confessions

my name is nobody

1. nesil Yazar - keşfediyorum - Yazar -

  1. toplam entry 1088
  2. takipçi 19
  3. puan 18283

patlıcan

my name is nobody
"Iyyy" diye tepki vereceğim yiyecek. Allah yokluğunu aratmasında askerde üç ay aralıksız patlıcan yediğimiz için görmek bile istemiyorum. Yine de artık kızartması, ezerek yapılan salatası ve taratorunu yiyebiliyorum artık. Hatta geçenlerde karnı yarıkta yiyebildim. Yahu düşünüyorum da artık baya baya yemeye başlamışım bunu. O zaman niye ıyy? İşte adı çıkacağına canın çıksın demişler.

türk basketbolunda genç oyuncu sorunsalı

my name is nobody
Türk basketbolunda zaman zaman çıkış yapılan dönemler oldu ama bugüne gelen modern zamanın başlangıcını Efes Pilsen'in Aydın Örs yönetimindeki Tamer Oyguçlu, Naumoskili, Ufuklu, Volkanlı kadrosunu milat kabul edebiliriz.

Efes Pilsen'in bu çıkışı ile beraber Harun, İbrahim ve pek çok genç yetenek belirdi. Çoğunlukla da başarılı oldular bunlar. Ancak o dönemi yönetenler harkulade genç oyuncular çıkardılar ama bir şeyi biz atladık. O da ekol...

Bakın bu ekol kavramı mühim. Ekol demek aslında kendine has oyun sistemi diye adlandırılır çoğu zaman ama aslında değil. Ekol aslında devamlılık demektir.

Geçen gün Türkiye - Hırvatistan maçını izleyeyim dedim. Oyun kurucumuz Larkin... Şimdi Larkin bence Avrupa'nın Curry'si... Keza ondan öncede iki nesildir bir numarada hep devşirme oyuncu oynattık. Yanılmıyorsam Kerem Tunceri'den bu yana hep devşirme oynatıyoruz. Hadi bunu şimdilik geçelim yerli oyunculara baktım. Yani bir iki tanesi hariç aman allahım!

Hani Efes milattır dedim ya... O dönemde alt yapı da türkiye'de iki üç kulüptü. Buna rağmen ne oyuncular çıkardık. Yani düşünün salon yok adam gibi. Şimdi altyapı var, ilgi daha çok, salon desen maşallah...

Ama velakin koskoca Türkiye'nin oyun kurucusu üç nesildir devşirme... Adam gibi forvet yok. Beş numara yok... Ne oluyor arkadaş? Bu altyapı hocaları ne yapıyor bu ülkede... Yani şimdi bu nesil kazmalar mı dolu? Hiç ama hiç sanmıyorum.

Şimdi yabancı sayıları mazeret olarak veriliyor. Bakın ben buna hiçbir spor dalında katılmıyorum. Neden? Bir antranörün birinci görevi ve aslında en büyük amacı maç kazanmak ve devamında kupa kazanmaktır. Şimdi bu antranörün elinde yabancısından daha iyi yerli oyuncu varken yerli oyuncuyu kenarda mı oturtuyor? Buna mı inanalım?

açık atölye sistemi

my name is nobody
İlk olarak; bir işe başlamadan önce sendikaya üye olmanın ön koşul olmadığı sisteme denir. Bu sistemde patronun elinde kamçı vardır, "Vuracam kırbacı" der durur.

İkinci olarak, katılımı herkese açık olan yani hiçbir ayırıcı kriterin olmadığı atölye eğitimlerine de denir. Bu sistemde konu ile alakalı alakasız herkes bir arada atölye çalışması yapar. Mesela; Mutfakta yapılan yemek yapma eğitimleri buna örnek olarak verilebilir.

Üçüncü olarak atölye, kapalı bir yerde değilse örneğin bir oda gibi, yani bir park gibi açık bir yerde yapılıyorsa ve bu atölye çalışması başka türlü de yapılamayacaksa buna da denir.

Ukde: (yazar: yüzüne dondurma düşen kadın)

devekuşu kabare

my name is nobody
Şimdilerde 80'li yıllarda kayıt altına alınan oyunları ile bilinsede aslında 60'lı yılların sonunda kurulmuştur. Kurucuları; Haldun Taner, Ahmet Gülhan, Zeki Alasya ve Metin Akpınar'dır. Ancak 70'li yılların sonunda Haldun Taner ve Ahmet Gülhan sergilenen oyunlarda belli bir seviyenin altına düşüldüğünü öne sürerek ayrılmışlardır. Sonrasında Zeki Alasya ve Metin Akpınar tarafından devam ettirilmiştir.

1992 yılında kapanmışlardır. Bence kapanmalarının en büyük sebebi son dönemlerinde "biz ne yapsak bu halk güler" şeklinde bir mantığa yaklaşmalarıydı ve tabi özel televizyonlarında baskısı bariz ortadaydı.

Herşeye rağmen muhteşem skeçler sanırım hepimizin aklımızın bir köşesinde yer etmiştir.

Ben en sevdiklerimden birin paylaşayım. Bir aile ikinci el video satın almaya gidiyor...

0 /

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol