confessions

tagrz

1. nesil Yazar - öğretmen - Yazar -

  1. toplam entry 604
  2. takipçi 8
  3. puan 7986

#oymoyyok

tagrz
Yıllar içinde esnafların oyunu kaybetti, memurun oyunu zaten kaybetti, çıkarcı iş adanlarına dağıtacak pay kalmadı onları kaybetti, sonra zamanlarda parti üyelerini de kaybetti çünkü onlar da çıkarım bittiğini farkettiler, şimdi gençler gitti, yaşlılar da zaten gençlere iş için torpil peşinde akpli oldular onlar da gitti. Kim kaldı arkadaşlar ? Kim bu yüzde 30

komünizm

tagrz
İyi uygulanırsa her sistem iyidir. Kötü uygulanınca sistem suçlanmamalı. Kömünizm ile yönetilen toplumların yöneticileri yanlış yolu seçmişler. Şu an biz de demokrasi ile yönetiliyoruz. İyi mi ? Hayır yöneticilerimiz yanlış yolu seçtiler. Peki teokrasi ? Hangi kutsal kitap yöneticilerin zenginlik bolluk ile yaşaması ve halka zulmetmesini emreder ? Sıkıntı sistemlerde değil insalarda. Bu sebeple sisteme kızmak yanlış. Komünizme sinirli olmak çok garip bir davranış. 50 yıl sonra hayatta kalanlarımızın demokrasiye sinirlenmesi ile aynı hemen hemen.

aktroller

tagrz
Maaşlı diyen olmuş. O sürünün başında bir maaşlı oluyor diğerleri torpili hakedecekleri günün hayali ile sürüden ayrılmayan asıl kullanılan, asıl harcanan insanlardır.

izmir'de camilerden çav bella çalması

tagrz
Seçim hazırlığı arkadaşlar, kutuplaştık kutuplaştık yoksa dozu artarak gidecek. Defalarca gördük örneklerini. Önümüzde daha uzun bir yol var ve bu süreçte bir çok saçmalık göreceğiz. Siyasi partilerin dilleri sertleşecek, ittifaklar bozulacak, ittifaklar kurulacak, hdp kozu oynanacak baktılar olmuyor bombalar patlayacak, camiye saldırılacak, cem evine saldırılacak, ünlüler bir bir taraf belirtecek, halkım yarısı dinli yarısı dinsiz ilan edilecek. Fetö kozu sürülecek, olmazsa bir saldırı da oradan gelecek. Geriye doğru bir düşünün her seçime yaklaştığımızda bunlar oldu her seferinde. Biz de hemen unuttuk tabi, Ankara'da defalarca bomba patladı. Bildiğin başkentin ortasında defalarca. Polisimiz şehit oldu insanlarımız öldü. Sonra seçim oldu, bir süre sonra da unuttuk gitti. Terör saldırıları sıklaştı kaç tane askerimiz şehit oldu, sonra seçim oldu unuttuk gitti. Siyasetçilerin bizimle nasıl oynadığını görmemiz gerek artık.

neden bekliyorsun?


Mega sözlük, görüş ve fikirlerin oluşturmuş olduğu sonsuzluğa uzanan asma bir tahta köprü gibidir.
Üzerinde yol alırken, düşünmeyi, paylaşmayı ve öğrenip - öğretmeyi ilke edinirsiniz.

katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol