confessions

ornek vatandas

1. nesil yazar - mucit -

  1. toplam entry 2310
  2. takipçi 24
  3. puan 42070

president

ornek vatandas
Tansu çiller'in başbakan iken kullandığı ve bilahare sattığı yatın ismi. En son Bandırma'da üçüncü kez vapur seferi düzenler gibi kaçak göçmen taşırken yakalanmıştı.

abdi ipekçi

ornek vatandas
Aradan 41 sene geçmesine rağmen, uğradığı suikast hala karanlıkta kalan merhum gazeteci. Katilin bağlantıları, cezaevinden firarı ve cinayetin arkasındaki güçlere dair pek çok soru cevabını bulamadı.

kadın cinayetleri

ornek vatandas
Bu coğrafyada muhabbetin inceliklerini kavrayamamış erkekler ve bu tür erkeklerin peşinden gitmenin sonuçlarını öngöremeyen kadınların yaşadıkları budur. Yalan, aldanma, aldatma hakaret ve şiddete dönüşen davranışlar zamanla zıvanadan çıkar, kontrolünü yitirir, kirli bir ilişki halini alır. Böylesine yozlaşmış toplumlardan da aşk öyküsü çıkmaz.

masa kasa nisa

ornek vatandas
İsmini hatırlamadığım bir ilahiyatçının, günümüz Müslüman erkeklerinin üç hedefini masa, kasa, Nisa (mevki, para, kadın) diye formüle etmiş ki, günümüzde bu üçü kimileri için bir ihtirasa dönüşmüş.

ankaralı turgut

ornek vatandas
bir zamanlar televoleler'in ibo ve mahsun kadar popüler adamıydı. geçenlerde bizim memlekete gece kulübü açılışı için gelmiş ve bizim sokaktan geçiyordu yanında üç dört kişiyle beraber. bulunduğu grup biriyle konuşunca biraz onlardan ayrı yürümeye devam etti. öyle sokak kalabalık değil benle beraber üç dört kişi vardı sokakta ve benden başka kimse de fark edemedi. hani ben de müziği tarzım olmadığından ve öyle ünlü görünce yağcılık yapıp boynuna sarılıp selfi çekme meraklısı olmadığımdan hiç tanımamış gibi hareket ettim.

dm

ornek vatandas
Sosyal medya uygulamalarının birçoğunda olduğu gibi instagram'da da kullanıcılar özelden birbirleriyle mesajlaşabilirler. Bu özelliğe instagram'da "dm" deniyor.

monk

ornek vatandas
Budist olan uzakdoğu ve Asya ülkelerinde bedenlerine turuncu kumaş dolayan keşişlere verilen isim. Bu keşişlere kast hiyerarşisinde en üst seviyede yer alıyor.

destan

ornek vatandas
Yarı göçebe bir toplum olan türkler devamlı yurt savaşları verdikleri için yeryüzünde en fazla destan edebiyatı örnekleri de türkler'de verilmiştir. Oğuz Kağan, manas, türeyiş, bozkurt, ergenekon destanları bunların en çok bilinenleridir.

dijital fotoğraf makinesi

ornek vatandas
Fotoğraf ve video konusunda hevesli insanların sayısı her geçen gün artıyor. Analog makinelerden dijitale geçerken haliyle yerleşmiş alışkanlıklarından vazgeçmek istemeyen çok kişi var. Buna karşın, dijital makine kullanmak artık karşı durulmaz bir değişim.

sultan sazlığı

ornek vatandas
Kayseri'nin develi ve yeşilhisar ilçe sınırlarında yer alan önemli bir kuş gözlem alanı. Sazlıkların ardından Erciyes dağı manzarası buranın kendine has ışığından dolayı oldukça etkileyici. Göç yollarının kesişim noktasında ve türkiye'nin en önemli ikinci kuş cenneti.

günün şiiri

ornek vatandas
Tenha iskelesinde üsküdar'ın
Binsem bir vapura da açılsam
Beşiktaş mı olur, Ortaköy mü olur
Kadıköy baştanbaşa çocukluğum
Kuzguncuk'u içim götürmüyor
Ben böyle adam değildim
Boynum büküldü doğrusu
Hayatımı düşündüm deniz kenarında
On sekiz mart cuma gecesi.
Oktay rıfat.

ortadoğu

ornek vatandas
Dinlerin en çok doğduğu yerdir ama üç kutsal kitaba göre tanrı'nın en çok cezalandırdığı halklar da bu bölgede yaşamaktadır. Zira günahları çok fazla olan bir bölgedir.
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.