confessions

portakallipekinordek

1. nesil Moderatör - zaman yolcusu

  1. toplam entry 2280
  2. takipçi 129
  3. puan 84009

ismetin portakallipekinordek takıntısı

portakallipekinordek
hakkında sürekli ileri geri bir şeyler konuşulması beni yeterince rahatsız etmiş konudur.

arkadaşlar, bundan sonra bu konuyla alakalı herhangi bir başlık, entry ve hatta yorum bile görmek istemiyorum. yani yazdığınız bir şey silinirse nedenini sorgulamayın. başka da herhangi bir yorum ya da entry görmek istemiyorum. zaten başlığı da kapatacağım. detaylı bilgi sahibi olmadığınız konular hakkında da lütfen ileri geri konuşmayın. madem yazılanlar sizi yeterince tatmin etmiyor, bu entry olayın özeti olsun. benim size saygım var, siz de bana saygı gösterin. ben moderatörlük yapıyorum burada ve yaptığım işle anılmak istiyorum.

sıcak sandalye: portakallipekinordek

portakallipekinordek
herkesten mutlaka soru beklediğim başlıktır.

günlerdir olayların nasıl gelişeceğini merak ettiğim ve heyecanla beklediğim etkinliğin ilk adımını atmış bulunuyoruz. 24 saat boyunca burada sorularınızı bekliyor olacağım.

konu sınırlaması koyup da sorularınızı kısıtlamak istemiyorum açıkçası. özel hayat ve kişisel bilgiler(isim, cisim, yaş gibi) dışında her soruyu bekliyorum. elbette ilişkiler hakkında görüşlerimi sorabilirsiniz ama direkt olarak şahsıma yönelik bir soru istemiyorum. soracağınızı da sanmıyorum.

alacağınız cevaplar beni tanımlayacağı gibi sorduğunuz sorular da sizi tanımlayacaktır. nickaltınıza damlarım, ona göre meydan okumak için aklımda birileri var elbette ama etkinlikte yöneltilen sorulardan beni en çok zorlayacak, en kreatif soruları yönelten yazarlara göre de fikrim değişebilir. intikamım kıldan ince, kılıçtan keskin olur!
hepinize şimdiden teşekkürler.

edit: arkadaşlar, şimdiden sorularınız mükemmel... teşekkür ederim.

kapalı balkon

portakallipekinordek
yazın bile bol rüzgarlı olan, dağbaşı denilecek kadar yüksek bir bölgede oturuyorsanız kesinlikle gereklidir. tam şu saatte bile tüm camları kapalı olmasına rağmen hafif bir esinti hissetmekteyim. açık olunca direkt uçuyor zaten

tuvalette sigara içmek

portakallipekinordek
evde yapmanın yürek istediğini tahmi ettiğim bir eylemdir. lise tuvaleti dışında yapana da denk gelmedim şimdiye kadar.

evde olur da yapılırsa ve anne durumu fark ederse olaylar tahmin gücüyle sınırlı.

seçim: tuvalet terliği
seviye: tahmin edilemiyor (dumanın tuvaleti ne derece etkilediğine göre değişir.)
yıkım gücü: midenin kaldırabilitesi
sonuç: %100

amaury guichon

portakallipekinordek
çikolatalarla harikalar yapabilen bir pasta şefi.
mimar gibi tasarlayıp mühendis gibi inşa ediyor ve bir ressam gibi renklendiriyor yaptıklarını. uluslararası pastacılık sektörünün en genç yeteneği olarak anılıyor. 21 yaşından beridir de bu işin içinde.
instagram

yaptıklarının derlemesi:

çaylak

portakallipekinordek
mega sözlük'te entry'lere yorum yazamayan, favlayamayan, artı/eksi oy veremeyen, yazdıkları hicbir şekilde görünmeyen, özel mesaj bölümünü kullanamayan üyelerdir.

çok sıkıcıdır; görülmez, duyulmaz, online listesi dışında fark edilmez. şimdilik sözlükte sayısı oldukça azdır ve hep bu şekilde kalması temenni edilir.

mega sözlük soru cevap etkinliği

portakallipekinordek
3 haziran 2020 20:00'de ilk bölümünü yapacağımız etkinliktir. bu entry, etkinlikle ilgili kuralların daha detaylı aktarılması için yazılmıştır.

- etkinlik başlığını, soru sorulacak olan yazar açacaktır. cevap vermek istemediği konuları özellikle belirtip açıklaması gerekir. bilgilendirme yapmazsa soru sorulduğu zaman sorumluluk başlığı açan yazardadır.

- başlık açılıp gerekli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra herkes başlığa sorularını ekleyebilir. sorular 24 saat boyunca güncellenebilir, yenileri eklenebilir, çıkarılabilir. 24 saat sonunda başlık kapatılacaktır ve hiçbir yazar yeni bir entry ekleyemeyecektir.

- tüm sorular sorulup başlık kapatıldıktan sonra yazar cevaplamaya başlayacaktır. yani cevaplar perşembe günü 20:00'den sonra verilecektir.

- yazarın entry'sinde belirttikleri dikkate alınacak ve belirlediği sınırın dışında bir soru soran olursa çaylak edilecektir.

- sorulan herhangi bir soruya cevap verirken hakaret vb. kelimeler kullanan yazarın etkinliği iptal edilecektir ve yine çaylak edilecektir.

- her yazar istediği kadar soru sorabilir ama tüm soruları düzen içinde olması için tek entry'de sormalıdır. aksi halde ikinci entry silinir.

- sizden önce aynı soruyu bir başka yazar sorduysa entry yine silinir. bu yüzden sorularınız çok özelse başlığın açılma saatini takip etmenizi öneririm.

- başlık sahibi tüm soruları cevapladıktan sonra son bir entry girerek bitiş konuşması yapıp meydan okuduğu yazarı duyuracaktır.

not: kuralların tamamı titizlikle uygulanacaktır."neden sorumu sildiniz?" diyen yazarlar olmaması rica edilir.

çocuklarla girilen komik diyaloglar

portakallipekinordek
kardeşim(4) babamla evcilik oynamak istemiştir ve olaylar gelişir.

k: babacığım, seninle evcilik oynayabilir miyiz?
b: oynayabiliriz, ne yapalım?
k: ben anne olayım sen se cacaktan(şakacıktan) kızım ol.
b: ama ben kızın olamam ki, ben erkeğim.
k: o zaman sen de erkek kızım ol.
b:...

çok mantıklıydı, ben onay verirdim açıkçası.

yumuşak g

portakallipekinordek
içinde geçen kelimeyi uzatırmış gibi söylemenize neden olan ses.
- kâıt (kağıt)
- daa (dağ)
- aaaç (ağaç)
- öretmen (öğretmen)
gibi bir sürü örnek çoğaltılabilir.

söylemesi en güzel yeri fiillerdir benim için. kardeşim(4) nedense böyle telaffuz etmeyi öğrenmiş. halbuki kimse kullanmıyor çevremizde
- yapmaa (yapmağa/yapmaya)
- olmaa (olmağa/olmaya)

sıcak sandalye

portakallipekinordek
sandalyede oturan kişiyi bir hayli terleten drama tekniğidir. okullarda öğrencilerin değerlendirme, soru sorma, özgüven gibi gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla da kullanılır.

sıcak sandalyeye oturan kişi; gerçek hayattan biri, bir arkadaşı, bir yazar, bir oyuncu ya da hayali bir karakter rolüne bürünür. diğerleri de sıcak sandalyenin etrafına yarım ay şeklinde oturarak yerleşir. sorular sandalyedeki karakterin geçmişi, geleceği, ilişkileri, hayat görüşü, mesleği gibi birçok alanda terletecek cinsten olmalıdır. hatta karakteri bir olay örgüsünde değerlendirerek " bu durumda ne yapardın?" benzeri sorularla da devam ettirilebilir.

oldukça keyifli ve fazlasıyla sıcak bir ortam oluşturur. eğlencesine bile yapılabilir. bu teknik aklıma bir etkinliği getirmiştir ama sizin aklınıza getirmesin

aylardır görünmeyen sivilcenin karantina bitince ortaya çıkması

portakallipekinordek
1 haziran 2020 sabahı gözlerimi açtığımda alnımda hissettiğim sızı ile fark ettiğim durumdur. o kadar dolmuş ki yüzüme bile bakmadan deri altından konuşuyor benimle, silüeti var sadece. onca zamanın birikmişi tabii, görüşememiştik. o gün hiç muhatap olmadı benimle.

bugün orada öylece durmasına tahammül edemedim, aldım karşıma konuştum. burada durarak canımı acıttığını ve şimdiye kadar neredeyse yeniden oraya dönmesini istedim. uğraştım, başının etini yedim resmen. sonra dayanamadı patladı, döktü içini bana. tekrar dönmemesini dileyerek gönderdim. acısı kaldı tabii ama birkaç güne atlatırım ben bunu. izi kalmıyor en azından

(bkz:kendi kendine sabah sabah ne içtin yavrum diye söylenmek)
2
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.