confessions

persaofpersa

1. nesil yazar - öğretmen -

  1. toplam entry 400
  2. takipçi 2
  3. puan 5984

14 şubat 2020 sevgililer günü

persaofpersa
Günü bahane edip sevdiğinize sarılın. Aslına bakarsanız sevdiklerinize hep sarılın. Şu gün bu gün değil. Hafta başı moral bulmak motivasyonunuzu yükseltmek için sarılın. Hafta sonu mutluluğunu arttırmak için sarılın. Hayat bir daha biraz daha keşke demek için çok kısa sevgili okurlar. Dünyayı sevgi ve güzellik kurtaracak.

sultan makamı

persaofpersa
yönetmenliğini aydın bulut'un yaptığı dizi, 2003 yılında kanal d'de gösterime girdi. senaryo yazarının ali ulvi hünkar olduğu sultan makamı'nın müziklerini kemal sahir gürel ve kazım koyuncu yapmıştı. dizinin yapımcılığını avşar film üstlendi. "yeditepe istanbul" dan esintilerin hissedildiği dizi film; istanbul'da bir mahallede geçen sıcak ilişkileri, kişilerin gelecek umutlarını, parasızlığı, aşkları ve çıkar çatışmalarını ustaca konu edinip işlemiştir.

dizinin başrollerini şevket çoruh (sultan), başak köklükaya (asiye) canlandırıyordu. dizi, büyük talebe rağmen senaristinin devam etmek istememesi üzerine 26 bölümle son buldu. *


megasozluk.com/foto

tuzu kuru olan insan

persaofpersa
Diğer insanlara yüksekten bakıp , asıp ,kesen. Herşeyi bildiğini sanan. Zamanında diye başlayan cümlelerle sonu gelmeyen muhabbete dayanan saçma sapan insan tipidir. Hiç sevmem. Adına ister çekememezlik deyin ister başka bir şey. Bulunduğu ortamdan bir saniye bile durmadan uzaklaşılası insanlardır.
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.