confessions

ornek vatandas

1. nesil yazar - mucit -

  1. toplam entry 2311
  2. takipçi 24
  3. puan 42082

utandıracak kadar pazarlık yapmak

jrriquelme
Vardır böyleleri, en başta kardeşim. Artık esnafı yıldıracak noktaya getirir. Adamcağız müşteridir diye saygıda kusur etmez ve aslında artık malı da satmak istemez ama kovamazda. Neticeye baktığında böyle kişiler günün sonunda istediklerini muhakkak alırlar ama yanındaki ecel terleri döker, şekilden şekile girer ve çok fazla utanır.

(bkz:Pazarlık sünnettir) ama fazlası da ayıptır...

istanbul ağzı

ebedi
Şahsen şive konusunda elimde olmadan çok garip hissediyorum, sebebi İstanbul'da doğup büyümem olabilir, Ankara şivesi mesela oradaki bazı insanların o tarz konuşmaları bana garipten de öte itici ve mide bulandırıcı geliyordu. Elimde olan bir şey değil bu yani alışık olmadığım için o kadar kötü geliyor ki bu tarz şeyler anlatabileceğim bir şey de değil... Yine de @örnek vatandaşın dediği gibi herkes kendi konuşma tarzını güzel buluyor genelde, bu yüzden bu düşüncem de yüksek ihtimalle pek güzel bir şey değil.

yabancı bir şehirde tek başına dolaşmak

portakallipekinordek
oldukça keyiflidir. yalnız olduğu için daha çok düşünmenize ve kendi kendinize konuşmanıza sebep olur.

- gidiyoruz ama bu yol nereye gidiyor?
- aa bak, çok benziyor şuraya.

aklınızda yaşadığınız şehirden kesitler gelir. hava sıcaklığı, insanların konuşma şekli, iletişim, ulaşım, yerleşim artık ne varsa her şeyi tartıp biçersiniz. sanki kimse sizi görmüyor da, siz her şeyden haberdar bir simülasyonun içindeymişsiniz gibi hissettirir. belki de benim hayal dünyam böyle

bedri ruhselman

ilkayetkin
Bedri Ruhselman, hekim, keman virtüözü ve neo-spiritüalizm'in ya da Türkçedeki adıyla, deneysel yeni-ruhçuluğun kurucusudur. Avrupa ve ABD'de spiritizm ve deneysel spiritüalizm adıyla bilinen, reenkarnasyonu ilke edinen ruhçuluğu geliştirmiş, ruhçuluğa yeni kavramlar getirmiştir. Türkiye'deki metapsişik çalışmaların öncüsü olarak kabul edilir. Ölümünden sonra 54 yıl boyunca önce noterde, daha sonra banka kasasında saklı tutulan İlahi Nizam ve Kâinat isimli kitabı 02.04.2013 tarihinde MTİAD1950 yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Bu kitapta Allah, evrim ve ruh göçü konularını incelemektedir.

erkek kuaförü

evdeki ses
Birçok hayallerle içeri girilen ama hüsran olmuş bir şekilde çıkılan mekandır. Bu konuda üniversitelerle yarışır durumdadır. Genelde kuaförün yaratıcılığına kendini bırakırsın çünkü çoğu zaman isteğinle alakasız bir saç şekliyle karşı karşıya kalırsın.

borcam döngüsü

profesör kien
Hediyenin hediyesinin hediyesinin......böyle sonsuza kadar gider. Ev görmeye giderken yanında mutlaka olması gereken,irili ufaklı bir sürü şekil ve türdeki cam pişirme aparatı. Fazla gelen hediye bir sonraki durağında yine fazlalıksa ülke turu atabilme potansiyeline sahiptir.

avukat doktor mühendisin istediği kızlar

jrriquelme
Bu üçlemenin çok Popüler olduğu dönemlerde, arkadaşlarına ve çevresine havasını atan kızlardı. Beni ne doktorlar ne mühendisler ne avukatlar istedi de varmadım. Şimdi bu meslekler iş görmezler. Artık paran olduğu sürece kimliğinin ve eğitiminin çokta önemi kalmamıştır. Ülkenin 81 vilayetinin hepsinde birer üniversite ve her üniversitede de hemen hemen her bölüm var. Üstelik hem 1. Öğretim hem de 2. Öğretim... Ülke 3 matematik neti yaparak mühendis olan insanlarla doldu taştı. Zannımca şu an en sağlam evlenilecek kişi memurdur.

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.