confessions

servi revan

1. nesil çaylak - astronot

  1. toplam entry 2993
  2. takipçi 112
  3. puan 52192

servi revan

servi revan
adminin açık açık "git" demesi ve mesaj atma yetkisini kaldırması üzerine sözlüğe veda eden yazardır.

şimdiye kadar her durumda, herkesin yanında olmaya ve yardım etmeye çalıştım. fakat ne yazık ki üzerimdeki kötü enerjiyi atamamışım belli ki. emeğe saygısızlığı bana öğrettiği için admine teşekkür ediyor, diğer tüm yazarlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. burada daha sonrasında ulaşmak istediğim çok yazar vardı fakat mesaj atma yetkim kaldırıldığı için malesef ki bunu başaramıyorum. admin keşke mesaj atma yetkimi almasaydı da; yakın olduklarıma hoşça kalın diyebilseydim.

kendinize iyi bakın dostlarım. umarım bir şeylerin parçası olmazsınız.

edit: mesaj yetkimin yalnızca 10 dakikalığına geri gelmesini talep ediyorum. bu kadarı da hakkımdır herhalde.
6

eğitim vs karakter

servi revan
karakter önemlidir.

eğitim bireye insani değerleri öğretmez. sadece öğrenmesi konusunda yol açar, ışık olur. bireyin o ışığı alması ise tamamen karakteriyle alakalıdır. içindeki o insan neye izin veriyorsa o'dur.

saatlerce uğraşıp girilen tüm entry’leri silmek

servi revan
kişinin isteğine kalmıştır. silebilir, silmeyebilir. kimse bunun için ona "neden?" diyemez. ara ara sınırlarmızı unutuyoruz galiba arkadaşlar? ne dersiniz?

üstte biri "sözlüğün onlara ihtiyacı yok" gibisinden bir şey demiş. ne demek ihtiyacı yok yahu? biz o entry'lerle kim bilir neler neler öğrendik... hz. ali'yi de mi hatırlamıyorsunuz ki, böylesine ziyan kelimeler konuşabiliyorsunuz? gidene istediğinizi deyin ama arkasından bu şekilde konuşmayın. geçende de denk geldim. yine biri "ihtiyaç yok" demişti. ne kadar üzülmüştüm biliyor musunuz? ben aylardır yazayım bu sözlükte, bir şeyler sunayım, açık açık emek vereyim; kendi tercihimle gittiğim zaman ise herkes laf söylesin, gidişimi eleştirsin ve bana "ihtiyaç yok" deyip göz devirsin... insan böyle kazanılmaz.

düşününce bile resmen aşağılanmış hissettim. sürekli kalp kırmayalım diyoruz ama hayat insanı böyle böyle zorluyormuş demek ki.

edit: ayıp oldu.

günün şiiri

servi revan
ölüm gelecek ve bana senin gözlerinle bakacak
eski bir vicdan azabı
yahut saçma bir günah gibi
sabahtan akşama dek
uykusuz, donuk, bizi izleyen ölüm.
gözlerin dilsiz bir çığlık,
boş bir söz olacak, beyhude bir sessizlik.
bu yüzdendir her sabah
kendi gözlerini görmen yalnız
aynaya bakındığında ve o gün, ah,
değerli umut, biz de öğreneceğiz
hayat ve hiç olduğunu senin.
ölümün bir bakışı vardır hepimiz için.ölüm gelecek ve bana senin gözlerinle bakacak.
bu, bitirmeye benzeyecek bir günahı,
aynada yeniden beliren bir ölü yüzü
görmeye benzeyecek,
dinlemeye benzeyecek suskun bir dudağı,
dilsiz düşeceğiz ortasına burgacın.

lazer

servi revan
müze gibi içerisinde çeşitli değerli eşyalar barındıran kurumların kullandığı güvenlik sistemi.

insanı yakabilecek kapasiteye sahip, keskin bir ışıktır. nereniz yakalansa geçmiş olsun.

iç sıkıntısı

servi revan
oda geniş de olsa, pencere sonuna kadar açık, kapı aralanmış da olsa; iç'in duvar rengi değişmeden geçmeyecek olan duygu durumu. bir kere siyaha dönmüşse zordur tekrar eski haline getirmek. aylarca sokaklarda da dolaşsanız geçmez. önemli olan oraya yeniden dizayn vermektir.

yazarların birbirlerine diss atması

servi revan
(yazar:my name is nobody)'ye ithafen, elimden geldiği kadar. sonuçta diss atmayı sago'dan öğrenmedik.

sığdırmışsın iki cümlelik lafı on mısraya,
rap bu diye atıp tutarsın hala,
baba parasının rengiyle yazamadık kusura bakma,
bizde böyle kabul edene aga.

sözlüğü bırak sen maça gelsen,
orta sahadan, forvetten gol yesen,
alex gibi ağlayarak gitsen,
dönüşü görsek milletcek lütfen (burası attım tuttu)

tütün sarmaz, camel şart
herkes yaramaz, olmuş tart. (tatlı olan ve sallama)

salda gölü

servi revan
insansız hava aracı bile yaptık ama insansız doğa yapmayı beceremedik henüz. keşke bu tür yerleri sadece çocuklar görebilse... zira büyüklerden daha temiz kullanırlar. zarar vermezler.

gün batımına baka baka uyumak

servi revan
kafasındaki tüm kötü düşünceleri yok etmiş ise eğer, insanı cennetin bir köşesinden başka bir köşesine yuvarlayıveren muazzam olaydır.

denizle gökyüzünün buluştuğu o noktada veya ağaçların arasından süzülen son güneş ışıklarına bakarak huzurla uyumaktır. içiniz hoş olur, akşamdan kalma negatif duygularınız köşeye çekilir ve siz o anı mutlulukla yaşarsınız. ah, ah!

megasozluk.com/foto

şu manzarada da uyumayacaksam, ne zaman uyuyacağım ey sözlük?

edit: fotoğraf düzenleme.

gitme

servi revan
13 reason why dizisine uyarlanmış lyrics şekli vardır ve mükemmeldir. şarkının sonlarına doğru artık ağlamaya başlamışsınızdır. diziyi izlememiş olsanız dahi şarkı filmi o kadar güzel özetler ki; konuyu ezberlemiş olursunuz.

çöp yerine yol kenarına atılan kurban parçaları

servi revan
olay istanbul'da meydana gelmiştir fakat her yıl mutlaka her şehirde yapılan gelenektir.

kurban parçalarının çöp konteynırı yerine, yol kenarına atıldığını gören temizlik görevlisi isyan ediyor ve bunun insanlık olmadığını söylüyor.


ben adamı haklı görüyorum. sonuçta o et parçacıkları mikrop yayacak bir süreden sonra ve hastalıklara yol açacak. yapmayalım lütfen.

not: kaynak eklenecektir.

alabalık

servi revan
bizim burada alabalığa fısıldayan adam var. o kadar güzel yapıyor ki, parmaklarınızı yersiniz. bu adam birecik'te tabii bakmayın "bizim burada" dediğime de. urfa'da o mana da söyledim.

not: neden açıklama yaptığımı bilmiyorum.
2

müzik

servi revan
hakkında yapılan tanımların hepsini geride bırakacak kadar güzeldir. dinlemesi, söylemesi... her biri ayrı ayrı inceliklidir. müzik, mükemmel bir köprüdür. gerçek hayatla, hayaller arasında dolaşırsınız.


melodilerle ayakta kalan biri olarak söylüyorum; muazzamdır.

31 temmuz 2020 tarihinde 21 saatte 10 kadının öldürülmesi

servi revan
boşuna dememişler yılanın başını küçükken ezeceksin diye. eğer zamanında özgecan aslan'ın katil zanlısını en ağır şekilde cezalandırmış olsaydık, bugün bu vahşetleri yaşamamış olurduk. ağır ceza olarak sadece müebbet olayını bildiğimizden pek mümkün değil tabii.

ruh sağlığını etkileyen bir sürü işkence yöntemi mevcut. bunlardan biri de uygulanabilirdi. sırf idam, müebbet yetmez bunlara. resmen katliam yahu, soykırım. hadım edin gitsin insan aşağısı varlıkları!

esight 3

servi revan
2017 yılının en çok dikkat eden icatlarından biri olan ve körlere görme yetisi kazandıran bir çeşit gözlüktür. evet, yanlış okumadınız. kör insanlara göz oluyor!

megasozluk.com/foto

gerçekliği, gerçek görüntüleri bir nevi taklit eden bu gözlükler, yüksek kalitede videolar çeker ve körlere özel kullanılan algoritmalarıyla sosyal aktivitelere dahi katılımlarını sağlar. fiyatından ötürü her görme yetisi eksik kişi kullanamıyor. fakat dünya üzerinde 1000-3000 arası insanın kullandığı söylenmektedir.

sabırlı olmak

servi revan
yorucudur. hayattaki en yorucu bekleyiştir. bekleyişin ne zaman sona ereceğini bilmediğimizden ayrı bir huzursuzluk çöker üzerimize.

"ne zaman, nerede bitecek? karşıma neler çıkacak? sabrettiğime değecek mi?" diye düşünür durursunuz. merak etmeyin, sabrettiğinize değecek ve karşınıza çok güzel şeyler çıkacak. hayat bir yerden alırsa, bir yerden de verir. alış-veriş hesabı işte.

sonuçta ne demiş zeynep bastık; "Dünyada var mıdır hiç yanmadan sönen..."

edit: imla.

ceset çiçeği

servi revan
bitki 6 ila 9 yıl arasında çiçek açıyor. hatta bazı türleri 9 yıldan sonra bile çiçek açmayabiliyor. çiçeğe adını veren koku ise çürük insan leşi kokusuna benzediğinden bu ismi almış.
0 /

Neden Bekliyorsun?

Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.

Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.