ilgi duyar ister taşa? Sana ne? Sana ne? Seni ne ilgilendirir? Sen kimsin?
Neymiş kültürümüzde dinimizde yokmuş. Senin dinin beni alakadar etmiyor. O zaman türban da yasaklansın diye başlık açalım? Ne de olsa her halta atlıyoruz ya.
Çocukların bu işe karıştırılması lgbt nin sorunu değildir. Oradaki pedofililerin sorunudur. Lgbt pedofili demek değildir.
Konu hakkında bilgisi olmayanlar lütfen uzaklaşsın.
İstediğiniz gibi eksi atabilirsiniz. Çok ta alakadar etmez beni
#homofobikleridamedilsin
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.