confessions

memooliz

2. nesil Yazar - deney faresi - Yazar -

  1. toplam entry 29
  2. takipçi 3
  3. puan 254

güne bir bilgi bırak

memooliz
NASA Mars misyonundan son dakika haberleri peş peşe geldi! NASA'nın Mars'taki yeni gözü kulağı olacak Perseverance uzay aracı, Kızıl Gezegen'e iniş yaptı. İsmi 'Azim' ve 'Sebat' anlamına gelen uzay aracı, yeni keşif gezgini ile birlikte 2,5 milyon Türk'ün ismini de Mars'a götürüyor. Kızıl Gezegen'in gizemlerini çözmek ve yaşam belirtisi aramak üzere NASA tarafından Mars'a gönderilen uzay aracı Perseverance, dün 23.55'de (TSI) Mars atmosferine giriş yaptı. NASA, 1970'lerde gezegene ulaşan Viking aracından sonra ilk kez, Perseverance ile direkt olarak yaşam belirtisi araştıracak.
1
aguardiente aguardiente
2.5m türk ismi ? Orasını anlamadım ben. Nedir?

ca

memooliz
Vücudumuzda kalsiyum, özellikle kemik ve dişler üzerinden büyük bir etkiye sahiptir. Vücuda alınan kalsiyumun ortalama olarak %99'u diş ve kemiklere doğrudan etkide bulunmaktadır. Bu nedenle miktar olarak doğru şekillerde kalsiyum almak gerekir.

regaip kandili

memooliz
Regaip Kandili veya Regâib Kandili, Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk perşembeyi cumaya bağlayan gece. Kökü "arzulamak, meyletmek" anlamlarına gelen regâib sözcüğü Kur'an'da geçmez.

Regaip Kandili doğrudan Kur'an-ı Kerim kaynaklı olmasa da dinî kültürde zamanla büyük kutlamalarla kutlanmaya başlanmış ve kendisine burada önemli bir yer edinmiştir. Klasik dinî kültürün yanı sıra tasavvuf geleneği ve kültüründe de bu kandil diğer kandiller gibi önemli bir yere sahiptir.

Herkesin kandili mubarek olsun.
0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol